İOS İşte Android N İle Gelecek Önemli Özellikler

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    İşte Android N İle Gelecek Önemli Özellikler
    Android işletim sisteminin yeni N versiyonu ile birlikte çok daha iyi bir sistem kullanıcıları bekliyor. Android N adı verilen Android'in 7. sürümünde çok daha stabil ve performans odaklı bir işletim sistemi amaçlanıyor. Bu doğrultuda yeni işletim sistemi ile ilgili söylenebilecek bir önemli detay işletim sisteminin daha iyi bir performans sunması ve verimli olması.
    Bunun yanında pek çok yenilik ve geliştirme içeren Android işletim sisteminde uygulamaların yüklenmesinde de yüzde 75'lik bir hız sağlanmış durumda. Aynı zamanda yüzde 50'ye varan bir depolama tasarrufu da uygulamalar üzerinden sağlanacak.

Tüm Uygulamaları Tek Seferde Kapatma!

Android ile ilgili diğer önemli bir özellik ise açık olan tüm uygulamaların tek bir seçim ile kapatılabilmesi. Aynı zamanda işletim sistemine verilecek talimatlar ile birlikte telefonun kapatılması halinde uygulamaların da kapatılması sağlanabilecek.

Çift Ekran Kullanım Geliyor!

Android işletim sisteminde sunulan tüm özellikler bunlarla sınırlı kalmazken pek çok yeni özelliğin de kullanıcılara sunulacağı belirtiliyor. Android'in yeni işletim sistemi ile birlikte kullanıcılara sunulacak en kapsamlı özelliği ise ekranın ikiye ayrılabilmesi. Böylece aynı ekranda iki farklı uygulamanın çalıştırılabilmesi mümkün hale getirilirken kullanıcıların çeşitli araştırma ve işlemlerini yapma sırasında herhangi bir zorluk yaşamayacağı belirtiliyor.

Android ile ilgili en çok dikkat çeken özellik bu olurken önümüzdeki günlerde kullanıma sunulacak işletim sisteminin çok daha fazla ilgi görmesi bekleniyor

Sayfayı Paylaş