İOS Android 5.1 Lollipop güncelleme: Bilmeniz gereken her şey

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Sony, Xperia Z serisi telefon ve tabletleri için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesinin dağıtımına başladı. Android 5.1.1 Lollipop alan Xperia Z modelleri


  [​IMG]Sony, Android güncelleme dağıtımına hız kesmeden devam ediyor. 2013 yılında satışa sunduğu Xperia Z modelleri için bugün sürpriz bir şekildeAndroid 5.1.1 Lollipop güncellemesinin dağıtımına başlandı. Xperia Z serisi telefon ve tabletlere gelen bu güncelleme, Sony’nin güncelleme politikasının diğer firmalara nazaran daha sıkı olduğunu gözler önüne seriyor.
  Hangi Xperia Z modelleri Android 5.1.1 Lollipop güncellemesini alıyor?

  Yapı numarası 10.7.A.0.222 olan Android 5.1.1 güncellemesi; Xperia Z,Xperia XL, Xperia ZR ve Xperia Tablet Z modellerine geldi. Güncelleme ile göze ilk çarpan yenilenen uygulama simgeleri ve Android 5.1.1 Lollipop güncellemesine özel yeni görev yöneticisi oldu. Xperia Z için Android 5.1.1 Lollipop ile ayrıca Androidplatformunu çalkalayan Stagefright açığı dagideriliyor.
  [​IMG]
  Stagefright Açığı Nedir?

  Stagefright, hackerların MMS mesaj üzerinden Android cihazlardaki tüm bilgilere ulaşmasını sağlayan bir güvenlik açığı olarak geçtiğimiz ay karşımıza çıkmıştı.
  Sony, Xperia Z için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesinin dağıtımını bölgesel olarak yaptığı için güncelleme henüz cihazlarınızda görünmüyor olabilir. Sağlıklı bir güncelleme için Sony’nin Xperia Z modelinize uygunAndroid 5.1.1 Lollipop güncellemesini resmi olarak dağıtmasını bekleyiniz.
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Sony, Xperia Z1, Xperia Z Ultra ve Z1 Compact modelleri için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesini yayınladı. 14.6.A.0.368 yapı numaralı güncellemenin detayları


  [​IMG]Sony, Android 5.1.1 Lollipop güncellemelerine hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Xperia Z, Xperia XL, Xperia ZR ve XperiaTablet Z modelleri için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesini dağıtan Sony, şimdi de 2013 yılında satışa sunulan Xperia Z1, Xperia Z Ultra veXperia Z1 Compact modelleri için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesini yayınladı.
  Sürüm numarası 14.6.A.0.368 olan Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi ilesistem kararlılığının artırıldığı ve performans iyileştirmelerinin yapıldığı aktarılan ilk bilgiler arasında yer alıyor. Xperia Z1, Xperia Z Ultra ve Xperia Z1 Compact için Android 5.1.1 Lollipop ile ayrıca Android platformunu çalkalayan Stagefright açığı da gideriliyor
  Xperia Z1 için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi ilk etapta AmerikaBirleşik Devletleri ve Çin kullanıcıları için sunuldu. Android 5.1.1 Lollipopgüncellemesinin önümüzdeki günlerde ülkemize de sunulması bekleniyor.
  [​IMG]

   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Galaxy S5 mini için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi başladı

  Galaxy S5 mini en güncel Android sürümüne yükseltildi.


  [​IMG]
  Samsung’un geçtiğimiz yıl haziran ayında duyurduğu Galaxy S5 mini için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi başladı. Güncelleme ilk olarak Amerika’da US Cellular operatörü tarafından OTA (şebeke) ve Kies üzerinden dağıtıma sunuldu.
  [​IMG]
  Android 4.4.2’den direkt Android 5.1.1 sürümüne yükseltilen Galaxy S5 mini güncellemeyle birlikte Materyal Tasarım’a dayalı yeni bir TouchWizkullanıcı arayüzüne kavuşuyor. En son sürüm Samsung uygulamalar, güvenlik geliştirmeleri ve daha kararlı bir sistem güncellemeye dahil edilen diğer yenilikler oldu.
  Samsung’un Galaxy S5 mini Android 5.1.1 Lollipop güncellemesini kısa süre içerisinde farklı ülkelerde de başlatması bekleniyor.
   
 4. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Samsung, 2014 yılında satışa sunduğu Galaxy S5 modeli için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesinin dağıtımına başladı. İşte Galaxy S5 için Android 5.1.1 güncellemesi ile gelen yenilikler!


  [​IMG]Samsung, 2014 yılının Nisan ayında amiral gemisi unvanını taşıyan modeliGalaxy S5 ile karşımıza çıkmıştı. Diğer amiral gemisi Galaxy modellerindenfarklı bir tasarıma sahip olan Galaxy S5 için Samsung bugün Android 5.1.1 Lollipop güncellemesinin dağıtımına başladı. Her Android güncellemesi gibi bu güncelleme de bölgesel olarak sunuluyor.
  Galaxy S5 için Android 5.1.1 Lollipop neler getiriyor?

  Galaxy S5 için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi ile sistemde performans ve stabilite iyileştirmelerinin yanında güvenlik açıkları da kapatılıyor. Bildiğiniz gibiAndroid platformunu esir alan Stagefright açığı için firmalar güvenlik güncellemesi yayınlamıştı. Samsung bu açığı Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi ile kapatıyor. Galaxy S5 için yayınlanan güncelleme ile ayrıca Android for Work uygulamaları sisteme gömülü olarak geliyor. Ayrıca Ultra Power Saver modunda yaşanan sorunlar da bu güncelleme ile ortadan kaldırılıyor.
  [​IMG]
  Galaxy S5 için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi şimdilik AT&Tversiyonuna sunuluyor. Önümüzdeki günlerde diğer ülkelerdeki Galaxy S5 modellerine Android 5.1.1 Lollipop güncellemesinin geleceği söyleniyor.
   
 5. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Samsung'un orta segmentte yer alan telefonu Android E5 için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi Türkiye kullanıcılarına sunuldu. İşte güncellemenin ayrıntıları.


  [​IMG]Samsung, Ağustos ayında orta segmentte yer alan Galaxy E5 için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesinin dağıtımına başlamıştı. Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi Galaxy E5 modeline; batarya iyileştirmesi, yeni animasyon eklemeleri ve geliştirilmiş TouchWiz arayüzü gibi yenilik ve iyileştirmeler sunmuştu. Bu güncelleme ile ayrıca Android platformunuderinden etkileyen Stagefrightgüvenlik açığı kapatılmıştı.
  Android ekosisteminin genel sorunu olan “güncelleme” Galaxy E5 modelini de etkilemiş ve Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi bölgesel olarak dağıtılmıştı. Bugün Türkiye’de Galaxy E5 kullananlar için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi nihayet yayınlandı.
  Samsung Galaxy E5 sahipleri; Ayarlar>Cihaz Hakkında>Yazılım Güncellemeyolunu izleyerek yeni güncellemeyi yükleyebilir. Eğer güncelleme görünmüyorsa bir kaç gün sonra tekrar denemenizde fayda var.
  [​IMG]

   
 6. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Samsung, Ocak ayında satışa sunduğu Galaxy E7 için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesini yayınladı. İşte Galaxy E7 için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesinin detayları!

  [​IMG]Samsung, 2015 yılının Ocak ayında Galaxy E7 ile karşımıza çıkmıştı. Diğer Galaxy modelleri ile benzerlik gösteren Galaxy E7 için Samsung bugün Android 5.1.1 Lollipop güncellemesinin dağıtımına başladı. Her Android güncellemesi gibi bu güncelleme de bölgesel olarak sunuluyor.


  Galaxy E7 için Android 5.1.1 Lollipop Güncellemesi

  Bir çok kullanıcı ve firma Android 6.0 Marshmallow güncellemesine odaklanmış iken Galaxy E7 gibi modeller henüz 5.1.1 güncellemesinialmaya başladılar. Stagefright açığı başta olmak üzere iyileştirmeler ve performans artışı ile gelen güncelleme Hindistan'da OTA üzerinden dağıtılmaya başlandı. Güncellemenin ülkemize ne zaman geleceği henüz belli değil.
  [​IMG]
  Samsung Galaxy E7 sahipleri; Ayarlar>Cihaz Hakkında>Yazılım Güncellemeyolunu izleyerek yeni güncellemeyi kontrol edebilir. Eğer güncelleme görünmüyorsa bir kaç gün sonra tekrar denemenizde fayda var.
   
 7. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Samsung neredeyse iki yıl önce kullanıcıların beğenisine sunduğu akıllı telefon Galaxy Note 3 Neo için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi nihayet başladı. SM-N750 model numarasına sahip Galaxy Note 3 Neo için başlayan güncelleme 950MB büyüklüğünde. Rusya’da yayınlanan güncellemenin dağıtım işlemci Kies ve OTA (şebeke) üzerinden gerçekleşiyor.
  [​IMG][​IMG]
  Samsung'un akıllı telefonlar için yayınladığı güncellemeler kademeli olarak dağıtıma sunulduğu için ülkemiz Galaxy Note 3 Neo kullanıcılarının söz konusu güncellemeyle buluşması birkaç ayı bulacaktır.
  Güncelleme kapsamında Materyal tasarımla uyumlu TouchWiz arayüzü, yeni kilit ekran, yeni bildirim ekranı, güncelleştirilmiş sistem uygulamaları, çeşitli hata düzeltmeleri, güvenlik iyileştirmeleri ve performans geliştirmeleri yer alıyor.
  [h=4][/h]Hatrlatmak gerekirse; Samsung, Galaxy Note 3 Neo için Android 6.0 güncellemesini yayınlamayacak. Android 5.1.1 ile Galaxy Note 3 Neo için resmi güncelleme desteğinin son bulduğunu söyleyebiliriz.
  [​IMG]
   
 8. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Sony bu defa Xperia C5 Ultra için Android 5.1 güncellemesini yayınladı

  Sony daha önce direkt Android 6.0'a yükselteceği modeller için Android 5.1 Lollipop güncellemesini yayınladı.


  [​IMG]
  Sony görünüşe bakılırsa Android 6.0 güncellemesi için Xperia kullanıcılarını bir süre daha bekletecek. Gecikmeden kaynaklı olsa gerek daha önce direkt Android 6.0sürümüne yükseltileceği bildirilen Xperia C4 için saatler önce Android 5.1 güncellemesi yayınlandı.
  Japon üretici bu defa yine daha önce direkt Android 6.0 Marshmallow’a yükseltileceği açıklanan Xperia C5 Ultraiçin Android 5.1 güncellemesini kullanıcılarla buluşturdu.
  Üst seviye Xperia akıllı telefonlar için Android 6.0 güncellemesinin bu ay içerisinde başlaması bekleniyor. Diğer modeller içinse görünüşe bakılırsa güncelleme gecikecek ve Sony bu arayı Android 5.1’le atlatmak istiyor. Xperia C5 Ultra için dağıtımda olan Android 5.1 Lollipop güncellemesi ülkemiz kullanıcılarına da ulaşmış durumda.
   

Sayfayı Paylaş