Zıt Burçlar Birbirini Çeker Mi?

Konu, 'Astroloji' kısmında LeyL tarafından paylaşıldı.

1. LeyL

LeyL
    Yetkili
    Emekli Admin

Beğenilen Mesajlar:
    1
    İyi burç kötü burç yoktur demişsiniz bir soruya verdiğiniz cevapta... Bu şunu aklıma getirdi: Benim burcum yengeç ve ben oğlak burçlarını pek sevmem. Tabii ki bu genel anlamda ve kişiye göre değişir ama genel olarak sevmem pek. Oğlak burcunu da çok kolay tanırım. Onlar çok inatçıdırlar. Övünmeyi çok severler. Doğru olarak kabul ettiklerinden şaşmazlar. Konuşmayı da çok severler. Kendilerine çok güvenleri vardır. Onlarla aramda bir zıtlık olduğunu sezerim hemen. Burçlarını sorduğumda düşündüğüm gibi oğlak çıkarlar.
    Benim burcumum zıt burcu olduğunu biliyorum oğlakların. Acaba bu nedenle midir hep de çevremde oğlaklara rastlamam? Ya ben oğlakları çekiyorum, ya onlar beni derim.
    Acaba zıt burçlar bir arada olma eğilimi mi taşıyorlar genelde?

Genel anlamda söylenen bir cümle vardır: "Zıt kutuplar birbirini çeker" diye.. Bilirsiniz ve bazı durumlarda bunu kullanırız. Oysa ki kişinin, kendi güneş burcunun tam zıddı olan burç özelliklerinde insanlardan öğreneceği dersler vardır. Doğum haritasında da evlilik evi denen bölüm tam zıt burcumuzdan oluşur ve bizim evleneceğimiz kişinin özelilkleri hakkında bilgi verir. Eğer yükseleniniz Aslan olsaydı, zıt burcunuz kova olacaktı ve siz genelde satürn vari kişilerle (kova ve oğlak gibi ) bütünleştiğinizde tamamlanma duygusu yaşayacaktınız. Yani sizde olmayan özellikler karşınızdaki kişide olduğu için eksik diğer yarınızı elde etmiş olacaktınız. Konu astrolojik olarak bunu gösteriyor. Genelde bu tanıma ruh eşi kavramını da getiriyoruz.. Diğer yarımızla bir araya geldiğimizde tamamlanmak gibi... Bir de dikkat ettiğiniz noktaya gelelim... Evet.. Bize benzemeyen kişilerle hem çekişiriz hem tartışırız ama onun bize göre olan tersi davranışlar da bir o kadar bizi cezbeder... İlişkilerde de bu nokta çok önemlidir..hayata aynı yönde baktığınız bir insandan zamanla sıkılabilirsiniz... Ya da çok uyumlu bir ilişki zamanla insanı daraltabilir... Onun içindir ki, bu kişiler karşımıza çıkarak bizi bir tür imtihana tabii tutarlar... Ve biz eksiklerimizi o insanla olduğumuzda tamamlamış oluruz...Umarım aydınlatıcı olmuştur. ​

Sayfayı Paylaş