Mindere yapıştık Sıfır Çektik

Konu, 'Ata Sporlarımız' kısmında himm tarafından paylaşıldı.

1. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Milliler, serbest stilde dökülüp Moskova’daki Dünya Şampiyonası’nda sıfır çekti

Grekoromende 2. olan milliler, serbest stilde dökülüp Moskova’daki Dünya Şampiyonası’nda sıfır çekti.

Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonu Ramazan
    Şahin, Pekin’de finalde yendiği Ukraynalı’ya bu kez boyun eğdi. 120 kiloda Çakıroğlu, 74’te de Demirçin
    ikinci turda elenince Rusya macerası madalyasız bitti.

MOSKOVA’DA düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nı milli sporcularımız madalya alamadan kapattı. Dün 66 kiloda mindere çıkan Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu güreşçimiz Ramazan Şahin ilk turu maç yapmadan geçerken, 2. turda Pekin’de finalde karşılaştığı Ukraynalı Andriy Standik’e 2-0 yenildi. Standik karşısında çok da iyi mücade etmesine karşın ilk devreyi 6-5 ikincisini de 5-0 kaybeden Şahin elenmekten kurtulamadı. Ukraynalı güreşçi de üçüncü turda dünya şampiyonu İranlı Kermani’ye yenilmesinin ardından Şahin mide rahatsızlığı nedeniyle 2 yıl aradan sonra katıldığı ilk resmi şampiyonayı madalyasız kapattı.
    RAMAZAN’LA ilgili bir değerlendirme yapan Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, “Onun grubundakiler çok güçlüydü. Olimpiyatlarda kürsüye çıkan 3 sporcu da Ramazan’ın grubundaydı. Kendisi de uzun süredir müsabaka yapmadığı için zorlandı ve kaybetti ama kısa sürede kendisini toparlar. Hem İstanbul hem de Londra için madalya umudumuz olmaya devam eder” dedi.

ANCAK 18. OLABİLDİK

DÜN mindere çıkan diğer iki Türk güreşçisinden 120 kiloda Fatih Çakıroğlu, Belarus Alexei Shemarov karşısında puansız kapanan 2 devre sonunda kurayı kaybedince, rakibine birer puan verdi. Müsabakayı 2-0 kaybeden Çakıroğlu, Shemarov 3. turda yenilince tribüne çıktı. 74 kiloda Batuhan Demirçin ise maç yapmadan geçtiği ilk turun ardından 2. turda Macar Gabor Hatos’a elendi. Böylece grekoromende 3 madalya ile takım 2.’liğini elde eden Türkiye serbestte ise 8 puanla 18. olabildi.

Yavaşer ‘bittim’ dedi, bıraktı

SERBEST Güreş Milli Takımı’nda 84 kiloda mücadele eden Avrupa Şampiyonu Gökhan Yavaşer rakiplerinin artık kendisini deşifre ettiğini, hiçbir karşı yenilik geliştiremediğini belirterek güreşi bıraktığını açıkladı. Bundan sonra hükümetlerin aralarında anlaşma sağladığını ve Sudan güreş milli takımını çalıştıracağını ifade eden Yavaşer şunları söyledi:

“Buraya zaten son dünya şampiyonam diye katıldım. İlk maçta gördüm ki daha önce iki kere rahat rahat yendiğim Azeri’ye karşı hiçbirşey yapamadığım gibi yenildim ve elendim. Kararımı da böylece verdim. Madalya ile bırakmak isterdim ama olmadı”

Sayfayı Paylaş