İOS Android Telefonlarda Chromeyi Hızlandırma Nasıl Yapılır

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Android Telefonlarda Chromeyi Hızlandırma Nasıl Yapılır

[​IMG]Android telefon kullanıcıları tarafından sıklıkla kullanınlan web tarayıcısıGoogle Chrome her ne kadar hızlı olsada bir çok kullanıcı bu hızdan memnun değil. Bizde sizler için Android telefonlarınızda Google Chrome ile daha hızlı bir web deneyimi yaşamanız için araştırmalarda bulunduk. Bir kaç ufak işlemden sonra eskisine göre çok daha hızlı bir şekilde cep telefonuz ile internet sitelerinde dolaşabilirsiniz.
    1- Öncelikle cep telefonunuzdan Google Chrome tarayıcınızı açın.
    2- Bu işlemin ardından tarayıcınızın adres satırına chrome://flags yazıyoruz.
    3- Daha sonra karşımıza çıkan pencerede olan "İlgilenilen alanı için maksimum karo sayısı" seçeneğini seçiyoruz. Seçeneği bulduktan sonra hemen alt kısmında bulunan "Varsayılan" seçeneğine geliyoruz.
    4- Seçeneklerde karşımıza çıkan ram bölümlerinden 512'yi seçerek cep telefonunuzun Ram bölünmesini Google Chrome için daha fazla ayırıyoruz ve bu sayede telefonunuz daha hızlı bir şekilde Chrome tarayıcısını çalıştırmaya başlıyor.
    Daha sonrasın en alt kısımda bulunan Yeniden Başlat seçeneğini seçip telefonunumuzu yeniden başlatıyoruz. Telefonunuz yeniden başladıktan sonra Chrome çok daha hızlı bir şekilde çalışmaya başlayacaktır.

2. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Chrome OS'ta Android Uygulamaları Kullanılacak
    Geçtiğimiz aylarda Google tarafından yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte Android uygulamalarını Chrome OS işletim sisteminde kullanılmaya başlanacağı belirtilirken bu konuda durum netlik kazandı.
    Geçtiğimiz günlerde Google tarafından yapılan özel bir etkinlikte firmanın geliştirdiği projeler ve bundan sonraki planlamaları hakkında net bilgiler paylaşılırken Chrome OS işletim sistemi için de planlanan pek çok detay kullanıcıları aktarıldı.

Chrome OS işletim sistemi üzerinden Android uygulamalarını çalıştırılabilir durumda olması işletim sistemi adına en önemli avantajlardan birisi olurken Google işletim sistemin de zirveye oynamak istiyor.

Chrome OS işletim sistemi ile bu konuda macerasına yeni başlayan Google'ın farklı özellikleri ekleyeceği işletim sisteminin önemli bir alternatif yaratması beklenirken bu konuda yeni gelişmelerin de yaşanması bekleniyor. Etkinlikte konuyla ilgili pek çok önemli ipucu paylaşırken pek çok farklı uygulama da işletim sistemi için geliştirilmiş durumda. Üstelik geliştiricilere ücretsiz olarak Chromebook verileceği ve Chromebook üzerinden yapılacak incelemeler ile birlikte uygulamaların işletim sistemine hemen uygun hale getirilmesi amaçlanıyor.

Chrome işletim sistemi için sunulan bu yenilikler işletim sisteminin pazarındaki payını kuşkusuz arttıracaktır. Şu an yolun çok başında olan Chrome OS işletim sisteminin geleceğine yönelik yapılacak yenilikler ile birlikte çok daha fazla kişi tarafından tercih edilmesi bekleniyor. Piyasada şu an Windows işletim sisteminin hakimiyeti yer alırken Mac OS işletim sistemi de yoğun olarak Apple ürünlerinde kullanılıyor. Buna karşın Chrome OS işletim sistemi ile Google'un pazardaki hedefi ise oldukça büyük.

Sayfayı Paylaş