Sizce Yeni Anayasada Türban Özgürlügü Olmalımı?

Konu, 'UyduTürk Anketleri' kısmında Mu®aT tarafından paylaşıldı.

?

Sizce Yeni Anayasada Türban Özgürlüğü Olmalımı?

Anketin kapanma tarihi 6 Ekim 2007.
  1. Evet Olmalı

61,1%
  2. Hayır Olmamalı

36,7%
  3. Bir Fikrim Yok

2,2%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. menemre

menemre Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    hani cankaya ya gıremezdi turban siz istemezseniz de bu turban her yere gırecek!!!
    Yauv iki karis bezden korkuyorsunuz nasıl insanlarsıniz siz,bence siz öldugunuz zaman sarılacagınız o bezden korkun ALLAH size magfiret etsin.

2. kral74

kral74 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    slm arkadaşlar bana kalırsa türbana (kumaş yasası) varıncaya kadar daha neler var neler yaw avrupa ülkeleri bize gülüyor yaw bizim ülkemizde türbana varıncaya kadar daha bi çok şeyler onlar tamamlansın ondan sonra iş kumaş yasasına gelsin. bu gibi şeylerle milletin kafasını bozmaya gerek yok bence... benim fikrim bu.

3. kmrsahm

kmrsahm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    her insan dinini yaşamakta özgür olmalı kapanma islamın gereğidir T.C yüzde yimisinin savunduğu fikri yüzde seksenine empoze etmeye kimsenin hakkı yoktur arkadaşlar herkes birbirine saygı göstermelidir burası demokratik bir ülkedir demokrasiyi herkes içine sindirmelidir.

4. Laik

Laik Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bu konuda dencek çok şey var ben diyebileceklerimi diyeceğim şimdi malum forum kuralları:
    1.Bakın bu forumda kurallar varsa ve biz onlara uyuyorsak türbanlılarda kamu malı olan yerlere siyasi bir simge olan türbanla girmemeli.Kural kuraldır.
    2.Yukarda bir arkadaş nasıl girdi Çankaya köşkünetürbanlı ama demiş ama öle değil giremedi cumhurbakanın hanımı köşke malesef.Ve hiçbir davetede katılamıyor kutlamalarada cumhurbaşkanlığına tek kişilik davetiye yollanıyor.(sallama ile olmuyor malesef )
    3.Türklerin türban diye bir giysisi olmamıştır ve omıcaktır.Cahillikten ve bilgisizlikten başka birşey değildir bu konu.Türban takıp beli kalçası açık dolaşanlar çok ki %80 i öyle.
    Şimdi soruyorum saçtan mı namus olur yoksa afedersiniz ama kalçanın gözükmesindenmi?

Benim babaannemde de eşarp takıyor ama eşarp türban değil.

5. Mu®aT

Mu®aT <b><font color="red">System Administrator</b></fon Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1

arkadaşlar kışkırtıcı yorumlardan kaçınalım....yorumlarımızla görüşlerimzle birbirimizi ikna etmeye veya olayı anlatmaya çalışalım lütfen:tup:

6. oknaton

oknaton Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    şekilde değil aslına bakmalı kafaların içine yani

7. LeyL

LeyL
    Yetkili
    Emekli Admin

Beğenilen Mesajlar:
    1
    yeni anayasada türban özgürlüğü olmamalı..:noo:kamu alanlarına türban girmemeli..lütfen laikliğe mi gidiyoruz ılımlı islam devletine mi?:e00: uyumayalım arkadaşlar çocuklarımıza nasıl bir devlet bırakıcaz din ile yönetilen bir devlet mi ?? yoksa demokrasi ile mi??

8. arcla

arcla Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    asi biz dinle yönetilen devlet istemioruz zaten herkesin özgür olmasını istiyoruz

9. LeyL

LeyL
    Yetkili
    Emekli Admin

Beğenilen Mesajlar:
    1
    özgürlük demek kuralların ortadan kalkması demek değildir.bazı kurallar olmalıki dirlik düzen sağlansın.türban serbest olucaksa çıplak gezmekte serbest olsun o zmn bakalım neler oluyo

10. arcla

arcla Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    yaa türban özgürlük olursa hangş kural ortadan kalkıcam türbanlı ögrencilerin ünv giricek bumu kural

11. LeyL

LeyL
    Yetkili
    Emekli Admin

Beğenilen Mesajlar:
    1
    türbanın kamu kuruluşlarına girmesi yasak aynı sokakta çıplak gezmek gibi..

12. arcla

arcla Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    şu anda türbanlıların bazı hakları kısıtlamış durumda ben diyorum ki herkez istedigini kendi inanç şeklini uygulasın ama hiç birine kısıtlama getirilmesin istiyorum tabi bana karşı çıkanlar olucak tıpkı ASİ gibi

13. LeyL

LeyL
    Yetkili
    Emekli Admin

Beğenilen Mesajlar:
    1
    herkesin düşüncesi farklı arcla saygı duymalısın bu 1. farklı görüşler olmasaydı doğru düşünce bulunamazdı.Atatürk zamanında muhalefet olması için yeni bi parti kurulmasını destekleyip hatta kendi partisinden milletvekili vermesinin sebeplerinden biridir bu.sadece türbanlıların deil herkese bazı kısıtlamalar olmuşdur biri nası çırıl çıplak bi yere gidemiyosa biri nası istedii adamı vuramıyosa istedii yeri işgal edip alamıyorsa hep kısıtlamalar ve kurallar yüzündendir.bu kısıtlama ve kurallardaki amaç da dirlik ve düzendir

14. arcla

arcla Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    asi senin verdigin örneklerle türban çok farklı yerlerde türban hiç kimsesin canına malına kast etmiyor türbanın kısıtlasmaları askere giden gencin annesinin yemin türenine gidememesi türbanlı geç ablalarımızın ünv gidememesi askeri hastanelere girememesi(ki bu konuda başıma kötü bi olay geldigi için ) benim kısıtlama dedigim bu BEN HERKESİN DÜŞÜNCESİNEDE SAYGI DUYARIM YANLIŞLIK OLMASIN

15. LeyL

LeyL
    Yetkili
    Emekli Admin

Beğenilen Mesajlar:
    1
    işte arclacım anlatmak istediim şu ama sn anlamıyosun ya da anlamak istemiyosun nası dediklerim bi kuralsa türbanla ilgili olanlarda birer kuraldır bnm için ve hep öyle kalıcak ve kalmalıda...onlarda kural türbanın kamusal alana girememeside...kurallar bozulur yada değişirse ülkenin işleyişi gidiş tarzıda değişir

16. arcla

arcla Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
  17. AloneFanky

AloneFanky Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1

O kadar güzel açıklamış ki arkadaşımız.

Avrupada böyle bi tartışmanın başharfini bile ağızlarına almıyorlar. Almanyada ve fransadan tanıdığım bi çok arkadaşım var. Hepsi aynı şeyi diyor. Çıplakta gezsek, türbanda giysek kimse bişey demez.

Onlar artık bazı şeyleri aşmışlar. Onlar bu gibi konularla zaman öldürmek yerine, kendileri için daha faydalı şeyler yapıolar. Mesela en basiti bu konuyu başımıza musallat ediyorlar.

Kişisel fikrimi soracak olur iseniz; türban servest olmamalı(türbandan kastım; kim olduğu belli olmayacak derecede her tarafı simsayah örtmektir.) ama başörtüsü servest olmalı derim..

18. hkucuk

hkucuk Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Kamusal alalarda giyim serbest olursa önünü alamazsınız. Örneğin birisi de ben şortla gireceğim benim inancım bunu gerektiriyor derse ne olacak? Şalvarla,cübbeyle,sarıkla,fesle,takunyayla......... Devlet kurumları ciddiyetini tamamıyla kaybeder. Söyleyecek şey çok arkadaşın birinin dediği gibi de,neyse şimdilik bu kadar yeter.

19. iocaktan

iocaktan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    allahın.buyruğudur.kendinize.gelin.beyler.ne.haddinizetartışıyorsunuz.o.bir.namustur.insanlar.namusu.için.yaşar.saygılar

20. kral464674

kral464674 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    türban mı başörtüsümü bunun hangisi gerçek bizim inancımız kapanmayı emreder ama baskı yoktur isteyen tesettür giyinir isteyen kendi bildigi şekilde bu kimseyi ilgilendirmez başörtüsü takan insan binlerce askerimizi kudaktaki bebeleri katleden terör örgütlerinden daha mı tehlikeli bırakın insanlar özgürce yaşasınlar laikligi aldıgımız avrupada bile serbest iken biz hangi mantıkla yasaklayacagız acaba afganistan mı olacagız yok yok bunu kise kabul etmez ve bence kesinlikle olmaz. inancını kendi içinde yaşayan insanlardan korkmayalım.demokrasi hepimiz için vazgeçilmez bir düzem bunu bunu kimseye bozdurmayız bu ülkeyi böldürtmeyiz biz TÜRKÜZ

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş