Islamcılar pkk’ya neden ses çıkarmıyor?

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında toycan tarafından paylaşıldı.

1. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Yeniçağ yazarı Sabahattin Önkibar, İsrail’i kınayan İslamcıların şehit verdiğimiz askerler için takındıkları tavrı sorguladı.
    İşte “Filistin için ağıt yakanlar, şehitlerimiz için niye susuyor?” başlıklı o yazı…
    “Tamam İsrail’in yaptığı terör!
    Peki PKK’nın yaptığı terör değil mi?
    Önceki gece İskenderun’da 6 askerimiz daha şehit edildi.
    Soruyorum; vatan görevi yapan gencecik fidanlara, nöbet değişimi esnasında pusu kurup ölüm kusanların yaptığı terör değil midir?
    Öyle ise dün İsrail saldırısı için meydan organizasyonları yapan o sözde İslamcı örgütler, bir kez olsun PKK alçaklığı için neden aynı şeyi yapmazlar?
    Bu grupların PKK’yı tel’in için bir miting ya da etkinlik yaptığını hiç duyanınız, göreniniz oldu mu?
    Lafı dolandırmadan söyleyeceğim, bu sözde dinci güruh için Gazze’de ölen bir Hamasçı, PKK’nın şehit ettiği Mehmetçikten bin kere mukaddes ve makbûldür.
    Öyle çünkü, Hamas güya Allah yolunun mücahidi, Mehmetçik ise kafir(!) devletin askeri!
    Abartıyorsun diyenlere tekrar tekrar soruyorum; Gazze için yardımlar toplayıp Filistin’e koşanlar, bir kez olsun bu vatan için PKK kurşunu ile toprağa düşenlerin geride bıraktıklarına böyle bir kampanyayı hiç düzenlediler mi?
    Ne yani Filistinliler muhtaç da yetimlerimiz muhtaç değil mi?
    Hem o Filistinliler değil midir, Birinci Cihan savaşında Lavrenslerle işbirliği yapıp Osmanlı’yı sırtından bıçaklayan!
    Hiç unutmuyorum, yıllar önce Demirel’in Cumhurbaşkanlığı döneminde Kudüs’e gittiğimizde münevver, yaşlı bir Arap aynen şu sözleri etmişti:
    - “Biz bugün, Osmanlı’ya yaptığımız ihanetin bedelini ödüyoruz.”
    Evet Filistinli Arap bile ulusunun ihanetini kabul ederken, bizim Arapçılarımız onları kutsamak için yarışıyorlar.
    İslamcı güruh böyle de AKP farklı mı sanki?
    Son bir haftadır onlarca şehit verilirken hükümet kanadından tık yok!
    Keza Başbakan’ın yanı sıra Cumhurbaşkanı da tınmıyor ve şehadetlere adeta trafik kazası muamelesi yapıyor!
    Yahu bu çocuklar bu ülke için ölmüyor mu, öyle ise bu kayıtsızlık ve umursamazlık neden?
    Tablo ortadadır; 2002’de sıfır noktasında olan terör, bugün artık askeri birliği basma noktasındadır. Recep Bey hâlâ açılım mugalatalarını yaparken, devletin başını temsil eden zat-ı şahane de Kürt meselesinde güzel şeyler olacak beklentisini dillendiriyor.”

2. Örnek

Örnek Guest

Yahu şu siyasi görüşünüz ne olursa olsun beni ilgilendirmezde şu din düşmanlığını bir kenara bırakın saldırmayın siyaset ayrı bir konu din ayrı bir konu başlığa bak dinciler neden pkk ya ses çıkarmıyor! niye dönüp dolaşıp bağdaştırıyorsunuz ki İslam belirli bir kuruluşun ya da oluşumun parçası değil evrensel bir Hak din yapağınız yorunları dine bulaşmadan yapın herkesin dini kendine İslam dini ni bir takım gruplara mâl etmeyin ne bu ya avrupalılar gibi dün İslam alemini terörist gibi göstermeye öcü gibi göstermeye çaba sarfediyor millet!

3. asker_31

asker_31 Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    islamı sevmiyor olabilirsin saygı duyarım...ama karalama yaparsan onma saygı duymam...herkesin dini kendine...

4. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Dinimize düşmanlığımız yok çok şükür ama dinimizi kendi çıkarları için kullananlara sabrım yok örnekleri önünüzde islamçılar pkk aleyine gösteri yaptı ve ya karşı durdu da biz mi göremedik yada ŞEHİT cenazelerinde ben tekbir getirip kınayan bir adam gösterin belli başlı kuruluşlar dinimi kullanıyor EVET onu başbabakn iyi beceriyor yukarıdaki yazıya hak veriyorum bizim işimiz sahtekarlarla hocam DİNİmizi seviyoruz sahip çıkıyoruz siz merak etmeyin

5. urunguahmet

urunguahmet Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    birinci hata islamcılar denmesidir.bunlar islamcı değil selametçiler olarak nitelendirilseydi daha uygun olurdu.milli selametçilerden neden ses çıkmıyor diye soruyor yazarımız aslında sorunun cevabını kendiside biliyor ama cevablandırmaktan korkuyor.sorunun cevbı iki grubunda devletin kurucusu olan Türk milletine düşman olmalarından kaynaklanıyor.milliyetçi değil ümmetçi bir zihniyet beslemelerinden kaynaklanıyor.çünkü bunların akıllarından geçenleri bir Türk evladı rahatlıkla anlayabilir.eğer ki akıl hocalarının yazdıklarını okuyan araştıran bir toplum olsaydık bunlara hiçbir zaman geçit vermez ve çoğalmalarına asla müsaade edilmezdi.ama ne hikmetse Türk milletine sevdalı olanlar gaflete düşmüşlerdir.herşey vatan için diyenler işini yürütebilene helal olsun demeye başlamışlar.bu yüzden başımıza ne gelse azdır..

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"Ey Türk, Titre ve Kendine Dön" zamanı geldi de geçiyor. [/FONT]

6. Örnek

Örnek Guest

Eee sizin bakış açın bu kadar işte birde İslam'a düşmanlığım yok diyorsun dinciler deyip duruyorsun neye göre dinci kime göre dinci başka bir etiket yok mu yan kuru kuru eleştiri yapmaya uğraşıyorsunuz eleştirilerinizde kimseye fayda sağlamıyor herkesin aklı fikri yok İslam'ı anlamaz bilmez onu kullananların farkına varmaz gibi biz izlenim çıkıyor sonrada tutup bunları birleştirecek şekilde dinci etiketini yapıştırıyorsunuz bunlar cidden gereksiz işler hele bunları şehitler ile özdeşleştirip prim kazanmaya uğraşan insanlara yazıklar olsun bu yazıyı yazan yazar vizyonsuz dünya ya at gözlüğüyle bakan kafasında ki örümcek ağı gibi oluşmuş ön yargılardan kurtulamayan insanlar asıl ben bunlara kızıyorum bazı insanlarıda böyle yönlendirdikleri için!

7. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Dinimize düşmanlığımız yok çok şükür ama dinimizi kendi çıkarları için kullananlara sabrım yok örnekleri önünüzde islamçılar pkk aleyine gösteri yaptı ve ya karşı durdu da biz mi göremedik yada ŞEHİT cenazelerinde ben tekbir getirip kınayan bir adam gösterin belli başlı kuruluşlar dinimi kullanıyor EVET onu başbabakn iyi beceriyor yukarıdaki yazıya hak veriyorum bizim işimiz sahtekarlarla hocam DİNİmizi seviyoruz sahip çıkıyoruz siz merak etmeyin

8. 05camci

05camci Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bu tür dini ve siyasi yazıların formda yayınlanmasına herzaman karşı olmuşumdur bu formda her görüşte her inançta insan olabilir kimsenin kimseyi rencide etmeye hakkı yok ben sapına ca dinciyim pkkyıda israilide aynı görüyorum çünkü ikisi zaten bir vucut lar bu anlamayanın aklından şüpe etmesi lazım şehit olan çocuk larımıza bir bakarmısınız yazdıklarınızla tamamen çelişmiyormu şehit ailelerine bi bakarmısınız hiç bir villanın önünden kalkan cenaze gördünmü bunu yaz bunu eleştirin ama benim dinimle terörü aynı anılmasına asla tahammül edemem kötü bişey yazmıyorsam dinimin bana verdiği terbiyedendir dinimizi bilmeyen arkadaşların inanmasalarda araştırmalarını okumalarını öneririm cahillik geri kalmışlıktır karanlıktır kulaktan dolmalarla değil okumakla aydınlanalım saygılar iyi günler

9. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    nekadar kolay siz okumuyorsunuz siz dinimize küfrediyorsunuz vb vb ondan sonra 20 ilde eş zamanlı ergenokan baskınları uyusunda büyüsün ninni ölen öleçek kaderdir yazılı değişmez ama kendine gelince korumalar iki katına çıkardın mı biter kader falan yazgıda öyle kınalı kuzular ölmeli ama trilyon davalarını öğrençi affeder davos fatihi ama şimdi neyse susalım aforoz edilmemiz an meselesi soruyorum soracağım fetullah gülenin eli heryere yetiyorda diyarbakıra hakkariye yetmiyor ne komik yada oradaki imamlar görevini mi yapmıyor yada sorun ne neden filistine gösterilen alaka kendi insanıma gösterilmiyor hamas terör örgütü yardım etse pkk bitmez mi ???

10. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Güzel bir soru... 'İslamcı' vurgusu da önemli. Yani soru Müslümanlar demiyor, İslam dinini pazarlayan ahlaksızlar diyor. Ayrım pek farkedilmemiş ama İslamcı veya Dinci dendiğinde benim aklıma doymazlar geliyor, Cuma'lar da şov yapanlar geliyor.

Hazır şov yapanlar demişken bu haftaki olacak o kadar'dan güldüğüm bir kısmı anlatayım. Yeni köprünün adı Recep Tayyip Erdoğan köprüsü olsun diyorlar nedeni de oğlu gemisi ile geçerken babasını ansın diyeymiş...

Neyse gelelim sorunun cevabına. Sapkın Nur tarikatının doğal lideri Said-i Kürdi olarak da bilinir. İlk Kürt isyanını bunlar tezgahlamıştır. Öyle ki Musul ve Kerkük görüşülürken dış güçler bu iç isyanı tezgahlamıştır.

Şimdi muhakkak ki birileri gelip Nur'culara sapkın dememe takılacak. O'na takılmadan önce şuna cevap vermelerini beklerim: '1 kez Risale-i Nur okumak Kuran-ı Kerim'i 10 kez okumaya eşittir.' diyen bir tarikat sapkın değildir de nedir? Risale-i Nur Kuran'dan daha mı yüksektir?'

Bunu da geçelim...

Hafif bir zihin jimnastiği yapalım. Geçen aylarda Karadeniz tarafında bir PKK saldırısı yaşandı hatırlayanınız vardır. Doğal olarak da beklenmeyen bir saldırı idi. Şimdi de bir deniz komutanlığına saldırıldı. Ben sadece ses çıkarmamalarından değil bu işte fiilen parmakları olduğundan da şüpheleniyorum.

TSK'nin beklemediği yerlere taşeron olarak teröristi saldırtacaklar; TSK üst düzey yönetimini orta vadede suçlayacaklar, istifa veya görevden alma bekleyen bir kamuoyu oluşturacaklar ve orayı da Cemaat Silahlı Kuvvetleri haline getirdiler mi AÇILIMlarını kaldıkları yerden devam edecekler diye bir senaryo da olası. Muhtemelen dediler ki; "biz sizin siyasi taleplerinizi karşılayacağız ancak asker karşı duruyor, beklenmeyen yerlere saldırın, komuta kademesini yollamamız için elimizi kuvvetlendirin ki sizin işi halledelim."

Yok canım o kadar da olmaz mı dediniz yoksa. Bu adamlar değil miydi ABD ile 1 Milyar dolarlık borç anlaşmasını Mehmetçiğin kanı üzerine kuran sonra ortaya çıkınca da reddeden. Mesele ne ki, askerliğin kaderinde bu var der geçerler, öteki de açıklar 'çocuklar güzel öldü, hemen can vermişler' diye. Evet çocuklar ölüyor beyler. Deniz Kuvvetleri Komutanlığında şehit olan askerlerin resimlerini gördünüz mü? Hepsi çocuktu, yüzlerindeki ifade ve gözlerindeki masumiyet. Oysa onu görmeyi reddediyoruz onun yerine Mavi Marmara'daki ölüme giden militanları görüyoruz. Yanlış duymadınız, MİLİTANLAR. Militanlar İsrail'in beklemediğini yaptılar ve silahlı askerlere ölümüne mukavemet ettiler. İsrail Uluslararası Hukuk bakımından %100 haksız ama böyle bir direniş, ölümüne militanlık da beklemiyorlardı. Ya mukavemet edenleri vuracaklardı ya da onlar silahlarını alıp İsrail askerlerini vuracaklardı. Orada bir can pazarı yaşandı. Yaşananlar elbette hoş değil ama 7 şehidimize değil de İsrail'e giden militanlara sahip çıkılması, 7 şehidimizle ilgili neredeyse hiç konuşulmamasını nasıl açıklayacağız.

Çocuklar öldü, 7 tane çocuğumuz öldü. Toycan'ın İslamcı dediği tacirlerden TIK yok. Bu tacirlerden bir tanesi (isim vermeyeceğim, zaten hepsi de aynı kafada) şöyle demişti: 'PKK ile savaşmayın, din için savaşın. PKK ile savaşırken şehit olunmaz, din uğruna savaşanlar şehittir.'. Bu adamlara göre Şehit'lerimiz bile Şehit değil, O'nlara göre Askerliğin Kader'inde var bu ve adı şehitlik değil sadece Ölüm...

Densizlikte de sınır tanımazlar. Sıra Şehit'lerimizin aziz hatıraları üzerinden siyasi rant toplamaya geldi mi vay efendim Şehit'lerin anneleri hep baş örtülüymüş de, O çocuklar ölüyormuş. Hadi oradan eş....oğlu beş kulak; bugün hangi Camimize gitsen hangi cenazeye veya cenaze evine gitsen başı açık bayan göremezsin; bırak cenazeyi cenaze olsun olmasın sadece dua okurken de başını kapatır bayanlar. Siyasi rantdan başka bir şey için Şehitleri akıllarına getirmediklerinden bu ucuz numaraları yapmadan da duramazlar.

Bir çığlık olup Harami'lere, bu ülkenin çocuklarının kanıyla beslenen vampirlere yeter demenin zamanı gelmiştir.

11. Örnek

Örnek Guest

Hala devam ediyorsunuz ben ne diyeyim ki ben dinden bahsediyorum siz kullanan güçlerden bahsediyorsunuz dinin ölçütleri bellidir kim kimsenin oraya buraya çekebileceği bir oluşum değildir:) Yazılanları okumayan belli aslında ama neyse hükümetler gelip geçicidir bunu unutmamak lazım işlenen suçunda öyle ya da böyle cezası verilir. Ama dönüp dönüp din kullanılıyor falan demek güzel olmuyor bence inandırıcıda olmuyor siz gerçi kendinizi aşıp diğer bir yazı da Allah'ı da kullanıyorlar diyordunuz onun için sizde haklısınız diyecek bir şey yok size böyle devam edin bakalım bir faydası oluyor mu bu politikanın:)

12. Örnek

Örnek Guest

Şimdi şunu farketmemiş olamaz kimse heralde gemiler gecikitiriliyor daha sonra hiç bir terör eylemi olmayan Hatay da ilk gün maden basılıyor ikinci gün bu gemi hadisesi ile birlikte hiç saldıraya uğramamış Deniz Üs Komutanlığı saldırıya uğruyor yine gariptir ki israil ile yapılan anlaşmalar tatbikatlar genellikle deniz ve hava konusunda olmaktadır. Şimdi bu yaşananlarda eminim sadece pkk vardır israilin hiç parmağı yoktur.

13. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Bu bağlantıyı herkes kuruyor. Kamuoyunda infial yaratmak için bunu kullanmış da olabilirler. Karşımızda İsrail kadar örgütlü bir hareket var ve bütün istihbarat olanaklarına sahipler. İsrail'in müdahale yapacağını bilip, olası müdahalede sopa ve bıçaklarla çatışmaya hazırlananlar İsrail aleyhindeki kamuoyunu daha güçlü kılmak için askerlerimize PKK'yı saldırtmış olamazlar mı?

Ben ne İsrail sözcüsüyüm ne de Türkiye'yi kendini ilgilendirmeyen bir mesele nedeni ile olası bir savaşa yani yokluk ve gözyaşına sürükleyen ahmakların sözcüsüyüm. Ben yanan canımın hesabını sorarım, canım yandı kimler çıkar sağladı ona bakarım. Çıkar sağlayanlar bellidir. İsrail istihbaratı Mossad'ın bu PKK saldırısında parmağı var mıdır? 12 Eylül öncesine ve başka bir aynı kafadaki teşkilata bakalım: CIA. ABD üslerinin Kıbrıs amborgosu nedeni ile Ecevit Hükümetince kapatılmasını takip eden süreçte doğrudan doğruya iş başındaki hükümetleri hedef alan ABD Türkiye'de iç karışıklık tezgahlamak için kentleri eylem yeri seçmiştir, buralarda karışıklık çıkarmıştır. Esasen problemi Türk hükümeti ile olan İsrail'in ve casusluk filmlerine konu olan deneyimli Mossad'ının PKK'yı bir askeri tesise saldırtmakla eline ne geçer? Üstelik tam da operasyon yapacağı gün; herkesin o saldırıyı da ona mal etmesi tehlikesine rağmen bunu yapar mı? Ha önce gemiye operasyon olsa ve sonrasında Türk kamuoyunun dikkatini başka yere çekmek için bu tezgaha girişseler anlarım. Ama bu hali ile anlayamam.

14. bluviaggiatore

bluviaggiatore Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    :apploud:

Soylenecek baska soz yok . Bravo

15. Örnek

Örnek Guest

israilin son zamanlarda ki politikasi yaptığı şeyleri gizlemek değil aksine uluorta herkesin haberinin olması ve bu coğrafyanın efendisi benim izlenimi yaratmasıdır Amerika ile de bu yüzden son zamanlarda çıkar çatışmasına girmişlerdir. Bm, Avrupa Birliği'nin israil hakkında Filistin sivil halkını hedef alan ve savaş suçu olarak nitelendirilen bir çok bildiri ve yaptırımıda hem yaparım hem de arkasında dururum politikası güttüğüde apaçık ortadadır. Olay sadece Türkiye'ye meselesi değildir ayrıca her ne kadar siz Türkiye'yi ilgilendirmeyen bir konuda deseniz Türkiye ve 32 ülke temsilciliği söz konusu bu gemilerde. Ama başka yerlerde savaş suçu işlensin beni ilgilendirmez dersenizde diyecek bir şey yok tabi :)

16. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Derim, beni kendi ailem ilgilendirir öncelikle. Son durumda İsrail askerine mukavemet edenleri cezalandıracağız demiş İsrailliler salmıyorlarmış, Gelin alabiliyorsanız alın demektir bu. Hiç yoktan gerginliktir. Diplomatik yollar ile hallolmazsa ya kuyruğumuzu altımıza alacağız kedi gibi ya da İsrail'le ,ki nükleer silaha sahiptir, bir savaşı göze alıp almaya gideceğiz.

Bir nükleer saldırı olsa ya da füze saldırısı ve binlerce insan ölse ne olacak? Kıç kadar Gazze için 70 milyonu ateşe atıyorlar. Çıkmaz sokaklara yöneltiliyor ülke. Gazzeye duyarlı olmak başka ülkeyi ateşe sürüklemek başka.

Ne güzel dediniz Türkiye ve 32 ülke temsilciliği (vatandaşları) var bu gemilerde. Bu 32 ülke arasında Tayyip Erdoğan'dan başka kahraman yok mu? Aptallık mı yapıyoruz kahramanlık mı onu da bilmek lazım. Kalan 31 ülke korkaklığından mı bu kadar bağırmıyor yoksa akıllığından mı? Biz kahramanlığımızdan mı bağırıyoruz yoksa aptallığımızdan mı?

ABD ve Avrupa savaş istiyor. Dünya büyük ekonomik krizlerden hep savaşla çıkmıştır. Bir yerler yıkılacak ki yeniden yapılsın; silah satılsın; ekonomileri canlansın. Böyle tehlikeli bir dönem de yırtık dondan fırlar gibi fırlayan kahramanlar önce kendilerini sonra da ülkeyi felakate götürür.

İsrail meselesi değildir bu. Gazze'de neler yaptıkları meselesi de değildir. İnsanlıktan çıkmış olabilirler orada; insanlık dışı davranışlarla haksız bir mücadele veriyor olabilir İsrail. Ama sen de süper güç değilsin be bilader; boğazına kadar borca gömülmüşsün; IMF kredisi alacağım diye ilaçlara yeni sistemler getiriyorsun ki maliyeti düşüresin; IMF sana güvensin aldığın parayı ödeyebileceğini düşünsün. Bu şartlar altında yaşıyor; dünyanın en pahallı etine uzaktan bakıp dünyanın en pahallı benzinini alamadığından varsa arabanı yeri geliyor kımıldatamıyorsun. Şimdi bu acı şartların olduğu ülkede sen hangi kaynak ile ortadoğunun külhanbeyliğine kalkışıyorsun? İç kavgalarda Baykal'a vurdun vurdun; külhan beyliğini yaptın... Yaparsın, hiç bir şey olmaz. Çünkü kabul etsen de etmesen de o da senin candaşın, kardeşin. Evde bağırdın çağırdın ama dışardaki adama da bağırıp çağırırsan o senin kardeşin değildir yerleştirir burnunun ortasına kafayı neye uğradığını şaşırırsın. Yolladıkça üstüne nükleeri "Uygar dünya neredesin" diye sayıklarsın. Kimsenin de umurunda olmaz. Bosna kimin umurundaydı, Azerbaycan senin bile umurunda değildi... Böyle bir dönem de burnunu boka soktun mu kim kurtaracak? Ki burunlar da hep boka doğru gidiyor; aklı selime gitmiyor...

17. asker_31

asker_31 Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    bugün kadar gazzeye yapan birine sen üç maymunu oynarsan bir gün gelir sana da yaparlar...böyle bir savaş çıkması halinde bu savaş sadece türkiye -israil savaşı olmaz...3, dünya savaşı çıkabilir...

18. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    gazzeye yapılanlar yeni değil 3dünya savaşı komik çünkü biz şimdi esir edilmiş durumdayız artık savaşlar ekonomik üretmedinizmi savaş baştan kaybedilmiştir sat sat bitti benim diyebileçeğiniz birşeyiniz kalmadı satmayı iyi biliyorum diyen neyse savaş ilan edecekler yutkunmaz lar kıvırmazlar benim askerim ŞEHİT olduğunda yada memleket satıldığında siz dört maymunu oynuyorsunuz biz size birşey demedik engunaydın kalemine sağlık her lafının altına imza atarım sağol varol :apploud::apploud::apploud::apploud:

19. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Şimdiye kadar yapmadılar değil mi? 1. Dünya Savaşında bırakalım 3 maymun oynamayı sırtımızdan vurdular. 7 düvelden ses çıkmadı yapılanlara. Kim Anadolu'nun hangi acısını paylaştı bugüne kadar? Teröristbaşına en yakın komşularımız yataklık yapmadılar mı? Yalnız olduğumuzu bilelim ve akıllı kararlar alalım, akıllı işler yapalım. Ermeniler Doğu Anadolu'da hak iddia ediyor; Yunan Megalo İdeası ise her dönem var, bizim nasıl Türk Birliği hayalimiz varsa onların da 1500 yıl önce sahip oldukları toprakları geri alma hayali var. ABD Kürt devleti peşinde, Kuzey Irak'taki yönetim toprak koparmaya hazır sırtlan gibi. Siz samimiyetle bugün Gazze'ye yardım edersek yarın bu tablonun oluşmayacağını mı düşünüyorsunuz?

Uluslararası İlişkiler de etme bulma dünyası değil çıkarlar vardır. Yarın Türkiye'nin başına bir saldırı gelse; emperyal güçler Anadolu'yu yine kuşatsa tek dostumuz Rusya ile İran olacaktır onlar da kendi çıkarları için. 3 maymun oynamamak falan hepsi hikayedir.

Bugün 3 maymun oynamayıp vicdanlı gösterisi yapanlar dün Azeri kardeşlerimizi sırtından bıçakladılar. Türkiye'yi arap ülkeleri arasına bir lider gibi sokma derdi ile bilinçli olarak Gazze'yi sömürüyorlar. Bir yaşam standardı yüksek batı dünyası var bir de ortadoğu bataklığı. Bunlar ortadoğu bataklığında lider olmak için çırpınışlar sergilemekte vicdan adı altında. Bir Şampiyonlar Ligi var bir de Türkcell Süper Lig bir de BankAsya... Türkiye'yi bir futbol takımı olarak düşünürsek takımın idarecileri ne işimiz var Türksell Süper Lig de, Şampiyonlar Liginde bize Bank Asya 1. lig yakışır demekte. Yoksa mesele Vicdan meselesi değil. Meseleleri İslami Cihat ve Doğu liginde kalma meselesi. İdareciler bunun çabasını veriyor...

20. nefermenu

nefermenu Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Kesinlikle katılıyorum hangi arap devleti şimdiye kadar pkk yı kınamış veya gercekten teror orgutu saymıs cok savunulan Filistin in bayrağının gecmişine bakın Osmanlıya karsı yurutulen isyanın sembol bayragıdır. Yardım yapılır ama devletlerin kendi iç hukukları var devletin kızılayı var o yardım yapsaydı resmi kanallardan adam Gazze olayını kendi iç hukukuna baglamıs o yuzden siyasi propaganda yapılmasını istemiyor ve kendi devletini koruyor yaptıgı yanlış ama adam kendi devletini koruyor bizimkiler gibi arkası boş vaatler deil. Engunaydin arkadasın dediği gibi Yugoslavya da Azerbeycan da yanlız bıraktık ve bırakıyoruz hem Turk hem Musluman vatandaslarımızı gecmişte de sırtımızdan vurmamışlar.

Sayfayı Paylaş