iOS 8.3 Beta 3 Yayınlandı

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Apple iPhone, iPod Touch ve iPad'lerde kullanılan mobil işletim sistemi İOS için iOS 8.3 güncellemesine ait üçüncü beta sürümü, iOS 8.3 Beta 3'ügeliştiriciler ile paylaştı
  iOS 8.3'ün önceki beta sürümüyle Apple kullanıcılarına kablosuz CarPlaybağlantısı, yeni emojiler, Apple Pay hakkında detaylar ve belki de ülkemizdeki kullanıcılar için en önemlisi olan iOS cihazların sesli asistanıSiri içim, aralarında Türkçe'nin de bulunduğu yeni dillere destek kazandırmıştı.

  Click here to view the original image of 720x960px.
  [​IMG]

  Henüz Apple Geliştirici Merkezi'nde yer almayan, OTA üzerinden yayınlanan iOS 8.3 Beta 3 çeşitli hata düzeltmeleri ve iyileştirmeleriçeriyor.
  Apple ayrıca önceki Beta sürümlerinde yer almayan Apple Watch uygulamasını iOS 8.3 beta 3 ile kullanıcılarına sunmuş durumda.
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  Apple ilk kez normal kullanıcıları yakında çıkacak bir iOS güncellemesini test etmeye davet ediyor. Şirket hevesli iPhone sahiplerinin iOS 8.3’ü yılın ilerleyen aylarındaki resmi çıkışından önce test etmelerine olanak sağlayan sayfayı erişime açtı.
  Ne var ki, iOS kullanıcılarının yoğun ilgisi üzerine sınırlı kontenjana sahip beta programında bütün boş yerler doldu. Eğer bu bağlantıdan Apple Beta Yazılım Programı sayfasına girip Apple kimliğinizle giriş yaptığınızda sadece OS X Beta Yazılım Programı’na katılm bağlantısını görüyorsanız, o hâlde şansınız kalmamış demektir. Eğer Apple iOS 8.3’ün testi için yeni kontenjan açarsa, iOS 8.3 beta 3’ü test etmeniz ve Siri’yi Türkçe olarak kullanmanız mümkün olabilir.
  Şanslı olup iPhone’unu iOS 8.3 beta test programına kaydettirmeyi başaran kullanıcıların cihazlarını beta yazılımı için sıfırlayan bir paket dosyasını yüklemeleri gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra iOS 8.3’ü yüklemek; yeni emoji’ler, kablosuz CarPlay desteği, Google kullanıcıları için daha kolay kullanıcı girişi imkanı, Türkçe konuşan ve anlayan Siri ile hata düzeltmelerini içerecek güncellemeden şimdiden yararlanmak mümkün olacak. Tabii ki, söz konusu yazılım beta sürecinde olduğu için çeşitli takılmalar veya hatalarla karşılaşmak hâlâ mümkün olacak.
  iOS’in mevcut versiyonu 8.2 geçtiğimiz pazartesi günü Apple Watch etkinliğinden sonra yayınlanmış ve Apple’ın giyilebilir ürünü için iPhone’lara gerekli olan desteği getirmişti.
   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG] Sesli asistanla ilgili değişiklikler devam ediyor.

  Apple İOS 8.3'te Siri üzerinde telefon görüşmeleri için küçük ama yararlı bir güncelleme yaptı. Telefonunuz güç kablosuna takılıyken "Hey Siri" komutu ile Siri aktif edilebiliyor (Eller serbest komutu). Fakat herhangi bir kullanıcı "Hey siri " eller serbest komutu ile telefon görüşmesi yapmak istediğinde çağrı hoparlöre aktarılmıyor.

  9to5Mac sitesi yaptığı testlere göre

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  '53 bu durum değişmiş durumda. Artık kullanıcı isterse hoparlör üstünden görüşme yapabilecek. Resimde gözüktüğü gibi.

  [​IMG]
  iOS 8.3'le birlikte genel olarak işletim sisteminin performansı ve kararlılığı arttırılırken, Siri'ye ise Türkçe'nin dahil olduğu yeni diller eklendi. Türkçe Siri'nin nihai sürümünü bir hayli merak ediyorrum. 8.3'te bunlar dışında yeni emojiler, CarPlay için kablosuz destek gibi özellikler var. Halen merak edilen bir konu daha var, yani Beats müzik servisi. İSO 804le birlikte bu servisin aktif edileceği iddiaları var, ama iOS 9'da da tanıtılabilir. Bu arada iOS 8.3'ün
   

Sayfayı Paylaş