İOS Android Telefonunum Donuyor ve Takılıyor Ne Yapmam Lazım

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]

  Android Telefonunum Donuyor ve Takılıyor Ne Yapmam Lazım
  Genellikle hangi marka veya modeli kullanırsanız kullanın, bazen Android cihazınız takılmaya ve de kasmaya başlar. Bu hafızada biriken bilgiler yahut yükledikleriniz yüzünden kaynaklanıyor. Android telefonu açıp kapamak problemi geçici bir biçimde çözse dahi daimi bir çözüm arayanlar için işte kullanabilecekleri bir takım programlar.

  Dolmuş Hafızalar için

  SD kartınız dolmuş durumda ve de siz her yeni bir uygulamayı download etmek için başka bir programı silmek durumundasınız. Bu sıklıkla görülen bir durum ve de telefonunuzun da kasmasının sebeplerinden biri. Sd bellek kart kapasitenizin % 80 gibi bir yüzdesi doluysa çoğu vakit da kaçınılmaz. Bunun için Sd bellek kartınızı boşaltmanıza yardımcı olacak uygulamalar vardır.

  [​IMG]

  Sd bellek Cleaner vb. uygulamalar telefonunuzdaki tüm eski yazılım kalıntılarını ve gereksiz çerezleri sizin için siler ve ayrıca hafızanızda önemsenecek miktarda alan açar. Siz yine de bir bilgileri silerken dikkatli olun ve 2 defa kontrol edin
  [​IMG]


  DOSYALAR

  [605,03 Kb]

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Arka Planda Çalışan Uygulamalar için

  Eğer arka planla çalışan birkaç programınız varsa bu da telefonunuzun kasmasına neden olur ve ayrıca performans sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Elbette ayarlar üstünden direk uygulamalara ulaşarak kapatmaya zorlayabilirsiniz fakat bu durumu her defasında yapmak gerçekten zaman alıcı. Bu olayı sizin için otomatikman yapacak programlar yaşamınızı oldukça kolaylaştırır.

  [​IMG]

  Özellikle rootlu telefonlar ve tabletler için bir kurtarıcı konumunda olan Greenify bu programlardan birtanesi. Sizlerin tercih edeceğiniz uygulamaların çalışma efektleri ayarlanacak ve yazılım tarafından kapatılarak cihazınızın kasması engellenecek.
  [​IMG]


  DOSYALAR

  [3,43 Mb]

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Pilinizi Bitiren Uygulamalardan Kurtulun

  Yavaşlamayı engellemenin iyi bir yöntemi da bataryayı yiyen yazılımlardan kurtulmak. Bu sebeple cihazınızın ayarlar bölümünden en çok ne gibi programların enerji harcadığına bakın.

  [​IMG]

  Bu verileri daha kapsamlı bir şekilde görmek isterseniz WakeLock Detector da imdadınıza hazır. Bu programı kurduğunuz de rahatlıkla hangi programların bataryanızı daha çabuk bitirdiğiniz görebilir ve ayrıca söz konusu bilgilere göre hareket yapabilirsiniz. Daha sonra da silmek, kapatmak yahut Greenifye devretmek dilediğiniz uygulamalara karar verin.
  [​IMG]


  DOSYALAR

  [1,14 Mb]

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Eski Uygulama Kalıntılarından kurtulun Kurtulun

  Telefonunuzdaki kalıntıları silmeyi sıklıkla unutabilirsiniz ki bunlar ondan sonra birikerek can sıkıcı hale gelirler. Özellikle telefonunuzun hızına çok büyük bir etki yapan kalıntılar kesinlikle temizlenmeli.

  [​IMG]

  Bunlardan toplu bir şekilde kurtulmak amacıyla süratli bir metod ararsanız App Cache Cleaner yüklemenizi tavsiye ederim. Uygulama telefonunuzda kalıntı bırakan diğer programları sıralıyor ve böylece siz de neleri silmek istediğinizi daha rahat bir biçimde görüntüleyebiliyorsunuz.
  [​IMG]


  DOSYALAR

  [2,25 Mb]

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   

Sayfayı Paylaş