İOS Periscope Yorum Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  En popüler canlı yayın uygulaması olan ve kısa sürede milyonlarca kullanıcı kazanan Periscope,Twitter gibi güçlü bir sosyal ağın arkasında yer alması nedeniyle hızla gelişmeye devam ediyor.
  İlk olarak iOS, geçtiğimiz haftalarda ise Android için yayınlanan canlı yayın uygulamasında, ilginç bir sorun gözümüzden kaçmadı. Özellikle binlerce takipçisi olan kullanıcıların Periscope yayınlarına yorumyapan kullanıcılar, bu sorun ile karşı karşıya kalıyor.
  Periscope yorum sorunu nasıl yaşanıyor?

  Periscope uygulamasında keşfettiğimiz sorun, yaklaşık olarak 150 ve üzeri izleyiciye ulaşan yayınlarda ortaya çıkıyor. Belli sayıda kullanıcı, Periscope yayınına yorum yapmaya çalıştığı zaman, sistem otomatik olarak sonradan yorum yapmak isteyen kullanıcılara "Broadcast Too Full" şeklinde bir mesaj veriyor.
  Bu durum sonucunda bu mesajı yorum bölümünde gören kullanıcılar ise ne yazık ki yorum yapamıyorlar. Peki, Periscope yorum sorununun çözümü var mı? Elbette her sorunun bir çözümü vardır. Periscope yorum sorunu için de basit bir çözüm bulduk. Fakat bu çözümüm uzun vadede pek kullanışlı olmadığını ve [B]Periscope geliştiricilerinin bu sorunu çözmesi gerektiğini belirtmeliyiz.
  [B][COLOR=#800000]Periscope yorum sorunu nasıl düzeltilir?[/COLOR]

  [B]Periscope'ta belli bir kullanıcı kitlesi [B]yorum [B]yaptığı zaman geriye kalan kullanıcılar [B]yorum yapamıyor. Yani daha anlaşılır şekilde rakamları kullanarak ifade edersek, bir yayına aynı anda 50 kişi yorum yapabiliyorsa, 51. kişi yayına katıldığı zaman [B]"Broadcast Too Full" mesajı ile karşılaşıyor.
  [B]Periscope [B]yorum [B]sorunundan [B]kurtulmak [B]için [B]yapmanız [B]gereken ise yorum yapabilme özelliği açılana kadar, yayını kapatıp açmak. Yayını kapatıp tekrar açtığınızda, eğer az sayıda kullanıcı yorum yapıyorsa, sizin de yorum yapma özelliğiniz aktif oluyor. Fakat binlerce izleyicisi olan [B]Periscope yayınlarında bunu yapmak, çok sık yaşanmasa da 15-20 defa yayını tekrar açmanızı gerektirebiliyor.
  Bu nedenden ötürü sorunun asıl çözümünün [B]Periscope geliştirici ekibinde olduğunu belirtiyoruz.[B]Periscope geliştirici ekibi, kısa süre içerisinde yayınlanacak bir güncelleme ile, aynı anda gönderilen maksimum yorum sayısını arttırılabilir ve [B]Periscope yorum sorunu büyük oranda düzeltilebilir.[/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B]
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Popüler canlı yayın uygulaması Periscope Android uygulaması, önemli bir güncelleme aldı. İşte Periscope güncelleme detayları ve uygulamaya gelen yeni özellikler.


  [​IMG]Popüler canlı yayın uygulaması Periscope, hızla gelişmeye devam ediyor. İlk çıktığında pek çok hatanın yaşandığı Periscope Android uygulaması, bugün itibariyle önemli bir güncelleme aldı.
  Periscope uygulamasının 1.0.2 sürümüne ulaştığı son güncelleme ile birlikte, önemli yenilikler geldi. Periscope Android uygulamasına, 1.0.2 sürümü ile gelen en önemli yenilik ise, profilin düzenlenebilmesi.
  Artık Periscope profilinizi düzenleyebilirsiniz!

  Daha önce profil resminin ve bilgilerinin Twitter'dan alındığı Periscopeuygulamasında, artık isminizi, açıklamanızı ve fotoğrafınızı kolaylıkla düzenleyebilirsiniz. Ancak fotoğraf değiştirme için sadece kamerayı kullanabiliyor, galeriden fotoğraf alamıyorsunuz. Galeri desteğinin de bir sonraki güncelleme ile geleceğini tahmin ediyoruz.
  Türkçe dil desteği yine gelmedi

  Periscope uygulamasına gelen diğer yenilikler ise, bildirim şeklinin düzenlenebilmesi, yapılan yayınların tek bir noktada toplanması telefon girişi, çeşitli hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler şeklinde sıralanıyor.
  Halen Türkçe dil desteğini almayan uygulamanın kısa süre içerisinde eksiklerinden arınmasını bekliyoruz. Bakalım Periscope Android uygulamasına, bir sonraki güncelleme ne zaman gelecek?
  ::

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]En yeni ve popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Periscope, bir süredir pek çok kullanıcısının yaşadığı yorumlar görünmüyor sorunu ile gündemde. Peki, Periscope yorumlar görünmüyor sorunu nasıl düzeltiliyor?Sizler için uzun bir süreç çerçevesinde Periscope yorumlar görünmüyorsorununu araştırdık ve çözümünü bulduk. İşte "Periscope yorumlar görünmüyor sorunu nasıl düzeltilir?" sorusunun cevabı.
  Periscope, engellenen kullanıcıların yorum yapmasını istemiyor!

  Periscope uygulamasında her kullanıcı özgürce dilediği yorumu yayınlara gönderebiliyor. Kimi zaman yayıncılar kötü yorumlara aldırış etmese de, bazı yayıncılar kötü yorum yapanları engelleyebiliyor.
  Eğer yayıncıların hoşuna gitmeyecek birden fazla yorum yaptıysanız ve birkaç yayıncı yarafından engellendiyseniz, Periscope yorumlar görünmüyor sorununu yaşıyor olabilirsiniz.
  Araştırmamız sonucunda keşfettiğimize göre Periscope uygulaması, belli sayıda engellenen hesapların yorumlarının görünmesini engelliyor. Bu engelle karşılaştığınızda yorumlar yapabiliyorsunuz fakat yorumunuzu sizin dışınızda kimse görmüyor.
  Ayrıca yorumların görünmemesinin yanı sıra bu sorunla karşılaştığınız süre boyunca yaptığınız yayınlar global yayın listesinde görüntülenmiyor. Peki, bu sorun nasıl mı düzeliyor?
  Peki, Periscope yorumlar görünmüyor sorunu nasıl düzeliyor?

  Periscope yorum görünmüyor sorununun ne kadar süre için yaşandığını henüz tam olarak tespit edemedik. Ancak yaklaşık 3-4 haftalık bir sürenin ardından tekrar yorumlarınız görünmeye başlayıp, yayınlarınız global listede görüntüleniyor.
  Sonuç olarak Periscope, kullanıcıların birbirlerine olumsuz yorum yapmasını istemiyor. Bu nedenle yorum yaparken, yorumunuzun hakaret içermediğinden emin olun. Zira belli sayıda yayıncı tarafından engellenirseniz, yorumlarınız yayıncılara görünmez.
   
 4. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Popüler canlı yayın uygulaması Periscope'ta herkesin bilmediği özellikler mevcut. İşte Periscope uygulamasının az bilinen özellikleri ve bilinmesi gereken ipuçları.


  [​IMG]Sosyal medya, son dönemde ciddi gelişmeler gösterdi. Bir dönemde basit paylaşımlar yaptığımız sosyal ağlarda, artık canlı yayınlar bile yapabiliyoruz.
  Canlı yayın alanında çok başarılı olan Periscope uygulaması ise, yeni nesilde çok dikkat çeken ve milyonların kullandığı bir sosyal medyauygulaması haline geldi.
  Peki, Periscope uygulaması nasıl kkullanılır? Periscope uygulamasının az bilinen özellikleri nelerdir? Bu yazımızda Periscope hakkında az bilinenleri açıklayacak, bilinmesi gereken ipuçlarını ve önemli bilgileri detayları ile paylaşacağız.
  Periscope kalp hilesi nasıl yapılır?

  Periscope ile hızla yüzlerce kalp göndermek oldukça kolay . Periscope ile hızla yüzlerce kalp gönderebilmek için yapmanız gereken, akıllı telefonunuzdaki çoklu dokunmatik desteğini kullanmak.
  Akıllı telefonunuzda yer alan 5 ya da 10 parmak desteğine göre tüm parmaklarınız ile ekrana dokunarak saniyeler içerisinde onlarca kalp gönderebilirsiniz.
   
 5. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  [h=3]Periscope kullanan hesap nasıl anlaşılır?[/h]Periscope hesabı ile bir kullanıcının daha yayın yapıp yapmadığını anlamak için kalp sayılarına bakmanız yeterli. Bir kullanıcının birden fazla kalbi varsa, o kullanıcı daha önce Periscope ile yayın yapmış demektir.
  Fakat çok nadiren, belki binde bir ihtimalle yaptığı yayınlara hiç kalp gönderilmeyen kullanıcılar da olabilir.
   
 6. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Periscope ile kalp kasma nasıl yapılır?

  Periscope ile kalp sayınızı artırabilmek için izeyicilerinizin kalp atmasını sağlayacak ilginç yayınlar yapabilirsiniz. Örnek olarak kalp atma yarışması yapabilir ve en çok kalp atan kullanıcıya küçük hediyeler verebilirsiniz.
  Ayrıca ilginç soru cevap yayınları, güzel kızlar, arabalar ve tatil ortamlarıgibi yayınlar, kullanıcının sizlere kalp gönderebileceği ve çok sayıda izleyici toplayabileceğiniz içerikler olarak sıralanabilir.
   
 7. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Periscope'a nasıl üye olunur?

  Periscope'a üye olmak diye bir kavram olmadığını söyleyebiliriz. Periscopekullanabilmek için ihtiyacınız olan, bir Twitter hesabıdır. Periscopeuygulamasını yükledikten sonra Twitter hesabınız ile oturum açıp, canlı yayın yapmaya başlayabilirsiniz.
   
 8. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Periscope hesap bilgileri ve profil fotoğrafı nasıl değiştirilir?

  Periscope, Twitter hesabınıza bağlı olduğu için Periscope profil fotoğrafınız ve hesap bilgileriniz Twitter'dan alınır. Yani Periscope hesap bilgilerinizi ve profil fotoğrafınızı değiştirebilmek için Twitter hesap bilgilerinizi ve profil fotoğrafınızı değiştirmeniz gerekir.
   
 9. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Popüler canlı yayın uygulaması Periscope'ta herkesin bilmediği özellikler mevcut. İşte Periscope uygulamasının az bilinen özellikleri ve bilinmesi gereken ipuçları.

  [​IMG]
  Periscope hangi telefonlar ile kullanılır?

  Periscope uygulaması şimdilik iOS ve Android işletim sistemi ile çalışantelefonlarda kullanılabiliyor. Periscope uygulamasını iOS 7.1 ve Android 4.4 üzeri sürümler ile çalışan akıllı telefon ve tabletlerde kullanılabiliyor.Periscope uygulamasını aşağıdaki bağlantılar ile akıllı telefon ve tabletinize ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
  ::

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  ::

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   
 10. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Popüler canlı yayın uygulaması Periscope, dikey yayın zorunluluğunu nihayet kaldırdı. iOS ve Android için sunulan yeni güncellemeyle beraber artık yatay olarak yayın yapabileceksiniz.


  [​IMG]Günümüzün en popüler uygulamalarından birisi olan Periscope,bugün itibariyle kullanıcıların uzun zamandır istediği bir özelliğe kavuştu.
  Periscope ile Yatay Yayın Yapabileceksiniz!

  Periscope için iOS ve Android platformunda yayınlanan yeni güncelleme ile beraber dikey yayın yapma zorunluluğu kaldırılarak artık yatay yayın yapmak mümkün hale getirildi.  Bir çok kullanın merakla beklediği özellik ile beraber yayıncılar, en iyi video çekim deneyimini veren yatay yönde yayın özelliğine nihayet kavuştular.
  Elbette yatay yayını sadece yatay izlemek zorunda da değilsiniz. Yatay yönde yapılan yayınları düşey yönde izlediğiniz zaman yayın penceresinin genişliği dikey ekranasığdırılacak geri kalan yerler boş kalacak.
  Artık Facebook Destekli!

  Yayınlanan yeni güncelleme ile beraber Periscope sadece yatay yayın desteğine kavuşmamış ayrıca artık sadece Twitter üzerinden yayın paylaşma değil de Facebooküzerinden de yayın paylaşmaya olanak sağlar hale geldi.
   
 11. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]

  Periscope Güncelleme Nasıl Yapılır?


  Son zamanlarda en çok kullanılan uygulamalardan birisi olan Periscope, güncellemesi ile pek çok yeni özelliği de kullanıcılara sundu.  [​IMG]Android ve iOS işletim sistemlerine özel olarak hazırlanmış olan ve kullanıcıların cep telefonları üzerinden canlı yayın yapma imkanı bulduğu Periscope 4 Mayıs itibariyle yeni bir güncellemesi ile kullanıcılara sunuldu.
  Günden güne kullanıcı sayısı artan ve daha da popüler hale gelen

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  için son durum oldukça iyi görülürken kullanıcılar geliştirilmiş yeni versiyonu ile de pek çok performans sorunu çözebilecek.
  Android'e Periscope indirmek ve güncellemek için

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  İOS'a Periscope indirmek ve güncellemek için

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Twitter tarafından kurulan ve kullanıcıların canlı yayın yaparak anlık olarak bilgi aktarmasını sağlayan Periscope üstelik tüm Periscope kullanıcılarının birbiriyle etkileşim halinde bulunduğu açık bir platform olarak göze çarpıyor. Yapılan canlı yayınlara dünyanın dört bir yanından kullanıcının katılabilmesi mümkün olurken uygulama basit bir ara yüze sahip olduğundan dolayı kişiler kolay bir şekilde canlı yayın işlemlerini uygulama aracılığıyla gerçekleştirebiliyor.
  Otomatik kaydetme ve Türkçe desteği gibi pek çok yeni özellik ile birlikte kullanıcılara sunulan Periscope’a son dönemlerde gelen en önemli yenilik de videoların ömür boyu saklanabilecek olması. Periscope ile yapılan canlı yayınlar özel bir sistem üzerinden kayıt altına alınırken bu kayıtlar kullanıcıların profiline yerleştiriliyor ve sadece 24 saat izlenmesine izin veriliyordu. Yapılan son güncelleme ile birlikte bu sınırlama ortadan kalkarken videoların izlenmesi ömür boyu olarak belirlendi.
  4 Mayıs 2016 tarihinde yapılan son güncelleme ile birlikte tüm dünya genelinde canlı yayın yapanların yerinin tespit edilebilmesi ve canlı yayınların izlenebilmesi adına harita sistemine geçildi. Uluslararası desteğin de sunulduğu yeni sürümde 32 farklı dile çeviri yapılmış durumda.

  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş