Sizce AKP Çöküşemi Geçti?

Konu, 'UyduTürk Anketleri' kısmında Ertan AKTEPE tarafından paylaşıldı.

?

Sizce AKP Çöküşemi Geçti?

Anketin kapanma tarihi 6 Nisan 2009.
  1. Evet Akp çöküşe geçti

56,0%
  2. Hayır Akp çöküşe geçmedi

38,7%
  3. Kararsızım

5,5%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. sametelektronik

sametelektronik Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Slm arkadaşlar. Akp fikrim ve benim tahminlerim her zaman karşılaştığım gibi doğru çıkar.bu kıriz ortamında ve bu kadar karalamalara karşın oy alabiliyorsa.yerel seçimlerde ne kadar oy alabileceğini kimse tahmin edemez.çok yükselişe geçeceğinin bi göstergesidir bu oy oranı.

2. bodur

bodur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    şımarıklığın sonu budur.ama asıl hesap genel seçimde sorulacaktır,anamızıda aldık, gittik vatandaşlık görevimizi yaptık,şimdi genel seçimleri bekliyoruz. burada ampuller morardı,mersin,den sevgilerle...

3. muzo7676

muzo7676 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ne çöküsu arkadaslar bu secimlerde kaybettikleri iller sadece adaylardan kaynaklanan iller.bu seçimde sadece mhp kipirdanma göstermistir.chp dsp ninde oylarini almasina ramen ayni yerde sayiklamistir.sagda yeni bi parti sart bence anap ve eski dogruyolun boslugunu dolduracak.yoksa zor bu düzen böyle gider:))

4. seyyah

seyyah Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İşte o söndüğü gün ortaçağ cehepesinin* mumlarına kalırız :staff (Allah(cc) saklasın)

*bugünkü chp nin Atatürk'ün chp'si ile hiçbir ilgisi kalmamıştır, uyuyn daha

5. seyyah

seyyah Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    cazırdasa bile hala 100 mumluk aydınlatıyor (maşaalaah),
    ama tabiki 6 muma alışmış olanların gözleri kamaşıyor,
    neyse alışsalarda alışmasalarda ampüle devam

6. edur73

edur73 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadasa katiliyom

7. seyyah

seyyah Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0

Niye Kızıyorsunuz adama atalar ne güzel demiş "AYAĞINI YORGANINA GÖRE UZAT"

8. seyyah

seyyah Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Aynen DURMAK YOK YOLA DEVAM;
    yeri gelmişken bir slognımı aktarayım

İŞİMİZ HİZMET, GÜCÜMÜZ MİLLET
    MUHALEFET OLSADA BU SLOGANA İLLET
    CHP YE YAKIŞIR İLELEBEK MUHALEFET​

9. seyyah

seyyah Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    muhalefet onca seçimi kaybediyor, hani istifa eden "serefli" politikacılar, nerelerdeler ben göremiyorum :sunglasses2:

10. seyyah

seyyah Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yapmayın Allahaşkına chp ye verilen paralar "sosyal yardım" için mi veriliyor devletin kasasından, ayrıcada tdk ve (bir kurum daha vardı aklıma gelmedi) onlara paylarını ödedimi ki parası kalsın :apploud:

11. zorbe48

zorbe48 Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    :pipo EVET ARKADAŞLAR BU ARKADAŞIMIZ ÇOK HAKLI KARA ÇARŞAFI AYDINLIK YUVASI OKULLARA AKP SOKMAYA ÇALIŞMADI. CEMAAT YURTLARI KURUP TAZECİK BEYİNLERİ şekil a dada görüldüğü gibi AKP Cİ FEYTULLAH GÜLENİN YALAĞINDAN SU İÇENLER DEĞİLDE BİZ KURUP MİLLETİN BEYNİNİ BİZ YIKADIK 200 MİLYON DOLAR OLAN BORCU cumhuriyet tarihinin toplam borcundan daha fazlası 280 MİLYON DOLAR BORCU AKP YAPMADI BİZ YAPTIK TELEKOM, PETKİM, SÜMER HOLDİNK,TELSİM DAĞA DOLU BUNLARI AKP SATMADIK BİZ SATTIK DAHA SAYMAKLA BİTMEZ ESNAFA 40 BİN LİRA KREDİ VERECEĞİZ DİYE BİRSÜRÜ SIKINTIYA SOKARLAR DAMADINA KARISINDAN BAŞKA DEVLETE GÜVENCE GÖSTERECEK HİÇBİRŞEYİ OLMAYAN ADAMA DEVLETTEN KAÇ MİLYON DOLAR KREDİ VERİP TELEVİZYONU AKP VE ERDOĞAN ÇETESİ DEĞİL DE BİZ ALDIK. KENDİLERİ BİZİM PARAMIZI ÇALARLAR BEN BUNA ÇALMAK DERİM EKMEK ALACAK PARASI OLMAYIP ÇOLUĞU ÇOCUĞU EVDE SERSEFİL ADAMA KREDİ KARTIYLA ALDI DİYE DÜRÜST BAKMAM DİYOR BİRDE UTANMADAN BU ADAM EKMEK ALMIŞ SENİN GİBİ NE TELEVİZYON NEDE GEMİ ALDIRMIŞ SEN DÜRÜSTSÜNDE BİZ Mİ HIRSIZIZ DAHA YAZACAK O KADAR ÇOK ŞEY VAR Kİ İÇİMDEN PC Yİ PARÇALAMAK GELİYOR BİRDE HİÇ UTANMADAN BU ARKADAŞIMIZ ÇIKMIŞ BİZE SES ÇIKARMIYORLAR DİYE MAVAL OKUYOR ARKADAŞIM YOKSA SENDE Mİ FEYTONUN YAL ÇANAĞINDAN YALANANLARDANSIN BEN BAK KİMSEYİ KARALAMIYORUM SENİN GİBİ TÜRKİYENİN EN AYDINLIK SAYILI İNSANLARINDAN BİRİNE ÇAMURDA ATMIYORUM ASIL AT GÖZLÜKLERİNİ ÇIKARIP BAKMASI GEREKEN BİRİ VARSA ODA SENSİN BIRAK KENDİ KIÇINDAKİ DONU DOĞACAK BEBEĞİNİN KIÇINDAKİ DONU BİLE BORÇLANDIRDI BUNLAR SEN HANGİ AKLA HİZMET HANGİ YIKANMIŞLIKLA ÇIKIP BİZE BUNLARI ANLATIYORSUN.ANTALYA YI KAYBETMEK ZORUNUZA GİTTİYSE İTFAİYE Yİ ARAYIN VE TAMAM TÜRKİYEDE KONUŞMA ÖZGÜRLÜĞÜNE SAHİPSİNİZ AMA KİMSEYE İFTİRA ATMAYA HAKKINIZ YOK.

İNSAN OLUN ADAM OLUN ŞU ÜLKENİN ÇİFTÇİNİN ESNAFIN DURUMUNA BAKIN ONDAN SONRA BİRYERLERE BİRŞEYLER YAZIN ÇOK ÖRTÜNMEK İSTEYEN VARSA ÖRTÜNSÜN BİZİM KARIŞTIĞIMIZ YOK AMA YETMİYORSA SURİYEYE GİDİN HEMDE .....OLUN GİDİN TÜRKİYE LAİKTİR LAİK KALACAKTIR

12. hsancak

hsancak Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sevgili Arkadaşlar AKP,nin %38.9 luk oy oranı yerel seçimler için çok büyük bir başarıdır.Ben şahsen en fazla %32 ler cıvarına çıkabileceğini tahmin ediyordum.Ancak bir kez daha şu gerçekler ortaya çıktı sandıklara sahip çıkılmadığı sürece AKP,nin emir vakileri sürecek.Çünkü sandıklara hakim olan AKP zaten oylar kullanılmadan zaten %10 luk bir oy oranını kendi hanesine yazma süretiyle bayağı avantajlı bir şekilde seçimlere başlıyor.Bunu artık tüm Partiler görmek zorundadır.Sandıklara hakim olmanın nekadar önemli olduğunun en çarpıcı örneğini Doğu ve Güneydoğuya bakmak süretiyle görmek gerekir.Şimdi herkes diyeceki orası farklı bir yer ve çoğunluk DTP yi destekledi.Ben şahsen buna inanmıyorum çünkü bazı gerçekleri görmek gerekir:
    1.Aylar öncesinden seçim pusulaları nasıl oluyorda elden elle geziyordu?
    2.Okuma yazma oranı en düşük bölgelerin başında gelen bu bölgelerde seçime katılma oranının nerde ise %100 olarak gerçekleşmesinin altındaki neden ne?
    3.Tabiat şartları yönünden en sıkıntılı olan bu bölgelerde seçimlerin sonuçları nasıl ilk önce buralardan alındı?
    4.Vatandaşlık numarası alma konusunda en az sıkıntı çeken bölgeler olmaları konusundaki gerçekler ne?
    5.Geçersiz oy konusunda en az sıkıntı çeken bölgeler olamlarının altındaki gerçek ne?
    6.Oradaki insanlarımız hür iradeleri ile oy kullandıklarını gösterecek bir tek olumlu gelişmeden kim söz edebilir?
    Tüm bunları ve daha bir çok nedeni alt alta koyduğumuzda ortaya şu gerçek çıkıyor bu gün bizim kullandımız oylar sandığa olduğu gibi yansımadığı için daha çok tartışılacak.Gerçekleri söylemeleri gerekenler de kendi hatalarını örtbas etmek için ve bulundukları konumlarını korumak için çeşitli bahanelerin arkasına gizlenecek.Gerçekte ise Vatandaşlar üzerlerine düşen uyarıları fazlası ile yerine getirmiş fakat bunu okuma konusunda Partiler bence sınıfta kalmıştır.Evet seçmen için Partiler önemlidir Adaylar önemlidir ancak seçmen için en önemli kriter benim oyuma sandıkta kim sahip çıkıyor bu daha önemlidir sırf bunun için oyum ziyan olmasın diye AKP ye ve DTP ye oy veren seçmen sayısı çok fazladır.Bu partilerde aradıklarını bulmadıkları tepkilerini göstermek için bu iki Partiye yönelmelerinin nedenlerini Özelikle CHP ve MHP çok iyi araştırmak zorundadır.Oysa malesef her iki parti seçim sonuçlarını değerlendirirken sadece %2 lik artışları önemsemeleri ve kendilerine verilen fakat bir şekilde onlara yansımayan oyların millet tercihi gibi kolaycı bir tutum izlemeleri bence asıl nedeni çok açık ortaya koyuyor.Şayet başta CHP ve MHP sonra diğer tüm partiler sandıklara ve kullanılan oylara en az AKP kadar sahip çıktıkları gün AKP nin oy oranı %15-16 nın üstüne çıkmaz,DTP ise %1-1.5 cıvarından öteye geçmez
    BU SONUÇLARA GÖRE TÜM PARTİLER İĞNEYİ BAŞKASINA ÇUVALDIZI KENDİLERİNE BATIRMAK ZORUMDADIR.Herkese sevgi ve saygılarımla.

13. TheKingLeon

TheKingLeon Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sosyal Yardim devletin parasiyla yapilir zaten :) Bence böyle sagda solda atip tutacaginiza, biraz arastirin, okuyun, bilgi sahibi olun. Politika, Siyaset nedir? Devletin görevleri nelerdir vs. vs. Cünkü cok gülünc oluyorsunuz bazen sirf AKPye camur atacam diye :))))))

Ayrica birsey daha var. CHP sirf 2-3 puan fazla alayim diye, secimlede hile yapti ya yuhki ne yuh. Gerci CHP gibi bir zihniyetten baska hareket beklenemezdi. Ne diyordu Recep Ivedik? Benim DNAmda calismak yooook :) Ayni CHPde öyle iste, calismak yoooook sadece camur. E ne yapsinlar kodlari bouk :)))

14. osman62

osman62 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Selamlar.
    Bence AKP tam anlamı ile çökmüştür neden? Devletin tüm imkanlarını babalarının malı gibi seçimde oy almak için kullandılar. Devletin uçağından helikopterine kadar, valilerin dağıttğı beyaz eşya ve nakit paraya kadar. bunun yanında tek başına iktidar ve devletin tüm kurumlarında kendine çalışan kadrolara varıncıya kadar alının sonuç oy kaybettirmişse bu yapılanlar göre çökme içine girmiştir. Özellikle Ankara ve İstanbulda da yapılan hilelerle sistemi çökertip kendilerine göre yükleme yapıp genel oylarını yükseltmeleri ve Chp nin önde gittiği ilçelerde elektrikleri kesip oy torbalarını önceden hazırladıkları torbalar ile değiştirmeleri sonucunda ahlaksızca kazandılar. Eğer İstanbul ve Ankara yı kaybetselerdi hükümetin sonu ve dolaysıyla onların yaptıkları büyük yolsuzlukların ortaya çıkmasına sebep olacaktı bu da onların hapiste rezil olmalarına sebep olacaktı.
    Eğer halkın oyunu kullandığı tercihi çalan ve kendine göre değiştiren bir zihniyete dur denilmese bunlar insanların köleleşmesine ve dolaysıyla zorba bir rejim kurulmasına engel olunamayacaktır. Halkın oyunu çalan bu adi hırsızlara halkın her kesimi tepki koymalı. Zaten halkın herşeyini çaldınız babalrınızın malı gibi yandaşlarınızla paylaştınız bir oyu kalmıştı onu da çaldınız artık yeter.
    Seçimlere yüksek katılımın sebebi bence halk bunlardan kurtulmak için oy kullanmaya gitmiştir katılım bundan dolayı yüksektir.
    Saygılarımla.

15. Mu®aT

Mu®aT <b><font color="red">System Administrator</b></fon Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Evet devletin parasıyla yapılır tabiki ama bunu bir partiye kişiye kuruma veya şirkete çıkar oy yada menaat sağlamak için yaptırılmaz..Devletin sosyal devlet ilkesinin gereğidir....Bunuda siz öğrenin olurmu:thumb_up:....Akp Fanatikliği gözlerinizi kör etmiş kendinizden geçmiş gibi yazıyorsunuz ...Neden bu kızgınlık neden bu sinir...acaba seçimlermiki ? :)

16. bulancak68

bulancak68 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar akp bu iktidar gücünü türkiye genelinde kendi lehine kullanmada sınır tanımadı devlet imkanlları akp lehine seferber oldu son 6 ayda her şey mübah anlamıyla hareket ettiler. ama bu çırpınışlara göre yinede % 8 oranında oy kaybettiler neticede tabi bir aşağıya dönüş var,bunun devamı ve hız oranı muhalefetin elinde adam gibi hareket ederlerse daha çabuk olur yoksa sadece halkın Burası rusya deyil PUTİN'leşme ikazıyla kalır.hepinize saygılar, bulancak68

17. kudretasil

kudretasil Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    sonu rp si olur:

18. atmaca12

atmaca12 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bence akp nin neden oy düştüğü diye soracak olurlarsa tek nedeni ekonomi krizidir baska neden göremiyorum işsizlerin çoğu akp ye oy vermedi krizden dolayı yalnız şunu herkes unutuyor bu şeçimler belediye seçimleri başbakanlık değil bana kim hizmet verirse ben ona oyumu veririm burada kalkıpta akp ye oy vermeyip cezalandırmak bizim zararımıza neden derseniz hizmetleri herkes görüyor(ist.için soylüyorum) ulaşıma çare bulmak için o kadar yatırım yapıyorlar ama trafik neden bitmiyor bize kriz mıriz bahane bir kdv indi galericilerin elinde araba kalmadı hani kriz nerde para yoktu millette bizim gibilerde para yok olanda yok diyip krizi bahane ediyor neden çümkü çoğu kardan zarar edince hemen kriz var deyip adam çıkarıyorlar 2 sene sonra verme başbakanlık seçiminde ama dediğim gibi bu belediye seçimleri bu seçimde cezalandırmak yapılan hizmetlere karşı bence kendimizi cezalandırmak demektir. tabii hekesin kararlarına da saygı duymak lazım neticede burası bizim yurdumuz ve oy verenlerde bizim halkımız tek türkiye var .NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

19. seyyah

seyyah Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Kusura bakmayın sayın admin burda o kadar çok cehepe sempatizanının çamur atma hevesi varki, bir iki tanesi akp savunsa bir şey çıkmaz, ama onlara siz bile "akp fanatiği kör, kendinden geçmiş" derseniz işte o zaman tarafsız değil de sanki cehepe sitesine benzetmiş olursunz, bırakın hakaret etmedikleri sürece ister a ister b ister c partisini savunsunlar diyeceğim, bir de şu sorununzu kendinize sorun "Neden bu kızgınlık neden bu sinir...acaba seçimlermiki ?":17904B853C64:

20. techkstar07

techkstar07 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    millet gözünü açtı AKP devri bitti artık birdahaki seçime yok desek bile olur herkes öğrendi ama yinede destekleyenler var tabiki onlarda kendini bilmeyen halk

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş