İOS Google'dan Görüntülü Görüşme Atağı: DUO

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Google'dan Görüntülü Görüşme Atağı: DUO
  Google tarafından dün gerçekleştirilen Google I/O 2016 etkinliğinde yeni bir görüntülü konuşma uygulaması da tanıtıldı. Yeni uygulamanın adı DUO.
  [​IMG]
  Google I/O 2016 etkinliği ile bilrikte Google tarafından gerçekleştirilen son çakışmalar hakkında bilgi verilirken, dikkat çeken detaylardan bir tanesi de görüntülü görüşme uygulaması oldu. DUO adı verilen uygulamanın detaylı bir şekilde tanıtımı gerçekleştirilirken, piyasadaki görüntülü konuşma uygulamalarına bir alternatif de Google'dan geldi.

  Piyasada Tutulacak MI?

  Google tarafından gerçekleştirilirken etkinlik ile birlikte resmen kullanıma başlanacak olan DUO, piyasadaki zorlu rakiplere karşı mücadele verecek. Şu anda en çok tercih edilen görüntülü konuşma uygulamaları Tango ve Viber olurken, Google bu uygulamalar karşı DUO ile pastadan pay almaya çalışacak.

  Mobil cihazlarda kullanılan uygulamanın hem Android hem de iOS versiyonu bulunurken, uygulama marketlerden uygulamanın indirilerek kullanılabileceği belirtildi.

  Google I/O 2016 etkinliğinde gerçekleştirilen bu tanıtım ile birlikte aynı zamanda bir haber de WhatsApp'tan geldi.

  WhatsApp'a Görüntülü Konuşma Desteği

  Google tarafından piyasaya sürülen DUO için bir rakip daha doğarken, WhatsApp tarafından yapılan açıklamada artık uygulamanın görüntülü konuşma desteği sunacağı belirtildi. WhatsApp'ın bu konuda kullanıcılara destek sunacak olması, pek çok uygulamanın kullanım sayılarını düşürürken, Google DUO için de en başta bir handikap yarattı.

  Android cihazlarınızda Google DUO'yu indirmek için

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   

Sayfayı Paylaş