Google, OTA Güncellemeleri İndirmeye Sundu

Konu, 'Android os' kısmında TaaLoS tarafından paylaşıldı.

 1. TaaLoS
  Offline

  TaaLoS
  Yetkili
  Vip

  Kayıt:
  16 Mart 2016
  Mesajlar:
  267
  Beğenilen Mesajlar:
  53
  Şehir:
  Gaziantep
  Google, fabrika imaj dosyalarının yanında artık OTA güncelleme dosyalarını da geliştiriciler sayfasından indirmeye sundu. Nexus kullanıcıları artık sadece OTA dosyaları yükleyebilecek.
  [​IMG]

  Google, Nexus kullanıcılarını büyük ölçüde memnun edecek bir hamle gerçekleştirdi. Arama motoru devi bildiğiniz üzere Nexus cihazlar için her güncelleme öncesi ya da sonra fabrika imaj dosyalarını geliştiriciler sayfası aracılığıyla indirmeye sunuyor.

  En güncel yazılımı yüklemek isteyen ya da bir şekilde telefonlarını eski birAndroid sürümüne döndürmek isteyen kullanıcılar fabrika imaj dosyaları aracılığıyla bunu gerçekleştirebiliyor.
  ADB komut sistemiyle yüklenen fabrika imaj dosyaları, yükleme işlemi sonrası telefonda yer alan tüm verileri siliyor. Bu da geliştirici ya da son kullanıcının canını sıkan bir durumdu.

  Sadece OTA Dosyaları Yüklenebilecek
  Neyse ki Google geliştiriciler sayfasında OTA güncellemelerine ait dosyaları da indirmeye sunmaya başladı. Nexus kullanıcıları artık fabrika imaj dosyalarını (sistemin tamamını) yüklemek zorunda kalmadan sadece OTA dosyası indirip yine ADB komut sistemiyle yükleme işlemini gerçekleştirebilecek.

  [​IMG]

  OTA dosyalarının yükleme işlemi için telefonunuzda bootloader kilidinin açık olmasına gerek yok. Üstelik yükleme işlemi sonrası veriler silinmiyor, başka bir ifadeyle telefonunuz fabrika ayarına dönmüyor.

  Google halihazırda Nexus cihazlar ve Pixel C için Android 6.0.1 OTA dosyalarını geliştiriciler sayfasında yayınladı. Son güvenlik yamalarının dahil edildiği OTA dosyalarına

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  erişebilirsiniz.

   

Sayfayı Paylaş