İOS Genel Android Hakkında önemli detaylar

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Android’in Fotoğraflar uygulaması Google+’tan bağımsızlığını kazandığında ortaya çıkacak sonuç fazlasıyla merak ediliyor. Android Police sitesi tarafından yayınlanan ekran görüntüleri sayesinde bu konuda somut bir fikir elde etmek mümkün oluyor.
  Ekran görüntülerine bakıldığında Google’ın Fotoğraflar servisinin Google+’tan çıkarılmasını, köklü değişiklikler yapmak adına bir fırsata dönüştürmek için kullandığı görülüyor. Auto Awesome özelliğinin yerini alan Assistant, etkili bir muadil işlevi görüyor ve kullanıcılara daha kapsamlı kreatif kontrol fırsatı sağlıyor.
  Android cihaz sahipleri, yenilenen Fotoğraflar uygulamasıyla kendi başlarına daha fazla içerik üretebilecek. Arayüz eskisine kıyasla daha sezgisel bir hâl alırken; fotoğraf görüntüleme seçeneklerinin artması, gizlilik odaklı paylaşım seçeneklerinin geliştirilmesi ve fotoğrafların açılması için yeni hareket kontrollerinin sunulması dikkat çekiyor. Android’in Fotoğraflar uygulamasındaki yeniliklerin bu hafta gerçekleşecek Google I/O’da gözler önüne çıkması ihtimaller arasında sayılıyor.
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [h=1]HTC One M9’un Yeni Büyük Güncellemesi Yeni Özellikler Getiriyor.[/h]HTC’nin yeni amiral gemisi One M9, Android 5.1 güncellemesi ile birlikte ilginç özellikler kazanacak.
  [​IMG]
  Bu yıl Mart ayında düzenlenen Dünya Mobil Kongresinde tanıtımı yapıldıktan sonra satışa sunulan HTC One M9 için bir büyük güncellemenin, bazı ilginç özellikler getireceği iddia edildi. Bu iddianın sahibi ise LlabTooFeR adlı HTC cihazları için geliştirdiği romlarla ünlü olan geliştirici.

  LlabTooFeR tarafından dün paylaşılan bir tweette, kişisel bilgilerin görülmesi endişesi olmadan akıllı telefonunuzu başkaları ile paylaşabilmeyi mümkün kılabilecek bir özelliğin, HTC One M9’un bir sonraki büyük güncellemesinde kullanıcılara sunulacağı iddia edildi. Muhtemelen, Android 5.1 güncellemesi ile gelecek “Misafir Modu” sayesinde One M9 kullanıcıları telefonlarında birbirinden ayrı bir kaç oturum açabilecek ve bu oturumlarda görüntülenecek içerikleri belirleyebilecek.
  Güncellemenin ne zaman yayınlanacağı hakkında şimdilik herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ancak Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge için Android 5.1 güncellemesi ile Misafir Modu geleceğinin duyurulmasından bir ay sonra bu bilginin ortaya çıktığını belirtelim.
  Tayvanlı üretici HTC’nin One M9 için Android 5.1 güncellemesini önümüzdeki ay yayınlayacağı tahmin ediliyor.

  ONE M9 amiral gemisine büyük umutlar bağlayan Tayvan merkezli üreticiden gelen satış haberleri işlerin pek de yolunda gitmediğini gösteriyor. Beklediği satış rakamlarına ulaşamayan HTC, yeni güncellemelerle akıllı telefonlarını daha cazip kılmak için uğraşıyor.
   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Lollipop kullanım oranı nihayet yüzde 10'u geçti

  Google, Android sürümleri kullanım oranlarını açıkladı

  [​IMG]
  Bir ayı daha geride bıraktık ve Google bir kez daha Android sürümleri kullanım oranlarına açıklık getirdi. Google Play'i ziyaret eden cihazlardan alınan verilere göre bir önceki ay %9.7 kullanım oranına sahip olan Lollipop sürümü (Android 5.0 ve Android 5.1), son dönemde yayınlanan güncellemelerle birlikte pazar payını %12.4 seviyesine yükseltti. Büyük bir sıçrama olmasa da Lollipop cephesinde düzenli bir artış göze çarpıyor. Yine Adroid M’nin geliştirici ön izleme sürümünün tanıtıldığı şu günlerde Lollipop seviyesinin bir hayli düşük olduğunu belirtmekte yarar var.
  [​IMG]
  Lollipop dışındaki diğer sürümlerde ise ufak çaplı düşüşler göze çarpıyor. En çok kullanılan Android sürümü bir kez daha KitKat oldu. Son bir ayda Android sürümlerinde meydana gelen değişim ise şu şekilde;
  Android 2.2 Froyo: %0.3 olan kullanım oranı mayıs sonunda değişmedi.
  Android 2.3 Gingerbread: Kullanım oranı %5.7’den %5.6’ya geriledi.
  Android 4.0 Ice Cream Sandwich: Kullanım oranı %5.3’ten %5.1’e geriledi.
  Android 4.1/4.2/4.3 Jelly Bean: Kullanım oranı %39.2’den %37.4’e geriledi.
  Android 4.4 KitKat: Kullanım oranı %39.8’den %39.2’ye geriledi.
  Android 5.0/5.1 Lollipop: Kullanım oranı %9.7’den %12.4 seviyesine yükseldi.
   
 4. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Ülkemizde oldukça önemli bir kullanıcı kitlesine sahip olmayı başaran LINE uygulaması, yeni güncellemesi Popcorn Buzz ile birlikte karşımıza ile birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.
  [​IMG]
  Tüm dünyada büyük bir beğeni ile kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan LINE, ülkemizde de oldukça önemli bir kitleye sahip. Tamamıyla ücretsiz olarak kullanılan uygulama tıpkı Whatsapp’ta olduğu gibi mesaj gönderimi ve ücretsiz olarak telefon görüşmesi gerçekleştirme imkanını sizlere tanırken, tüm akıllı telefonlarla uyumlu bir yapı içeriyor.
  LINE uygulaması bugün itibariyle yeni güncellemesi Popcorn Buzz ile birlikte karşımıza çıkarken, uygulama aynı anda birden çok kişi ile sesli görüşme olanağı tanıyor. 200 kullanıcı ile aynı anda grup konuşması gerçekleştirebilirken, güncellemenin ilk olarak Android işletim sistemli cihazlar için sunulacağı ve daha sonra ise iPhone için sunulacağı belirtiliyor.
  Bu güncelleme ardından yapılacak olan geliştirme ile birlikte Apple’ın akıllı cep telefonu modeli iPhone ve tablet bilgisayar modeli iPad’de de artık videolu görüşme olanağının sağlanacağı belirtiliyor. Güncellemelerin tamamıyla ücretsiz olacağını ve çok kısa bir süre içerisinde tüm Avrupa’da yayınlanacağını da belirtelim.
  [​IMG]
   
 5. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Google geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği I/O 2015 açılış etkinliğinde “Now on Tap” adını verdiği etkileyici bir özelliğin duyurusunu yapmıştı. Şirket Chrome Android uygulamasına da, Now on Tap’in sadeleşmiş bir versiyonu gibi gözüken akıllı bir araç ekledi.
  Now on Tap kadar kapsamlı olmayan özellik sadece Chrome ile çalışabiliyor ve arama sonuçlarının gösterimi esnasında kullanılabiliyor. Ancak bu dar kapsamlı kullanım alanı bile Now on Tap’in bağlamsal çapını aktarma konusunda etkili oluyor.
  [​IMG]
  Chrome Android uygulamasının betasına eklenen özelliğin kısa süre içinde tüm Chrome kullanıcılarına sunuşması bekleniyor. Npw on Tap’i görmek isteyenlerin ise Android M’e kadar sabretmesi gerekiyor.
   
 6. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Facebook Messenger, uygulaması Android kullanıcılar tarafından yoğun ilgi görürken, uygulama 1 milyar indirme sayısına ulaştı.
  [​IMG]
  Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, Mark Zuckerberg önderliğinde gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının tercihlerine ve zevklerine göre gelişim gösteren firma, akıllı telefon kullanıcılarının en çok ilgi gösterdiği uygulamalardan anlık mesajlaşma uygulamalarına yönelmişti.
  [​IMG]
  Bir taraftan Facebook Messenger adı altında anlık mesajlaşma uygulamasını sunan firma diğer taraftan bir süre önce WhatsApp’ı da bünyesine ekleyerek, farklı bir uygulama ile daha karşımıza gelmişti.
  Hem WhatsApp hem de Facebook Messenger gelişimlerine devam ederken, her iki uygulama da bazı kilometre taşlarını da devirmeye devam ediyorlar.
  Facebook Messenger hem iOS hem de Android platformunda oldukça popüler bir durumda ve gelen bilgilere şu anda Android için sunulan Facebook Messenger uygulaması 1 milyar indirme sayısın geçmiş durumda.
  Daha önce Google Search, Google Maps, Google Gmail, ve Google YouTube uygulamaları benzer şekilde 1 milyar indirme sayısını geçmişlerdi. Facebook Messenger da kulübe katılmış oldu. Baktığımızda Android için sunulan Facebook Messenger uygulaması 3.9 puan almış durumda.
  Facebook Messenger hatırlanacağı üzere geçtiğimiz sene Kasım ayında 500 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmıştı.
   
 7. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  LG’nin düşük seviye modellerinden olan LG G2 Mini akıllı telefon Avrupa’da bazı ülklerde Android 5.0.2 Lollipop güncellemesine kavuştu.
  [​IMG]
  Güney Kore merkezli akıllı telefon devi LG, 2014’de olduğu gibi 2015’de de iddiasını sürdürürken, Ocak ayı ile birlikte başladığı duyurularına ara vermeden devam ediyor. Firma son olarak Nsian sonunda yeni amiral gemisi modeli LG G4’ü sunarken, kısa süre önce de bu cihazın orta seviye farklı versiyonları LG G4 Stylus ve LG G4c ile karşımıza geldi.
  [​IMG]
  Firma bir yandan yeni modeller sunarken, diğer taraftan da daha önce sunduğu modeller için Android Lollipop güncellemesi yayınlamaya devam ediyor. Lollipop güncellemesine kavuşa son cihaz da LG G2 Mini oldu.
  Gelen bilgilere göre geçtiğimiz sene başlarında firma tarafından satışa sunulan LG G2 Mini, Avrupa’da bazı ülkelerde Android 5.0.2 Lollipop güncellemesi almaya başladı. Şu anda Yunanistan, Romanya ve Litvanya’da güncellemenin sunulduğu bilgileri geldi.
  Güncelleme Google’ın materyal tasarımı yanı sıra bir çok iyileştirme ve geliştirme de içerirken, kısa süre içerisinde güncellemenin diğer ülkelerde de sunulması bekleniyor.
  4.7″ büyüklüğünde ve 960×540 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekrana sahip olan LG G2 Mini akıllı telefon 1GB sistem belleği, yanı sıra 8GB dahili veri kapasitesi içermekte. Bu akıllı telefon Qualcomm’un 1.2Ghz saat hızında çalışan dört çekirdekli işlemci ve Adreno 305 grafik işlemci içeren Snapdragon 400 yonga setinden güç alıyor.
  LG G2 Mini akıllı telefon 8MP arka kamera içerirken, Selfie çekimler için ön kamerası da 1.3MP çözünürlük içermekte. Diğer taraftan 2.440mAh batarya içeren akıllı telefon işletim sistemi olarak da Android 4.4.2 KitKat üzerinde çalışmakta.
   
 8. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Cortana Temmuz ayında Android'e geliyor!

  Android sahipleri, Temmuz ayında Microsoft'un dijital asistanı Cortana'nın beta sürümünü kullanabilecek.

  [​IMG]
  Microsoft'un Android platformu için duyurduğu dijital asistanı Cortana'nın ne zaman yayınlanacağı merak konusuydu. Geçtiğimiz saatlerde şirket Cortana'nın beta sürümününün Temmuz ayında Android kullanıcıları için kullanılabilir olacağını bildirdi.
  Microsoft'un Windows Phone platformunda halihazırda kullanımda olan ses asistanı Cortana, Windows Phone'daki deneyimini Android içinde sunmayı planlıyor. Ancak gelen bilgiler uygulamanın Android ile derin entegre imkansızlığı sebebiyle bazı özelliklerden mahrum olacağı söyleniyor.
  [​IMG]Öte yandan Windows 10 sürümünde yüklü olarak gelecek sürüm ile Android sürümü aynı arayüze sahip olacak. Microsoft'un Temm'z ayında beta sürümünü yayınlayacağı Cortana'nın ücretli olacağı söyleniyor. Ancak bu konuda kesin bir açıklama bulunmuyor. Bunu uygulamanın yayınlanması !le hep birlikte göreceğiz.
   
 9. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  BitTorrent, uzun videoları ve çok sayıda fotoğrafı buluta yüklemeden cihazlar arasında paylaşmayı mümkün kılan yeni bir uygulama yayınladı. Şirket, BitTorrent Shoot adını verdiği uygulamada önceliğin kullanıcı gizliliğini korumak olduğunu belirtmeyi ihmal etmedi. BitTorrent Shoot ile paylaşılan içerikler doğrudan doğruya cihazlar arasında transfer ediliyor. Oldukça basit bir arayüze sahip olan uygulamada kullanıcılar, göndermek istedikleri dosyaları seçiyor. Dosya seçiminin ardından BitTorrent Shoot, bir QR kodu oluşturuyor ve alıcılara hızlı bir taramanın ardından paylaşılan belgelere erişim izni veriyor.
  BitTorrent Shoot’un önemli özelliklerinden birisi de, kullanılan cihazdan bağımsız olarak dosya paylaşımını kolaylaştırması. Özellikle farklı işletim sistemindeki cihazlar arasındaki dosya paylaşımında yaşanan sıkıntılar göz önüne alınınca BitTorrent Shoot’un sağladığı imkanlar daha fazla anlam kazanıyor. BitTorrent daha önce de P2P dosya paylaşım uygulaması Sync ile cihazlar arasında dosyaları eş zamanlama fırsatı sunmuştu. BitTorrent Shoot ise Sync’e kıyasla daha kullanıcı dostu olan tasarımıyla dikkat çekiyor.
  [​IMG]
  BitTorrent Shoot’u iOS, Android ve Windows Phone kullanıcıları ücretsiz olarak indirebiliyor. Ancak üç dosya paylaşımının ardından uygulamayı limitsiz kullanmak için 1,99 dolar ödemek gerekiyor.
   
 10. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [h=1]CloudPlayer ile Birlikte Cloud Ortamında Yer Alan Müzikleri Dinleyin[/h][h=2]Kullanıcıların Android cihazları üzerlerinde hızlı bir şekilde müzik oynatabilmek için birkaç tercih bulunuyor.[/h][​IMG] Bu tercihlere yakından baktığımızda ise dilerseniz cihazın hafızasına MP3 taşımak,Stream ya da Müzik servisleri üzerinden yararlanmanız gibi özellikler bulunuyor. Fakat bu seçeneklerden hiç biri bazı kullanıcılar için yeterli olmuyor beraberinde kendi aralarında çok farklı dezavantajlara sahip olmaları kötü bir kullanımı getiriyor.
  CloudPlayer tarafından bu durum ele alınarak sorunu ortadan kaldırabilmek için hızlı ve çok kolay bir şekilde çözüm sunan Android uygulamasını mağazaya sundu.Geliştirilen bulut depolama uygulamalarına baktığımızda ise Dropbox, Google Drive ve OneDriveservisleri üzerinde depolamış olduğunuz müzik dosyalarına erişerek mobil cihazınız üzerinde sizlere uygun bir şarkı dinleme platformu sunuyor. Yanında ek olarak getirmiş olduğu özellikler sayesinde çok daha iyi işler çıkartabiliyor.
  [​IMG]
  Geliştirilen uygulama üzerinde yer alan ekolayzır desteği, Albüm kapaklarını otomatik olarak sizlere çıkartma, Last FM, Chromecast aynı zamanda AirPlay desteği sayesinde onlarca portal üzerinde sizlere hizmet sağlayan uygulama, Karşınıza yeni ve etkili bir müzik oynatıcısı arayanların ilk tercihleri arasında olmak için çalışmalarını hızlandırıyor.Oldukça yüksek özelliklere sahip olan bu uygulama yalnız internet üzerinden çalıştığı için özellikle mobil sürecindeyken cihazınıza ayrılan internet kotasının çok çabuk bir şekilde bitmesinden dolayı ortaya kötü sonuçlar çıkabiliyor. Firma bu tarz durumu da düşünerekten Offline Müzikleri de beraberinde sizlere sunuyor.
  ChromeCast tarafına baktığımızda bazı özelliklerin ücretli olduğunu görebiliyoruz. Bu yüzden ücreti karşılığında yararlanmanız gerekiyor. Geliştirilen uygulamanın ara yüzü ise materyal dizayndan çok daha da farklı bir yapı ortaya çıkaran CloudPlayer, Böylece en son tasarım kodlarına da devam etmiş oluyor.
   
 11. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Motorola’nın ilgi gören akıllı saati Moto 360 için yeni bir güncelleme yayınlandı.
  [​IMG]
  Giyilebilir teknolojiler son dönemde oldukça ilgi görürken, akıllı saatler ve ardından da sanal gerçeklik gözlükleri gelişmeye devam ediyor. Bu yeni cihazlar bir çok donanım üreticisinden gelirken, özellikle de akıllı telefon üreticileri bu cihazlara büyük ilgi gösteriyor.
  [​IMG]
  İşletim sistemi olarak ise Google, geçtiğimiz sene yeni Android Wear mobil işletim sistemini duyurmuştu. Giyilebilir cihazlar, özellikle de akıllı saatler için geliştirilen bu işletim sistemi bir çok akıllı saat üreticisi tarafından tercih ediliyor.
  Akıllı saat sunan akıllı telefon üreticilerinden bir tanesi de Motorola olurken, geçtiğimiz sene Eylül ayında Moto 360 adı ile ilk akıllı saatini sunmuştu. Bu yeni akıllı saat daha sonra çok daha ince tasarıma ve yeni ****l ve deri kayışlara kavuşmuştu.
  Google, Android Wear’ı da geliştirmeye devam ederken, güncelleme ile yeni cihazlar bir çok farklı yeniliğe de kavuşuyor. Gelen bilgilere göre Motorola Moto 360 için Android Wear 5.1.1 güncellemesi sunulmaya başlandı.
  Güncelleme OTA üzerinden yüklenebilirken, geçtiğimiz haftalarda bu güncellemenin performans sorunları yarattığı sebebi ile ertelendiği haberleri gelmişti. Güncelleme ile iyileştirmeler ve geliştirmeler geliyor.
  Motorola Moto 360 akıllı saat, 1.56″ büyüklüğünde 320×290 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekran içeriyor. Yonga seti olarak TI OMAP 3 kullanan akıllı saatin sistem belleği 512MB olarak ve dahili veri kapasitesi de 4GB olarak yer almakta.
   
 12. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Motorola, en üst seviyede yazılım desteğini sürdürürken, 2013 senesinde sunduğu Moto X Android 5.1 Lollipop güncellemesine kavuştu.
  [​IMG]
  Teknoloji dünyasının lider isimlerinden bir tanesi olan Motorola, geçtiğimiz sene Lenovo çatısı altına girdikten sonra faaliyetlerini arttırırken, özellikle güncelleme konusunda hızı ile dikkat çekiyor.
  [​IMG]
  Google geçtiğimiz Kasım ayında Android 5.0 Lollipop’u sunarken, zaman geçirmeden çalışmalara başlamış ve Moto X ve Moto G gibi modellerine güncellemeyi ilk sunan firmalardan bir tanesi olmuştu. Google’ın Android 5.1’i yayınlamasının ardından da hızını kesmeyen firma, şimdi de ilk nesil Moto X için bu yeni güncellemeyi sundu.
  Gelen bilgilere göre ilk nesil Moto X için Android 5.1 Lollipop güncellemesi ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya ve Kanada’da sunulmuş durumda. Bilgi ise Motorola Yazılım Ürün Yönetimi Kıdemli Direktörü David Schuster’den geldi.
  Kısa sürede Motorola’nın diğer ülkelerde de bu yeni güncellemeyi sunması bekleniyor. Yeni güncelleme bazı iyileştirme ve geliştirmeler yanı sıra hata düzeltmeleri içeriyor.
  İlk nesil Motorola Moto X’in özelliklerini hatırlayacak olursak eğer, 4.7″ büyüklüğünde ve 1280×720 piksel dokunmatik ekran içeren cihaz 1.7Ghz saat hızında çift çekirdekli işlemcili Qualcomm MSM8960DT Snapdragon S4 Pro yonga seti ile geliyor.
  2GB sistem belleği, 16GB/32GB/64GB dahili veri kapasitesi, 10MP arka kamera, 2MP ön kamera, 2.200mAh batarya diğer önemli özellikler olarak sayılabilir.
   
 13. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Anti Virüs konusunda dünyanın önde gelen firmalarından Kaspersky, en güvenilir mobil işletim sistemini açıkladı. İşte en güvenilir mobil işletim sistemi hangisi sorusunun yanıtı


  [​IMG]Bundan bir 5-6 sene önce siber saldırıların odak noktası bilgisayarlar iken, günümüz itibariyle korsanlar gözlerini akıllı telefonlara çevirmiş durumdalar.
  Akıllı telefonları ana hedef haline getiren şey ise, hemen hemen tüm bilgilerimizi bu ufak bilgisayarlarda rahatça saklayabiliyor olmamız. Yeri geldiğinde banka hesap bilgilerimizi, kredi kartlarımızı, uçak biletlerimizi ve daha birçok bilgiyi akıllı telefonlarımız üzerinden tanımlayabiliyoruz.
  Hali hazırda Apple ve Google'ın geliştirdiği ödeme sistemleriyle, akıllı telefonlarımız artık bir nevi cüzdan konumuna da geçiyor. Hal böyle olunca önemli emanetlerimizin bulunduğu bu telefonların, siber saldırılarakarşı ne kadar dirençli oldukları sorusu da akılları kurcalıyor. Bu nokta da acaba en güvenli mobil işletim sistemi hangisi sorusu da ayrı bir anlam kazanıyor.
  En Güvenli Mobil İşletim Sistemi Hangisi

  Bu soruna dikkat çeken Kaspersky Kurucu Başkanı Eugene Kaspersky, kendilerine göre en güvenli işletim sistemini açıkladı.
  [​IMG]
  Hali hazırda iOS ve Android'in çok fazla tercih edilmesinden ötürü birçok siber saldırıya maruz kaldığını belirtenKaspersky, Windows Phone'un bu açıdan çok daha avantajlı olduğunu belirtti.
  En Güveniliri Windows

  Windows Phone'u "şimdiye kadar fazlasıyla temiz" olarak nitelendiren Kaspersky, Windows'un diğerlerinden (iOS, OS X, Android) çok daha iyi ve güvenli bir işletim sistemi olduğunu belirtti.
  Kaspersky, iOS ve Android'in kullanıcılar için güvenli olmadığını açık bir şekilde dile getirirken, hacker gruplarının bu açıkları çok iyi bildiklerini ve diledikleri anda birçok kişinin banka, hesap vb. bilgilerine kısa sürede ulaşabileceklerini ima etti.
  Kaspersky'ın bu Windows yanlı tutumu ne derece doğrudur bilinmez ama, akıllı telefonlardaki mevcut açıkların büyük tehlike arz ettiği inkar edilemez bir gerçek gibi duruyor.
   
 14. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Dropbox Android Uygulaması Materyal Tasarıma Güncellendi!

  [​IMG]
  Dünya’da çok yaygın olarak kullanılan ve sevilen bulut depolama servisi

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  uygulaması yeni tasarıma ve özelliklere kavuştu. Dropbox Android uygulaması, yayınlanan son güncelleme ile hem materyal tasarım değişikliklerini hem de artan yeni özelliklerini kullanıcılarına sunuyor.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ’da yer alanDropboxuygulaması, 3.0.0 güncellemesi ile çok daha sade ve akıcı bir arayüze kavuştu. Materyal tasarımın getirdiği artı butonu sayesinde kullanıcılar hızlıca fotoğraf çekip Dropbox klasörlerinden birine kaydedebiliyorlar, artı butonu yeni fotoğraf çekimi için kamerayı aktif etmesinin yanı sıra, klasörlere hızla dosya eklemesini de sağlıyor, dosyaları bulmak kolaylaşıyor. Ayrıca güncelleme Android cihaz sahiplerine gelişmiş dosya paylaşım kontrollerini de sunuyor.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Dropbox Android uygulamasının arayüzüne eklenen yeni büyüteç ikonuyla uygulama içinde arama yapmak oldukça kolaylaşıyor. Bu ikon aracılığıyla doküman metinleri içinde de aramalar yapılabiliyor.
  Dosya aksiyonlarında ve paylaşım kontrollerinde de bazı değişiklikler yapıldığı görülüyor.
  Bilgi panelinin içinde bulunan kontrol araçları sayesinde Kullanıcıların Dropbox uygulamasının her bölümünde işlerini kolaylıkla halletmeleri sağlanıyor.
  Dropbox materyal tasarımı, yeni kaydırma arayüz geçişleri ve renklendirilmiş bildirim alanı ile hem çok daha sade hem de daha performanslı bir kullanıcı deneyimi sunuyor.
  Güncelleme birkaç gün içerisinde Google Play Store’dan kullanıcılara ulaşacaktır.
  Beklemek istemeyenler güncellemeyi

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  linkten indirebilirler.
   
 15. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Bir dönemin efsanesi anlık mesajlaşma BBM, iOS ve Android’e açıldıktan sonra saman alevi etkisi görmüştü. Ancak son aldığı güncelleme ile BBM, yine gündem peşinde! İşte detaylar.


  [​IMG]Bir zamanlar tıpkı iOS için özelleştirilmiş iMessage gibi anlık mesajlaşma yazılımı olan BBM’de sadece BlackBerryekosistemine hizmet vermekteydi özellikle BlackBerry’nin piyasada yer ettiği dönemlerde güvenlikkonusunda da iddialı bir yapıya sahipti. Ancak kendine özgü tasarımı ne yazık ki kullanıcıların ilgisini görmeye devam etmedi ve Blackberry 10işletim sistemiyle de BB artık piyasa elde edemedi.[​IMG]Bunun üzerine bir süre sonra BlackBerry, BBM servisini diğer platformlara da açarak, en azından yazılım noktasında büyük kitlelere ulaşmayı amaçladı. İlk etapta medyada uyandırdığı ilgile BB’nin planladığı şekilde gitmişti. Ancak rakiplerinin, özelliklede WhatsApp gibi uygulamaların hali hazırda yaygın olarak kullanılması, deyim yerindeyse bir saman alevi misali BBM'in sönüp gitmesine neden oldu.BlackBerry, BBM'i geliştiriyor!

  Ancak BB, BBM’i geliştirmeye devam ediyor. Elinde tuttuğu kullanıcı kitlesine gerek iOS gerekse de Androidtarafından daha iyi deneyim yaşatmak ve yeni kullanıcılar çekmek için gelişim göstermeyi sürdürüyor. Bu gelişimin en dikkat çekici olanı ise son BBM güncellemesi ile geldi.Söz konusu güncelleme ile ilk olarak BBM,Android tarafında Materyal Dizayn anlayışını benimsemiş oldu. Yani Google’ın Andorid 5.0 Lollipop ile ortaya çıkardığı Materyal Dizayn yansımalarını, BBM’de artık bulunduruyor.BBM artık daha güvenli ve Snapchat'e rakip!

  Diğer bir öne çıkan güncellemenin getirdiği yenilik ise güvenlik konusunu hedef almış. BB firması zaten güvenlik konusunda her daim önemli firmalardan olduğu bilinen yazılımlar yapmasıyla ün kazanmıştı. Bu güvenliğini şimdide tüm platformlarda BBM güvenli mesajlaşma sistemi ile yeniden hissettirmiş oldu.[​IMG]Söz konusu güvenli mesajlaşma sisteminin detaylarına değinmek gerekirse, artık kullanıcılar zamanlı mesaj veyamedya paylaşımı yapabilecekler. Öte yandan gönderilen bir medyayı da geri çekmek artık mümkün hale gelmiş.BBM Ekran görüntüsüne karşı!

  Bunlara ek olarak, konuşma gizliliğinin üçüncü taraflara geçmesini önlemek için, eğer karşınızdaki herhangi birekran görüntüsü alır ise BBMbunu size bildirecek ve çeşitli davranışlar sergileyecek.Ayrıca şifreli yazışmanınBBM için geliştirildiği düşünüyor. Bilindiği gibi iki taraf arasında yapılan yazışmalar eğer şifreli olmaz ise araya girecek birhacker tarafından yazışmalar veya paylaşımlar açık hale gelebilir. Bu noktada BBM, mevcut sistemini bu güncelleme ile de arttırmış olabilir.Söz konusu bu yeniliklere Snapchat kullanıcıları alışkın. Öyle görünüyor kiBlackBerry, Snapchat’in bu sevilen özelliklerini kendi isminin verdiği güvenli BBM ile buluşturmayı seçmiş.Son olarak ise bu güvenlik servisinin ek olarak BBM’e 0,99$ karşılığı aktif edilebileceğini belirtelim. YaniBBM ücretsiz sunulurken, bu ekstragüvenlik paketi ayrıca sunuluyor. Ancak bu noktada ileride bir güncelleme ile farklı fiyat veya tümden ücretsiz kullanımı meydana çıkabilir.
   
 16. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [h=1]Nokia'nın Android Telefonun Üretimin Foxconn Gerçekleştirecek[/h][h=2]Nokia firmasının önümüzde ki yıl içerisinde Android tabanlı bir telefonun üreteceğini onaylamasının ardından hızlı bir şekilde telefon ait olan detaylar da gün ışığına kadar çıkmaya başladı.[/h][​IMG]Nokiapoweruser’ın yapmış olduğu habere göre Nokia’nın ilk Android tabanlı telefonuApple’ın da birçok cihazının üretimin de üstünlük sağlayan Foxconn tarafından üretim sürecine götürülecek. İlk etapta baktığımız da Avrupa, Çin aynı zaman da Hindistan gibi pazarlarda satışa sunulacağı dile getirilen telefonun ne gibi özelliklere sahip olacağı henüz bilinmiyor.
  [​IMG]
  Foxconn ve Nokia’nın birlikte çalışması henüz ilk değil. Nokia firmasının Microsoft ile yapmış olduğu anlaşmanın ardından Foxconn ilk olmak üzere Nokia imzalı ve Androidtableti olan N1’iin üretimini gerçekleştirmişti. Çok yakın bir süre içerisinde Nokiafirmasının oldukça büyük bir pazarlama kampanyası gerçekleştireceğini dile getirenNokiapoweruser, Android tabanlı telefonu ise bu yıl sonun da satışa sunacağını dile getiriyor.
   
 17. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Kanadalı BlackBerry markası farklı bir yola giriyor. BlackBerry Android işletim sistemli bir akıllı telefon ile karşımıza çıkmak üzere ve illk render şimdiden karşımızda.


  [​IMG]Şansı uzun yıllar boyunca yaver gitmeyen ancak mecvut son CEO John Chen'in gelişiyle yüzü gülmeye başlayanBlackBerry yeni bir yola girmeye hazırlanıyor. Şayet dedikodular ve paylaşılan bir render görseli gerçek ise,BlackBerry Android model telefonlar çok yakında bizlerle birlikte olacak.CEO John Chen de, daha önceAndroid ekosistemine ait akıllı telefonlarasıcak bakabileceklerini açıklamıştı.
  Geçtiğimiz dönemde ortaya çıkan haberlerde Kanadalı BlackBerry markasının Quad HD ekranlı, köşeli yapıya sahip, üst seviye BlackBerry Venice ve BlackBerry Z3'ü andıran giriş seviyesi BlackBerry Praguehakkında bilgiler edinmiştik. Sızıntıların 1 numaralı adresi olarak bilinen evleaks ise bugün çok özel bir paylaşım yaptı, Android BlackBerry telefonu gözler önüne serdi.
  [​IMG]
  Android BlackBerry gerçek oluyor
  @evleaks'in paylaştığı render'da olası Android BlackBerry telefonun bellibir kısmını görebiliyoruz. Şimdiliksadece alt yarısı gözüken BlackBerry Android modeli tasarımına bakacak olursak daha çok, büyük satış başarısı yakalayan BlackBerry Passport cihazına benziyor.
  3 sıralı QWERTY fiziksel klavyeli Android BlackBerry telefonun muhtemelen üst seviyeden bir örnek olacağı dile getirilirken, render'da, klavye üzerinde Android Lollipop butonlarını görüyoruz!
  BlackBerry CEO'su John Chen'in BlackBerry Android işbirliği için "yeterince güvenli olursa" gibi bir cümle kurduğunu ve şirketin güvenliğe büyük önem gösterdiğini de hatırlatalım.
   
 18. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  AnTuTu, 2015 yılının ilk yarısındaki en hızlı Android telefonları ve en çok kullanılan işlemcileri açıkladı. İşte AnTuTu’ya göre en hızlılar!


  [​IMG]Android ekosisteminde çeşitli performans ölçme uygulamaları bulunuyor. Bunlardan biri de herkesin yakından tanıdığı, ismini sık sık duyduğunuz AnTuTu. Peki, AnTuTu nedir? AnTuTu cihazın hangi performansını test eder? AnTuTu puanları Android telefon seçiminde önemli midir?
  AnTuTu Nedir?

  AnTuTu, Android telefon ve tabletlerin, UX yani kullanıcı deneyimini,RAM’i, işlemci hızını, 3D ve 2D grafik performansını ve depolama alanı bir teste tabii tutuyor ve bu testi puan üzerinden kullanıcılara sunuyor.AnTuTu puanı, kullanıcıların Android telefon veya tablet seçiminde çoğu zaman büyük rol oynayabiliyor. Cihazın performanslı olup olmadığının karar verildiği merci olarak da isimlendirilen AnTuTu, 2015 yılının ilk yarısında AnTuTu testinden en [B]yüksek [B]puan [B]alan [B]Android [B]telefonları ve en çok kullanılan işlemcileri açıkladı. [/B][/B][/B][/B][/B]
  Galaxy S6 AnTuTu Testinin Galibi!

  Samsung’un Exynos 7420 işlemcisini kullanan Galaxy S6, AnTuTu testinden tam 67520 puan alarak zirvede yer alıyor. Testin 2.sırasında ise yine Samsung firmasının Galaxy S6 edge modeli bulunuyor. Galaxy S6 edge AnTuTu’dan 63910 puan alıyor. Listenin 3. Sırasında ise [B]57163 puan ile [B]Xiaomi [B]Mi [B]Note Pro yer alıyor.[/B][/B][/B][/B]
  Diğer sıralama ise şöyle; 56656 puan ile LeTV 1 Pro, 53652 puan ile ZTE Nubia Z9 Max, [B]52709 [B]puan ile [B]HTC [B]One [B]M9, [B]52321puan ile [B]Nubia [B]Z9,[B]51542 puan ile [B]LeTV 1, [B]49402 puan ile [B]Galaxy [B]S5 ve [B]49145 puan ile[B]Nexus [B]6.[/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B]
  [​IMG]
  AnTuTu ayrıca Android telefonlarda en fazla tercih edilen işlemcileri de açıkladı. Rakamlara göre Snapdragon 810 işlemci piyasanın[B]%50’sine hakim. [B]Snapdragon 805 [B]%20, [B]MediaTek işlemci [B]%10 ve [B]Exynos 7420 ise piyasada [B]%20’lik paya sahip.[/B][/B][/B][/B][/B][/B][/B]
  [IMG]http://s01.shiftdelete.net/img/content/15-07/16/antutu-islemci.jpg[/IMG]
   
 19. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [h=1]Microsft Hyperlapse BETA'dan Çıktı[/h][h=2]Geride bırakmış olduğumuz Mayıs ayı içerisinde iOS ve Instagram içerisinde yer alan Hyperlapse Beta üzerinde Android telefonlara da gelmişi. Gün içerisinde artık bu yana bakıldığın da Hyperlapse uygulaması Android üzerinde Beta olarak karşımıza çıkmıyor.[/h][​IMG]Spor yaparken, Bisikletlere binerken ya da yolda yürürken video çekmek için kullanım gösterilen Android telefon kameraların tek sorunlarına baktığımız da el üzerinde tutuldukları için hareketlerden oldukça etkilenmesiyle Elimizin her hareketini görüntüleme ve titreme olarak yansıtıyor. Ek olarak böyle olunca da videolar da oldukça fazla bir şekilde sarsıntı görüntülüyordu.
  [​IMG]
  Piyasa üzerinde yer alan pek çok videe görüntü işleme yazılımı bir derece ye kadar baktğımzı da görüntülerin de titremesiyini engelleyebilirken, Microsoft’un geliştirmiş olduğu normalden de çok daha fazla titremeler kaydetme dezavantajına sahip olan akıllı telefon kameraları içi de Android üzerinden Beta olarak kullanıma çıkmıştı.
  Hyperlapse, Samsung Galaxy S5, S6, Sy Edge, Nota 4, HTC One M8 ya da M9 gibi farklı cihazlar da kullanıyor.
   
 20. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [h=1]Microsoft Send artık iOS'da[/h][h=2]Microsoft Send artık iOS platformu için boy gösterecek.[/h][​IMG]Microsoft firmasını geliştirmiş olduğu Send adını verdiği e-Posta uygulamasının iOS platformu için indirme sürecine sundu. Microsoft’un Garage birimi üzerinde gelişimi yapılan uygulamaya baktığımızda, Kullanıcılara sadece ve hızlı bir mesajlaşma deneyimi sunuyor.
  Şuan içerisinde yalnızca Office 365 İş ve Okul üyelerinin yararlanabileceği uygulama, Ne yazık ki Gmail hesaplarıyla hiç biri şekilde çalışmıyor. Uygulama üzerinde gelen kutusunun tamamına baktığımız da hiç bir şekilde görüntülenmiyor. Sadece açıklanan ePosta sohbetlerini de uygulama üzerinde görmek mümkün.
  Oluşturan tüm e-Posta hesaplarının görüntülenebilmesi için kullanıcıların Outlook ya da farklı bir e-Posta uygulamalarını açması gerekiyor. Karşı tarafı üzerinde kişinin vermiş olduğu cevap da gösteren uygulamanın kısa bir süre içerisinde Android ve Windows Phone için de platform sürecinde olması bekleniyor.
   

Sayfayı Paylaş