İşte O Lanetli Ampul Kafa: "Kafelere giden Kızlar Kötüdür"

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında engunaydin tarafından paylaşıldı.

1. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1

ÇORUM'da 16 yaşındaki E.Y. ile 15 yaşındaki E.G.'ye cinsel istismarda bulunmak suçundan tutuklanan Ensar Vakfı eski Şube Başkanı ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Zekai İşler, 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı.

Duruşmada, Zekai İşler ile Mahkeme Başkanı Hüseyin Turgut Bayraktar arasındaki ilginç diyaloglar geçti. İşler'in, savunmasında elle taciz ettiği ileri sürülen E.Y. için, kafelere giden, erkeklerle buluşan kötü bir kız olduğunu söylemesi üzerine Mahkeme Başkanı Hakim Bayraktar, “Kafelere giden kızlar çirkin insanlar mı? Türkiye Cumhuriyeti'nde herkes kafelere gidebilir” diyerek cevap verdi.

Olay geçen yılın Ağustos ayında ortaya çıktı. İddialara göre, merkezi İstanbul'da bulunan Ensar Vakfı Çorum Şubesi'ne giden ve burada derslerle ilgili kurslara katılan, vakfın yardımlarından yararlanan E.Y. ile E.G., vakfın eski başkanı ve din öğretmeni Zekai İşler'in kendilerini taciz ettiğini ileri sürerek şikayetçi oldu. Polis tarafından yakalanan İşler, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Çorum Ağır Ceza Mahkemesi'nde 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle ‘cinsel istismar’ suçundan tutuklu yargılanan İşler, bugün yeniden hakim karşısına çıktı. Kendisine isnat edilen iddiaları kabul etmedi. Öğretmenler Günü'nde tutuklu bulunmaktan üzüntü duyduğunu söyleyen Zekai İşler, “Yapmadığım bir suçtan dolayı yargılanıyorum” dedi.

‘KAFELERE GİDENLER, ÇİRKİN İNSANLAR MI?’

E.Y.'nin yalan söylediğini ileri süren Zekai İşler, “E.Y. tacize uğradığını iddia ediyor ancak tacize uğrayan bir kız gibi davranmıyor. Şımarık bir tavırları var. Ben kendisini daha önceden iyi bir kız olarak bilirdim. Ancak daha sonradan kafelere giden kötü bir insan olduğunu, erkeklerle buluştuğunu öğrendim” diye konuştu.

Sanığın bu sözlerine sinirlenip araya giren Mahkeme Başkanı Hakim Bayraktar, “Kafelere giden kızlar çirkin insanlar mı? Türkiye Cumhuriyeti'nde herkes kafeye gidebilir” diye cevap verdi.

Savunmasında E.Y. ile E.G.'nin yaşamlarını ve davranışlarını anlatan Zekai İşler'in, “E.Y. eğer tacize uğrasaydı şimdiki gibi rahat davranabilir miydi? Vakfın bir kitap dağıtımında gazeteciler temsili olarak bir fotoğraf almak istediler. O arada ben de E.G.'ye kitap verdim. Daha sonra E.G., elimi öptü ben de ona sarılmışım. Bunun cinsellik neresinde?” diyerek, Hakim Bayraktar'a bakıp sorular sorması üzerine, Mahkeme Başkanı, “Ben sizin sorularınıza cevap vermekle mükellef değilim” diyerek çıkıştı. Zekai İşler ise “Hüküm vermemek için soru cümlesi kurdum. Benim konuşma şeklim bu şekilde” dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamı ve İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan E.Y. ve E.G. ile ilgili olarak ‘ruh ve beden sağlığının bozulup bozulmadığı’ yönünde raporun henüz gelmediğini, raporla ilgili olarak Adli Tıp Kurumu'na yazı yazılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

...

Sayfayı Paylaş