Google'ın Marshmallow'a Sakladığı Gizli Özellik, Android Kullanıcılarını Güldürdü

Konu, 'Android os' kısmında TaaLoS tarafından paylaşıldı.

 1. TaaLoS
  Offline

  TaaLoS
  Yetkili
  Vip

  Kayıt:
  16 Mart 2016
  Mesajlar:
  267
  Beğenilen Mesajlar:
  53
  Şehir:
  Gaziantep
  [​IMG]
  Android'in her yeni sürümünde farklı gizemler saklı. Örneğin bazı sürümlerde Android modelinin numarasına birkaç defa bastığınızda karşınıza Android sürümünün ismi çıkıyor. Bu çeşit gizemleri seven Google'ın (sevdiğini arama motorundaki "do a barrel roll" tarzındaki özelliklerden biliyoruz) Android Marshmallow'a bazı Android kullanıcılarını oldukça güldüren bir özellik eklediği ortaya çıktı.

  Android Marshamllow işletim sisteminde numara tuşlama kısmına giriş yaparak 0118 999 881 999 119 725 3 numarasını tuşlamanız bu gizemi görmeniz için yeterli. Bu numarayı tuşladıktan sonra alt kısımda bulunan telefon simgesinin renk değiştirmeye başladığını fark edeceksiniz. Peki bu numara ne anlama geliyor ve neden Google böyle amaçsız bir özellik ekleme gereği duydu?

  [​IMG]

  Bu numara bir dönemin en çok sevilen dizilerinden, IT Crowd'dan geliyor. Diziyi izleyenler hatırlayacaktır, bir bölümde Maurice televizyon izlerken acil durum numarası olan 911'in değiştiğini görüyor. Bu numaranın değişimini komik bir reklam filmiyle anlatan dizi, nereden geldiği bilinmeyen 0118 999 881 999 119 725 3 numarasının yeni acil durum numarası olduğunu bildiriyor. Tabii ki bu numaranın çok gıcık olan ve akılda kalan bir müziği de var.

   

Sayfayı Paylaş