İOS Android Studio versionundaki önemli detaylar

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  İlk versiyonu 2013 yılında yayınlanan Android Studio’nun yeni sürümü yayınlandı. Şu an Preview sürüm olan Android Studio 2.0'da ne gibi yenilikler var? Android Studio 2.0 detayları  [​IMG]Geçtiğimiz yıllarda çoğu geliştirici, Eclipse IDE kullanarak Android uygulamaları geliştiriyordu.Google’ın I/O 2013 etkinliğinde Android Studio’yu duyurmasının ardından işler bir miktar değişti diyebiliriz.Google’ın I/O 2014 etkinliğinde Android Studio’ya çok fazla önem vermesi dikkat çekmişti.
  Android Studio 2.0

  Kullanıcı yorumları Android Studio’nun projeler için önceki versiyona göre2 - 2.5 kat daha iyi bir derleme hızı olduğunu söylüyor. Bunun dışında yeni sürüm ile Android Studio stabil ve daha hızlı çalışacak. Ayrıca geliştiriciler günümüzde birçok cihazda standart hale gelen özellikleri daha az kod yazarak kullanabilecek.
  [​IMG]
  Bunun yanı sıra en büyük özelliklerden biri olarak göze çarpan özellik"Instant Run" özelliği. Bu Anında Çalıştırma özelliği sayesinde geliştiriciler hem sanal cihaz üzerinde hem de uygulamanın derlendiği cihaz üzerinde anlık kod değişimlerinin etkilerini görebilecek. Bu da geliştiriciler için çok büyük bir avantaj sağlıyor.
  Android Studio 2.0 Preview sürümü şu anda Canary Channel üzerinde sunulmuş durumda. Denemek için

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  ulaşabilirsiniz.  [​IMG]


   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Android Studio 2.0, 50 kat daha hızlı!

  Google'ın Android geliştirme ortamının yeni sürümü, sevindiren yeniliklerle yayınlandı!

  [​IMG]  Google, Android'e yönelik geliştirme ortamının yeni sürümü Android Studio 2.0'ı Android Dev Summit'te ortaya çıkardı. Yeni sürüm, daha hızlı bir Android emulator'ü ve yeni bir GPU Profiler ile geliyor.
  Android Studio 2.0'daki yeni "Instant Run" işlevini kullanmanız isteğe bağlı da olsa, işlev sayesinde kodlarda yaptığınız değişiklikleri hemen (Google'a göre 50 kata kadar daha hızlı) görebiliyorsunuz. Değişikliği yaptıktan sonra "Run" komutunu vererek yeni kodunuzun nasıl çalıştığını hızla kontrol edebiliyorsunuz.
  Android Studio'nun yeni sürümü, arayüzde de yenilikler yapıyor. Yeni yüzer araç çubuğu, bu yeniliklerden yalnızca bir tanesi. Bunun yanında APK dosyalarını sürükle-bırak yoluyla emulator'e ekleyebiliyor, emulator'ü pencerenin kenarından tutup çekerek büyütüp, küçültebiliyorsunuz.
  Beta aşamasındaki "GPU Profiler" ise OpenGL oturumlarını kaydedip, oluşan değişiklikleri çerçeve çerçeve görmenize olanak tanıyor. Her çerçevenin kodunu görebiliyor ve GL State, Commands hakkında bilgiler alabiliyorsunuz.
  Yeni Android Studio 2.0'ı

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  indirebilirsiniz.

  [​IMG]
   

Sayfayı Paylaş