Kaddafi kızları hacca getirecek

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında ykmoglu tarafından paylaşıldı.

 1. ykmoglu
  Offline

  ykmoglu Süper Üye Üye

  Kayıt:
  11 Ekim 2008
  Mesajlar:
  905
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Şehir:
  istanbul
  Kaddafi, Roma'da Villa Pamphili parkına kurduğu çadırında, gece geç saatlere kadar, yaklaşık 200 hostes kızın sorularını yanıtladı.
  Sohbet sırasında İtalyan kızları Müslüman olmaya davet eden Kaddafi'nin, İslam'ı benimseyecek kızları hacca gönderme sözü de verdiği öğrenildi.

  Kaddafi, dün İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'yle başbakanlık binası olarak kullanılan Chigi Sarayı'nda yediği akşam yemeği sonrasında, ünlü çadırında İtalyan kızlarla biraraya geldi.

  Pazar gecesi İtalyan kızlarla ilk buluşmasında İtalyan kızlara İslam'ı anlatan Kaddafi, ikinci buluşmayı ise yaşları 18-35 arasında değişen hostes kızların kendisine yönelttiği soruları yanıtlamaya ayırdı.

  Kaddafi'nin, din ve Libya'daki kadınların durumunun yanı sıra İtalya'nın siyasi gündemine ilişkin sorulara da muhatap olduğu öğrenildi.

  Edinilen bilgilere göre Kaddafi, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin İtalya'daki okullarda çarmıha gerilmiş İsa figürü ve haç işareti bulunmasını din özgürlüğünü ihlal olarak değerlendiren karara ilişkin soruyu, ''Din, Tanrı ile kul arasında bir meseledir'' diye yanıtladı.
  Kaddafi, Libya'da din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmış olduğu görüşünü savunarak, ''Önemli olan dini devlete karıştırmamak. Libya'da hiç kimseyi hilal işareti takmaya zorlamıyoruz. İsteyen taşır, isteyen taşımaz'' diye konuştu.

  Çadırdaki buluşmaya katılan siyah tayyörlü, kıvırcık saçlı esmer bir İtalyan kızın, Kaddafi'ye, Berlusconi'nin Sardinya adasındaki özel ikametgahı Certosa villasında genç kızlarla düzenlediği partilere ilişkin soru yönelttiği öğrenildi.
  ''Certosa villasında düzenlenmiş olan partilere ve bunların sebep olduğu polemikler hakkında ne düşünüyorsunuz?'' biçimindeki sorunun Kaddafi tarafından yanıtsız bırakıldığı öğrenildi.

  Kaddafi'nin gözlerini söz konusu soruyu yönelten kıza dikmesinin ardından, sağ elinin işaret parmağını dudaklarına götürerek sus işareti yapmakla yetindiği kaydedildi.

  Sohbet sırasında İtalyanlar ile Libyalıların birbirleriyle evlenmesine sıcak baktığını belirten Kaddafi, ''Bu yeni kuşaklar arasında entegrasyona da katkı sağlayacaktır'' dedi.

  Kaddafi, konuklarına Kur'an-ı Kerim'in ve Yeşil Kitab'ın İtalyanca çevirilerini hediye etti.

  Kaddafi'yle görüştürülen İtalyan hostes kızlar, Roma'daki halkla ilişkiler ajanslarından birinin yayımladığı duyurulara olumlu yanıt veren adaylar arasından seçiliyor. Yaşları 18-35 arasında olan hosteslere, Kaddafi'yle randevuya katılma karşılığında kişi başına 50 ila 75 Avro arasında ücret ödendiği belirtiliyor.
   

Sayfayı Paylaş