Kızılay Gazze'de 3 Su Kuyusu Açıyor

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında alpus tarafından paylaşıldı.

1. alpus

alpus Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Türk Kızılayı,

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

'de

saldırılarında büyük ölçüde zarar gören su alt yapısının yenilendiğini bildirdi.

Türk Kızılayı'ndan yapılan açıklamada,

'de yaşanan insanlık dramının ardından yardım kampanyası başlatan Türk Kızılayı'nın, bölgeye yönelik insani yardım çalışmalarının hız kesmeden devam ettiği ifade edildi.

'deki Türk Kızılayı İnsani Yardım Ekibi'nin, bölge halkının yaralarını sarabilmek ve yaşamlarını normale döndürebilmek için önemli projelere imza attığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:
    "Bu projelerden biri de

saldırıları sonucu büyük ölçüde zarar gören içme suyu ve atık su şebekelerinin onarılması.

resmi makamları ile imzalanan anlaşmalar doğrultusunda Türk Kızılayı su şebekesinin yüzde 80'inin yenilenmesini üstlendi. Su altyapısının yenilenebilmesi için

'nin 6 farklı bölgesinde 6 proje planlandı. Yoğun bir çalışma döneminin ardından tamamlanan 3 su kuyusu, yerel yöneticilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katılacağı bir tören ile hizmete açılacak. Türk Kızılayı'nın yerel makamlar ile işbirliği içerisinde tamamladığı

sayesinde bölge halkı temiz içme suyuna kavuşacak. Projeler tamamlandığında yenilenen su altyapısı 240 bin kişiye hizmet edecek."

Sayfayı Paylaş