iOS 8’e güncelleme öncesinde cihazınızı yedeklemeyi unutmayın

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Apple iPhone ve iPad için iOS 8 yazılımını bugün yayınlıyor. Güncellemeyi indirmeden önce birtakım önlemler almanız yerinde olacaktır.
  Güncellemenin Türkiye saatiyle akşam 8 gibi yayınlanması bekleniyor. iOS 8 ile birlikte hızlandırılmış çekim video, Siri’yi daha akıllı hâle getiren işlevler, özel bir sağlık uygulaması, pil kullanım göstergesi ve etkileşimli bildirimlerin de aralarında bulunduğu birçok yenilik geliyor. Mevcut iOS cihazının fazlalığı ve kullanıcıların yeni işletim sistemine olan ilgisi nedeniyle sunucularda yoğunluk ve indirme işleminde yavaşlama olabilir. Belki bu zamanı çeşitli önlemleri almak için kullanabilirsiniz.
  iOS 8 iPhone 4S ve iPad 2’den daha yeni iPhone ve iPad’lere ve beşinci nesil iPod touch’lara yüklenebiliyor.
  iOS 8 güncellemesi hem USB bağlantısıyla iTunes üzerinden hem de kablosuz bağlantı yöntemiyle yapılabilecek. Güncelleme dosyası büyük boyutlu olacağı için indirme işlemi biraz zaman alacaktır. Bu zaman zarfında bir yandan da yedekleme işlemi yapmanız yerinde olabilir. Böylelikle güncelleme sırasında veya hemen sonrasında meydana gelecek kötü bir durumun hemen ardından yedekten kurulum yapabilir; fotoğraf, şarkı veya diğer dosyalarınızı kaybetme tehlikesi yaşamazsınız.
  iCloud Yedekleme işlemi kullanışlı bir yöntemdir. iCloud son zamanlarda ünlülerin çıplak fotoğraflarının internete sızması nedeniyle güvenlik bakımından sorgulanıyor, ancak Apple sistemin emniyeti hakkında bir sorun olmadığını, sızıntıların kullanıcıların şifrelerinin kimlik avı veya şifre tahmini gibi yöntemlerle ele geçirilmesinden kaynaklandığını belirtmişti. Üstelik Apple şimdi

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  etkinleştirdi. Böylelikle yeni bir iOS cihazından iCloud web sitesine girişte sadece şifreyi girmek yeterli olmuyor, güvenilir bir cihaza gönderilen özel parolayı da bir sonraki adımda girmek gerekiyor.  iOS 5 veya daha güncel bir versiyon kullanıyorsanız, Apple önemli verilerinizi iCloud’da otomatik olarak yedekleyebiliyor, ancak bunun için söz konusu özelliğin etkinleştirilmiş olması gerekiyor. Ayarlama için Ayarlar > iCloud > Saklama/Yedekleme yolunu takip edin. Bu sayfada yer alan iCloud Yedekleme seçeneğini açın. Onun altında bulunan Şimdi Yedekle tuşuna dokunarak da yedekleme işlemini hemen başlatabilirsiniz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  iOS 8’e güncelleme öncesinde, eğer daha önce yapmadıysanız, bunu yapmanızı tavsiye ederiz. Cihazınızdaki dosya ve veri miktarına bağlı olarak bu işlemi bir saate kadar sürebilir.
  Bunun dışında cihazınız Wi-Fi şebekesine bağlı, fişe takılı ve ekranı kilitli olduğunda da iCloud’a yedekleme işlemi otomatik olarak yapılıyor.
  iOS cihazınızı bilgisayara bağlayıp iTunes yedeklemesi yapmanız da seçenekler arasında, ancak iCloud yedekleme açıksa bu yöntem kullanılamayabilir. Bilgisayara yedeklemek için cihazınızı iTunes’u ile eşzamanlanmış bir bilgisayara bağlayın, cihazınız iTunes’un sol sütunundaki menüde göründükten sonra cihaza sağ tıklayıp Yedekle seçeneğine tıklayın.
   

Sayfayı Paylaş