Zico'nun Aklı Hala Fenerbahçe'de!..

Konu, 'FENERBAHÇE' kısmında himm tarafından paylaşıldı.

1. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18

Fenerbahçe'ye Avrupa'daki en büyük başarısını yaşatan Arthur Zico, Türkiye'de başka takım çalıştırmayacağını belirterek Başkan Yıldırım'a övgüler yağdırdı

Fenerbahçe'nin 2008 yılında Şampiyonlar Ligi Çeyrek Finali'ne yükselme başarısında büyük pay sahibi olan Brezilyalı Teknik Direktör Arthur Zico, Aksiyon Dergisi'nden Behram Kılıç'a konuştu. Röportajında söylediği sözlerden Türkiye'yi ve Fenerbahçe'yi unutamadığı anlaşılan Zico, ülkemizde başka bir takımı çalıştırmak istemediğini de ifade etti. Fenerbahçe'ye duygusal olarak bağlandığını itiraf eden Brezilya efsanesi, "Türkiye'de yapmak istediklerimin tamamını gerçekleştiremedim. 'İşim yarım kaldı' diyebilirim. Kendimi Fenerbahçe'nin adamı gibi görüyorum. Ama maalesef ben görevdeyken her şey planladığımız gibi gitmedi" dedi. Şampiyonlar Ligi macerasında Chelsea'yi eleyecek güçleri olduğunu belirten Zico, "Şayet Roberto Carlos ilk Sevilla maçında sakatlanmasaydı, bir sonraki rakip Chelsea'yi elerdik. Çünkü onun takım üzerinde olumlu bir etkisi vardı. Tecrübesiyle birçok açığı kapatıyordu" diye konuştu. Ayrılığında kendisine haksızlık yapılmadığını da dile getiren Brezilyalı çalıştırıcı, "Benimle değil, yardımcılarımla ilgili sorun vardı. Ama ben her şeyi kendim başarmamıştım. Bu yüzden ayrılık kararı aldım" ifadelerini kullandı.

YILDIRIM FUTBOLU BİLİYOR
    Zico'nun röportajından bazı satırbaşları ise şöyle: "2008'de şampiyonluğu Galatasaray maçında değil Ankaraspor maçında kaybettik. Bana en çok acı veren maç, Galatasaray ile oynadığımız kupa maçıydı. Aziz Yıldırım futbolu bilen bir başkan. Benim işime hiç karışmadı. Ama onun söylediklerini her zaman dinledim. Tuncay gibi bir futbolcuyu o gittikten sonra bulamadık."

2. bluviaggiatore

bluviaggiatore Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Keskı zıco gerı gelse fenere en uygun adam o su an .Daumu getırmek yerıne zıco yu getırmek fenerı sampıyonda yapardı avrupada da basarıya gotururdu .Umarım boyle bır aksıyon vardır

3. karamanli77

karamanli77 Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    bu adamı zaten niye göndermişti aziz yıldırım.

4. bluviaggiatore

bluviaggiatore Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    kendı gıtmek ıstedı heralde gıttıgınde de cok sasırmıstım . Daum fenere uymayan hoca yedı koca sezonu gelmesın bır daha .. :nono:

Sayfayı Paylaş