İOS Android Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Android Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?
    Kişiler Android işletim sistemi bulunan telefonlarda rehber yedekleme işlemlerini nasıl yapacağını haberi okuyarak öğrenebilir.
    Android işletim sisteminde yaşanan sorunlara karşı rehberin güvenliğinin sağlanması adına rehber yedekleme yapılabilir. Rehber yedekleme için ek bir programa gerek kalmadığı gibi Android işletim sisteminin sunduğu özellikler kullanılarak kolay bir şekilde yedekleme yapılabilir. Özellikle telefon rehberi oldukça kabarık olan kişilerin mutlaka yedekleme işlemini yapması gerekir. Zira telefonda yaşanan sorunlarda rehbere ulaşılmaması halinde kişiler sorun yaşayabilir.

Rehber yedekleme işlemleri için kişilerin telefon rehberini açması ve buradaki seçenekleri kullanması gerekmektedir. Rehber açıldıktan sonra ekranda seçenekler de İçeri aktar/Dışa aktar seçeneği kullanılmalıdır.

Bu işlem sonrasında yedeğin nereye alınacağı konusunda seçenek sunulacaktır. Bu seçenekte SIM kart üzerinde de yedekleme yapılabilmesi mümkündür. Aynı zamanda hafıza kartı da tercih edilebilecek seçenekler arasında yer almaktadır.

Belirtilen adımların takip edilmesi ile birlikte yedek kolay bir şekilde istenene yere yedeklenebilmektedir. Yedekleme işlemleri sonrasında ihtiyaç halinde kişilerin geri yükleme yapması da mümkündür. Geri yükleme işlemlerinde ise içeri aktar seçeneği üzerinden kişilerin yedeğin yerini seçmesi yeterli olacaktır.

Sayfayı Paylaş