İOS Yeni Çıkacak Android 7.0 N Yazılımının Özellikleri Nelerdir?

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76

Yeni Çıkacak Android 7.0 N Yazılımının Özellikleri Nelerdir?
    Ülkemizde ve dünya da tüm milletler tarafından kullanılan dokunmatik telefonlar hala daha halkların huzuruna sunulmaktadır. Tüm dünya da kullanılan android telefonlara android telefon adı verilmesi iç donanım uygulamaların android adı verilen işletim sistemi ile halk tarafından telefonlar da kullanılmasıdır. Günümüzde android işletim sistemi olarak marshmallow kullanılmaktadır.

Bu kullanılan android sistem özelliklerinde canlı temalar göz alıcı uygulama pencereleri ve yeni eklenen telefonlara özgü android uygulamaları mevcuttur. Kullanılan bu işletim sisteminde android uygulama tıklama hassasiyeti 6.0 olarak kullanılmaktadır. Bu işletim sistemi tüm kullanıcılar tarafından kullanılan ve memnun kalınmış düzenli ve yerleşik bir yapıya sahip sistemden meydan gelmektedir. Android işletim sistemi her telefona göre değerleri değişmektedir.2,3 android işleme sahip bir telefon ile 5.3 KitKat sürüme sahip android işlemi ile uygulamalar ve kullanılan dokunmatik tıklanma hassasiyeti aynı değildir.

Günümüz de kullanılmakta olan android işlemi sistemi üzerine yeni bir işletim sistemi daha hazırlanmaktadır. Bu işletim sisteminin ismi android 7.0 N özellikleri ve yenilikleri adlı bu sistemi hazırlayan kurumlar tarafından makalelerin de ve resmi yazılarında yayınlanacaktır. Android sisteme her bir işletim sistemi çıkartıldığında tatlı türev de bir isim verilecektir. Çıkartılacak olan bu sistem de eski bugün kullanılan sisteme özgü üzerinde çalışmalar yapılacak ve yeni özellikler getirilecektir. Konuşulan ve çıkacak olan bu işletim sistemi çıktığın da yeni bir N harfi ile başlayan bir tatlı ile ilişkilendirilecektir.

Günümüz de yeni çıkacak olan android 7.0 android sistemi özelliklerin de ve yeniliklerinden bahsedilmesi gerekirse öncelikle bu işletim sistemi çoğunluklu tema ile daha süslü ve düzenli hale getirilecek ve bu sayede de sizler android telefonlarını kullanılır iken daha keyif alacaksınız ve sıkılmayacaksınız.

Andorid 7,0 işletim sistemine başka bir yenilik olarak getirilen sekme bölme özelliği getirilmiştir. İnternette dolaşırken sekmeyi ve sayfayı başka bir sayfa ile birlikte ikili açarak kullanabileceksiniz ve böylece istediğiniz şekilde kolaylıklara ulaşacaksınız. Başka bir yenilik olarak ise bu işletim sistemine koyu ara yüz oluşturulmuştur. Oluşturulan bazı canlı ara yüzler gözlerinize zarar vermekte ve bundan dolayı telefonları uzun süre kullanılamamaktadır, artık gözleriniz yorulmayacaktır.

Android N 7.0 Yeni Özellikleri
    1-Android cihazlar Vulkan grafik API’si sayesinde %75 oranında hızlanacak.
    2-Direkt dosya şifrelemek mümkün olacak.
    3-Sistem arayüzü arkaplanda devamlı güncellenecek.
    4-“Android başlatılıyor” animasyonu kaldırıldı.
    5-“Uygulama Güvenliği Geliştirme Programı” sayesinde Google Play’de yer alacak tüm uygulamalar test edielcek.
    6-Geliştirilmiş çoklu pencere desteği ve çoklu işlem yetenekleri.
    7-Aynı anda iki uygulamayı ekranı ikiye bölerek kullanma.
    8-Kilit ekranındaki bildirimler üzerinden etkileşimler yapılacak.
    9-Bir çok yeni emoji Google klavyede yer alacak.

Sayfayı Paylaş