İOS Dikkat! Şifre Değiştiren Android Virüsü Yayılıyor!

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Dikkat! Şifre Değiştiren Android Virüsü Yayılıyor!
  Trend Micro tarafından yapılan araştırmalar sonucunda bulunan yeni bir virüs oldukça tehlikeli. Virüs, cihazdaki şifreleri değiştiriyor.
  [​IMG]
  Trend Micro tarafından güvenlik alanında yapılan araştırmalar sonucunda tehlikeli bir virüsün tespit edildiği açıklandı. Özellikle Trend Micro ürünlerinin kurulu olduğu cihazlardan sağlanan veriler ile birlikte yeni virüs tipleri hakkında bilgi sahibi olan firma, bu virüslere karşı çözümler bulmaya çalışırken, Android işletim sistemine sahip cihazlarını hedefleyen yeni bir virüs türünün keşfedildiği belirtildi.

  Android Virüsü Şifrenizi Değiştiriyor

  Cihazları ele geçiren virüs, cihazdaki şifreleri değiştirerek cihazda pek çok sorunun yaşanmasına neden olurken, milyonlarca kişinin tehdit altında olduğu açıklandı. Özellikle virüs silinmesi durumunda şifreleri değiştirerek telefona erişimi engelleyen virüs için şu ana kadar kesin bir çözüm bulunmuş değil. Rusça bir uygulama olarak cihazlara yerleşen ve standart bir uygulama olarak görülen virüs, üstelik Google Play Store'da uygulama olarak sunulmuş bile. Kullanıcılar farklı özelliklerdeki uygulamayı indirmek istediğinde farkında olmadan virüsleri de indirebiliyor.

  Banka Hesabınıza Dikkat!

  Uygulamanın cihazdaki kullanımları incelediği ve özellikle banka işlemlerinde kişilerin banka bilgilerinin kopyalandığı ve banka hesabından paranın aktarıldığı belirtilirken, kullanıcıların cihazı kullanmamanın yanı sıra ciddi bir kayıp da yaşama ihtimali bulunuyor. Uygulamanın cihazda bulunduğu sürece banka hesabından sürekli para aktarımı yapılacağı belirtilirken, Trend Micro tarafından yapılan açıklamalarda kişilerin güvenmediği uygulamaları kullanmaması istendi.
   

Sayfayı Paylaş