İOS Fotoğraf ve Videolar Nasıl Hafıza Kartına Kaydedilir

Konu, 'Windows mobile' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Windows Phone 8 cihazınız ile çektiğiniz videoları ve fotoğrafları direk hafıza kartına kaydetmeniz mümkün.Bunun için gayet basit bir yol izleyeceğiz.Basit bir şekilde talimatları aşağıdaki resimler yardımı ile izleyebilirsiniz.
    Not: Kendi cihazımızda görüntüler alınırken hafıza kartı takılı olmadığından seçimler aktif değildi.Siz aktif olarak kullandığınız için seçimler aktif halde olacaktır.
    1. Adım : Öncelikle ana ekranı sola çekip uygulamalar menüsüne girin.Sonra “Ayarlar” bölümüne girin.
    2.Adım : Ayarlar menüsünde Telefon Depolama Alanı seçeneğini bulun.
    3.Adım : Depolama alanı bölümünde alt kısımlarda göreceğiniz üzere Yeni Müzik ve Videoların depolanacağı yer ve Yeni Resimleri Depolama yeri seçenekleri mevcuttur.Dilediğiniz hafızayı seçerek o bölümde depolama yapabilirsiniz.

2. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Windows Phone 8 işletim sisteminin tanıtılması ile Microsoft bir ilki gerçekleştirerek ülkemizde de Windows Phone işletim sistemli cihaz satışına başladı.Satışlarına başlanması ile birlikte çok hızlı olmasa da gayet yeterli bir seviyede ülkemizde yaygınlaşmaya başlayan Windows Phone işletim sistemi diğer işletim sistemlerinden farklı olması nedeniyle kullanıcılarda soru işaretleri oluşturdu.
    Size bu konuda kısa bir şekilde temel olarak şarjı biraz daha uzun kullanmanın yollarını yazacağız.

• Mobil veriyi kullanmadığınız zamanlarda yani Whatsapp kullanmadığınızda veya herhangi internet kullanan uygulamayı kullanmadığınızda mutlaka kapalı tutun
    • Kullanmadığınız arka plan uygulamalarını kapatın (Ayarlar » Uygulamalar » Arka Plan Uygulamaları)
    • Ne kadar az canlı kutucuk o kadar fazla şarj.
    • Ekran parlaklığını otomatik değil ortaya getirebilirsiniz.
    • Mail senkronizasyonu fazla şarj harcayabilir.Periyodu uzatabilirsiniz
    • Wi-Fi kapalı tutarsanız şarj daha uzun gidebilir.
    • Ekran kilidi zaman aşımı süresini uzatabilirsiniz.
    • Konum bilgileri seçeneğini kullanmadığınızda kapatabilirsiniz.

3. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Windows Phone cihazların Microsoft hesabı ile senkronize bir şekilde çalışmasının oldukça faydalı yönleri vardır.Bunlardan biri de kaybolan-çalınan cihazınızı bulma konusunda kullanabileceğiniz cihaz bulma özelliğidir.Tabiki bu özellikten faydalanabilmek için öncelikle cihazdan bu özelliği aktif etmeniz gerekiyor.Bu nedenle cihazınızda bu özelliğin açık durması önerimizdir.
    [h=3]Telefonumu Bu Özelliği Nasıl Aktif Edilir?[/h]Öncelikle Başlat ekranını sola çekerek uygulama menüsünü açın ve hemen aşağıda yer alan “Ayarlar” menüsüne girin.

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Ayarlar menüsünde aşağı doğru kaydırın ve “Telefonumu Bul” seçeneğine dokunun.

Daha sonra sürgüye bir kez dokunarak ‘Kapalı’ olarak gözüken ‘Telefonumu bul’ özelliğini Açık duruma getirin.Daha sonra windowsphone.com‘a Windows Phone 8 cihazınıza bağlı Microsoft hesabınız ile giriş yapın.Giriş yaptıkta sonra sağ üst tarafta hesabınıza ait bir bölme görünecek. Buraya tıklayarak bölmeyi genişletin ve açılan menüde alt kısımda yer alan ‘Telefonumu Bul’ yazısına gidin.
    Telefonumu bul sayfası ile telefonunuzun konumunu kolay bir şekilde belirleyebilirsiniz.
    Telefonumu bul sayfasını açtığınızda 3 seçenek gelecektir.Cihazınızı kaybettiğinizi hatırlıyor fakat bir türlü bulamıyorsanız sıranın en üstünde yer alan özelliği kullanarak telefonunuzun çalmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle etrafta yardım isteyecek kimse yok ise bu yöntem çok işe yarayabilir. İkinci sırada yer alan seçenek ise önce sizden bir PIN kodu girmenizi istiyor ve ardından telefona kilit ekliyor. Ayrıca bu seçenek ile cihazınıza mesaj gönderebilirsiniz. Örneğin, cihazınız çalındıysa mesaj göndererek karşıdaki kişiye duygularınızı ifade edebilirsiniz! Son seçenek telefonunuzu fabrika ayarlarına getiriyor ve cihazın içerisindeki tüm içeriği (WindowsPhonehesabınız dâhil) siliyor. Bu özelliği kullandıktan sonra kullanıcı hesabınız silineceğinden artık telefonunuzun izini süremeyeceğinizi unutmayın.

[h=3]Güncelleme[/h]Telefonumu bul özelliği maalesef ülkemiz ayarları ile çalışmamakta.Ayarlar – Dil/Bölge ayarları seçeneğinden Bölge’yi Amerika Birleşik Devletleri seçtiğiniz takdirde cihazınız harita üzerinde görünecektir.

Sayfayı Paylaş