İOS Whatsapp kullanıcılarına önemli püf noktaları

Konu, 'Apple ios' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Anlık mesajlaşma uygulaması olarak karşımıza çıkan WhatsApp kullanımı gerçekleştiriyorsanız, bu püf noktalarını bilmeniz gerektiğini belirtmeliyiz. Oldukça popüler bir şekilde kullanılan ve nerdeyse tüm uygulama mağazalarında indirme rekorları kıran uygulama ile ilgili bilinmesi gereken detaylar haberimizin devamında.
    Mesajlarınızı ömür boyu saklayabilirsiniz
    Android yada iOS işletim sistemli akıllı cep telefonlarından herhangi birisini kullanıyorsanız, Whatsapp üzerinden gerçekleştirdiğiniz sohbetleri düzenli olarak depolayabilirsiniz. Android işletim sisteminde herhangi bir işlem yapmadan depolama işlemini gerçekleştirebilirken, iOS’ta ise Sohbetler > Sohbet Ayarları > Sohbet Yedekleme yolunu izleyerek uygulamayı iCloud ile bağlamanız gerekiyor.

Sohbetlerinizi yedekleme işleminden sonra onları en kolay şekilde gerçekleştirebilirken iCloud hesabına oturum açıp daha sonra Whatsapp’a girmeniz gerekiyor. Eğer Android kullanışı iseniz /sdcard/WhatsApp/ klasöründeki verileri yeni telefonunuza taşımanız gerekiyor.
    Son görülme tarihini dilerseniz kapatın
    Whatsapp’ta son görülme zamanınızı dilerseniz kapatabilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek oldukça kolayken, tek yapmanız gereken Hesap > Gizlilik yolu sekmesini kullanmanız olacak. Ancak bu taktirde sizde diğer kullanıcıların son görülme tarihini görüntüleyemezsiniz.

Konumunuzu arkadaşınızla paylaşabilirsiniz
    Arkadaşlarınıza tam olarak konumunuzu atmak kimi zamanlarda oldukça işe yarar bir işlev olarak karşımıza çıkıyor. Konumuzu paylaşmak için iOS işletim sistemli cihazlarınızda Paylaş düğmesine dokunmak ve ardından listeden Konum Paylaş’ı seçmeniz yeterli oluyor.
    Android işletim sistemli akıllılarınızda ise uygulamanın tepesindeki ataç simgesine dokunmanız ve açılan menüden Konum’u seçmeniz gerekiyor.

Sohbetinizi e-Posta ile gönderebilirsiniz
    Whatsapp sohbet yedeğini dilerseniz e-posta ile birlikte bir başkasına gönderebilir yada kendi e-postanızda depolayabilirsiniz. Android işletim sistemli cihazlarda Diğer’e, ardından “Sohbeti epostala” seçeneğine dokunarak sohbet geçmişinizi e-postalayabilirsiniz. iOS’ta ise sohbet çubuğunun üzerine dokunup e-postalama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ana ekrana bir kısayol oluşturun
    iOS işletim sistemli akıllı cep telefonlarında dilediğiniz gibi uygulamayı ana ekranda bir bölgeye taşıyabilirken, ancak Android’de kısayol olarak ekleyebiliyorsunuz. Bunun için kiminle istiyorsanız sohbeti açın, menüye dokunun ve Diğer > Kısayol ekle yolunu izleyin.

WEB üzerinden WhatsApp kullanabilirsiniz
    WhatsApp’ı artık web üzerinden yani bilgisayarlarınızdan da kullanabilirsiniz. Şimdilik sadece Android işletim sistemli akıllı cep telefonları ile entegre çalışabilen sisteme,

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

adresine gidip ekrandaki QR kodu WhatsApp uygulamasıyla taratmanız yeterli.

Mesajın ne zaman gönderildiğini öğrenin
    iOS işletim sistemli akıllı cep telefonlarınızda mesaj gönderimi gerçekleştirdiyseniz yada aldığınız mesajları sola sürükleyerek hangi gün ve hangi saatte iletişimin sağlandığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aynı işlemi Android cihazlarda ise sohbet mesajının üzerinde basılı tutup, üstte beliren Bilgi düğmesine (“i” simgesi) basarak mesajınızın ne zaman iletildiğini ve görüldüğünü öğrenebilirsiniz.

Grup sohbeti yapıyorsanız susturabilirsiniz
    Whatsapp’ta toplu grup sohbeti gerçekleştiriyorsanız, bu özellik kimi dönemlerde işinizi görebilecek. Ancak ilginizi çok çekmeyen gruplardan sürekli gelen uyarı yada toplantı halindeyken gelen bu mesajları sessize alarak sizi rahatsız etmemesini sağlayabileceksiniz.

Bunun için grup sohbeti açıkken, Android’de sağ üstteki menü düğmesine, iOS’ta ise Grup adına dokunun ve “Sessiz” seçeneğine dokunun. Uyarıları 8 saat, bir hafta hafta veya bir yıl engellemeniz mümkün. Android’de uyarıları uyarı merkezinde sessizce göstermeye devam edebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş