İOS Eski Android Telefonunuzdaki Verileri Yenisine Taşıyın

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=2]Yeni telefonunuzu kurcalamaya başlamadan önce eski telefonunuzdaki verileri yenisine taşıdığınıza emin olun.[/h]Yeni bir telefona geçiş yapmak heyecan verici olsa da, eski cihazdaki verileri yenisine taşımak gibi bir yükü de beraberinde getirir. Çoğu kullanıcı beraberinde eski telefonundaki ayarları, SMS’leri, kişileri ve müzikleri taşımak ister. Bu işlemleri yapmak genellikle kolay olsa da, hangi araçların ve uygulamaların kullanılacağını önceden bilmek, yedekleme ve geri yükleme işlemini oldukça kolaylaştıracaktır.
  Öncelikle Android cihazınıza Google hesabı ile giriş yaptığınıza emin olun. Google hesabı, telefonunuzdaki pek çok kişiselleştirmenin bir başka cihaza taşınmasında en önemli rollerden birini oynuyor. Ayarlara girin ve Yedekle ve sıfırla menüsünü açın. Listedeki Verilerimi yedekle ve Otomatik geri yükle ayarlarının açık olduğuna ve Google hesabınızın bağlı olduğuna emin olun. Bu işlemler sonucunda cihazınızda kayıtlı olan Wi-Fi şifreleri gibi çeşitli ayarlar Google sunucusuna gönderilecektir. Yeni cihazınızda aynı hesapla oturum açtığınızda ise bu ayarlar yeni cihazınıza eklenecektir.
  Bir diğer yedekleme menüsü de Google Ayarlar uygulamasında mevcut. Bu uygulamada bulunan Şifreler İçin Smart Lock menüsü, çeşitli uygulama ve websitesi şifrelerinin Google hesabınıza kaydedilmesini sağlıyor. Böylece yeni cihazınıza yüklediğiniz uygulamalara sıfırdan giriş yapmanıza gerek kalmıyor. Smart Lock yedekleme servisi her ne kadar Google destekli uygulamaların şifrelerini yedeklese de, bazı üçüncü parti uygulamalar için ayrı şifre saklama uygulamaları gerekebiliyor. Bu konuda LastPass veyaDashlane uygulamalarını kullanabilirsiniz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Çoğu kullanıcının yeni cihazlarına taşımak istediği bir diğer veri türü ise SMS’lerdir. Her ne kadar SMS kullanımı, WhatsApp, Facebook Messenger gibi uygulamalar sebebiyle her geçen gün azalsa da, halen ciddi bir kullanıcı kitlesi mesajlaşma aracı olarak klasik SMS kullanıyor. Ne yazık ki SMS’ler antika olduğu kadar yedeklemesi de zahmetli veriler. Neyse ki SMS Backup & Restore adlı uygulama, bu işlemi çok daha kolay bir hale getiriyor.
  Uygulama oldukça basit bir kullanıma sahip. SMS’lerinizi yedeklemek istiyorsanız Yedekle seçeneğine basın ve verilerin nereye kaydedileceğini seçin. Ardından yeni cihaza geçtiğinizde uygulamayı kayıtlı verilere yönlendirin. Bu işlemlerden sonra SMS’leriniz sorunsuz bir şekilde yeni cihazınıza taşınacaktır.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Son olarak, cihaz üreticilerine özgü bazı yedekleme yardımcıları bulunuyor. Eğer Samsung Galaxy kullanıyorsanız, Smart Switch adlı yazılım ile çoğu veri ve ayarı kolaylıkla yeni bir Galaxy telefona taşıyabilirsiniz.
  Benzer bir yazılım Motorola’da da mevcut. Migrate adındaki bu yazılım , yine çoğu veri ve ayarı yeni telefonunuza taşımanıza olanak sağlıyor. Ancak Motorola’nın Migrate’i son günlerini yaşıyor. Zira şirket, Android Marshmallow’un dağıtılması ile birlikte yedekleme yardımcısının emekliye ayrılacağını duyurdu. Eğer Motorola kullanıyor ve henüz Marshmallow güncellemesini almadıysanız, halen Migrate’in sunduklarından faydalanma imkanınız var.
   

Sayfayı Paylaş