Ve Alex İmzayı Attı

Konu, 'Diğer Avrupa Ligleri' kısmında cihat çapa tarafından paylaşıldı.

1. cihat çapa

cihat çapa Guest

Fenerbahçe'nin eski kaptanı, 15 yıl sonra döndüğü memleketinin takımı Coritiba ile 2 senelik sözleşme imzaladı.
    Brezilya'da futbola başladığı takım olan Coritiba'ya dönen Alex de Souza, yeni takımındaki imza töreninde binlerce taraftar katıldı. Couto Pereira Stadı'nda yapılan imza töreninde Alex 2 yıllık imza attı.

STADA HELİKOPTERLE GELDİ
    Fenerbahçe'den olaylı bir şekilde ayrıldıktan sonra Brezilya'ya dönen ve futbola başladığı kulüp olan Coritiba ile anlaşan Alex de Souza'ya muhteşem bir imza töreni tertiplendi. İmza törenine helikopterle gelen 'efsane' oyuncuyu kulüp başkanı Vilson Ribeiro karşıladı. Alex, binlerce Coritiba taraftarlarının önünde 2 yıllık sözleşmeyi imzalarken, 20 numaralı formasıyla Coritiba taraftarlarını selamladı.

CORITIBA'NIN İDOLÜ DEĞİLİM
    İmza töreninde konuşan Alex, "Evime dönme arzumun gerçekleşmesinden dolayı mutluyum. Burada bu kadar kişi tarafından karşılanmak da mutluluk verici" dedi.
    Alex, "Burada herhangi birinin idolü olamam. Çünkü çok az bir süre bu formayı giydim. Takımın 103 yıllık geçmişindeki en karanlık dönemlerinden birinde forma giydim. Bugün için tekrar forma giyme ayrıcalığını yaşayan bir taraftarım" dedi.

ALEX'İN ALACAĞI ÜCRET
    Alex, Coritiba'dan Fenerbahçe'den aldığı paraya yakın bir miktar kazanacak. Sambacı, sarı-lacivertli takımda yıllık 2 milyon 800 bin Euro kazanıyordu. Palmeiras'ın yıllık 2 milyon 750 bin Euro'luk teklifini reddeden Alex, Coritiba'nın yıllık 2 milyon Euro alacak. Alex bu paranın dışında kulübün sponsorlarından da yıllık 600-700 bin Euro para alacak.
    Alex ile takım arkadaşı olan eski Galatasaraylı Cassio Lincoln, Brezilya ekibinden yıllık 3 milyon Euro alıyor. Ligin en yetenekli oyuncularından biri olarak gösterilen Neymar ise Santos'tan yıllık 6 milyon Euro kazanıyor.

LINCOLN'DEN ALEX'E FORMA JESTİ
    Bir dönem Galatasaray'da forma giyen Coritiba futbolcusu Cassio Lincoln, Ocak ayında sırtına geçirdiği 10 numaralı formayı Alex'e seve seve verebileceğini söyledi.
    Brezilya basınına konuyla ilgili açıklama yapan Lincoln; 10 numaralı formayı Alex'e vermekten gurur duyarım. Ben Palmeiras'a geldiğimde bana 10 numarayı vermek istemişlerdi ama o zaman Cleyton Xavier 10 numarayı giyiordu bende 99'u seçtim. Kariyerimde ise 10 numarayı sıklıkla giydim." diye konuştu.

Sayfayı Paylaş