Fıkralar

Konu, 'Fıkralar, Komik Olaylar ve Karikatürler' kısmında abayrad tarafından paylaşıldı.

1. abayrad

abayrad Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Öğretmen sormuş: - "Söyle bakalım, iki yüzlü kime denir?" Zeynep: - "Okula gülerek gelen öğrenciye."

2. emirdaglim

emirdaglim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Arkadaslar size bir bilmece: kadinin hergun yaptigini erkek senede bir defa yapiyor.
    Aceba bu yapilan sey sizce nedir?

3. abayrad

abayrad Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Öğretmen sınıfta madenleri ve ne kadar değerli olduklarını anlatıyormuş. Dersin bitiminde çocuklara sormuş: - "Kim hangi madene sahip olmak ister çocuklar?" Önce David cevap vermiş: - "Platin, öğretmenim. Onunla kendime bir Porsche alırdım." Ardından Mike cevaplamış: - "Altın, öğretmenim. Altınlarımla kendime son model bir Cadillac alırdım." En son Küçük Joe yanıtlamış: - "Silikon, öğretmenim. Ablamda iki tane var, kapının önündeki arabaları hayal bile edemezsiniz!"

4. abayrad

abayrad Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Okula yeni gelen öğretmen ilk dersinde ögrencilere ilginç
    bir çağrıda bulunmuş:
    - Kendini geri zekalı hisseden varsa ayağa kalksın...
    Sınıfta çıt yok. Nihayet biri kalkmış:
    - Sen kendini geri zekalı mı hissediyorsun?
    - Hayır, demiş çocuk, ama sizin tek başına ayakta kalmanıza gönlüm razı olmadı da...

5. abayrad

abayrad Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Köylü, yeni doğan bir sıpayı kucağına almış evine dönerken,iki ortaokul öğrencisi kendisine takılır ve:
    - Hayrola amca, derler. Oğlunu nereye götürüyorsun böyle?
    - Adam, kendine yapılan bu terbiyesizliğe aldırmamış görünerek cevap verir:
    - Gittiğiniz okula kaydını yaptıracağım..

6. abayrad

abayrad Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yaşlı öğretmen Mehmet'e fiillerde zaman çekimlerini öğretiyordu : "Bak Mehmet", dedi; "Ben güzeldim" dersem geçmiş zaman olur. Peki, "Ben güzelim" dersem ne olur?" Küçük Mehmet düşünmeden cevap verdi: "Yalan olmaz mı öğretmenim?"

7. emirdaglim

emirdaglim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Iki arkadas yan yana yuruyorlarmis. Birisi digerine neden yanimda yuruyorsun demis, digeride ne demis biliyormusunuz.
    Git isine manyakmisi Nesin demis :)

8. abayrad

abayrad Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Karne günüdür. Küçük çocuk okuldan döner. Annesi: "Karnen nerede yavrum?" diye sorar. Çocuk gülerek cevaplar: "Arkadaşıma ödünç verdim, babasını korkutacakmış!"

9. abayrad

abayrad Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Öğretmen sınıfta sorar:-"Çocuklar, bu haftasonu çevrenizdeki yaşlı insanlara hiç yardım ettiniz mi?" Ali parmak kaldırır:-"Ben ettim öğretmenim!" -"Aferin Ali. Peki ne yaptın, bize de anlatsana?" -"Köpeğimle iki yaşlı kadını korkuttum, bu sayede koştular ve tramvaya yetişebildiler!"

10. abayrad

abayrad Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Nasa Mars'a adam gönderecekmiş. Sadece bir kişi gidebilecek, giden de geri dönemeyecekmiş. İlk aday olan mühendise bu iş için ne kadar isteyeceğini sormuşlar:
    - 1 Milyon Dolar demiş ve eklemiş - kızılhaça bağışlayacağım.
    İkinci aday olan doktora da aynı soruyu sormuşlar. Doktor:
    - 2 Milyon Dolar demiş. - Bir milyonunu aileme bir milyonunu da tıbbi araştırmalara bağışlayacağım.
    Üçüncü aday olan Temel aynı soruya
    - 3 Milyon Dolar diye cevap verince yetkililer diğerleri bu kadar az isterken kendisinin neden 3 milyon dolar istediğini sormuşlar. Temel yetkililere doğru eğilmiş, kısık bir sesle:
    - 1 milyonunu ben alırım, 1 milyonunu size veririm, mühendisi de
    Mars'a göndeririz.

11. abayrad

abayrad Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Şehirde bir ilkokulda öğretmen çocuklara sorar:-"Söyleyin bakalım, köylüler kurtları neden öldürürler?" Sınıftan birkaç çocuk cevap verir, "Kuzuları öldürdükleri için!" Menekşe hemen parmak kaldırır ve sorar: -"Peki o zaman kasapları neden öldürmüyorlar?"

12. abayrad

abayrad Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bir fabrikada imalat hattındaki çok önemli olan ana makinalardan
    biri arızalanınca fabrikadaki tüm üretim de durdu. Mevcut teknisyenler makineyi çalıştırmak için çok uğraştılar, ancak ne yaptılarsa nafile, bir türlü başaramadılar. Sonunda dışarıdan uzman
    çağırdılar.
    Uzman gelip makineyi inceledi. Durumuna baktı. Sonra çantasından
    bir çekiç çıkardı. Elinde çekiçle makineye yaklaştı. Makinenin
    belli bir noktasına elindeki çekiçle dikkatlice sert bir vuruş yaptı. Makine hemen çalışmaya başladı ve hiçbir arıza olmamış gibi devam etti. Fabrika tekrar harekete geçti. Uzman fabrikadan ayrıldıktan iki gün sonra faturasını gönderdi :
    "Hizmet bedeli karşılığı 1.000 USD (bin dolar)" Fabrika müdürü bu faturaya çok kızdı. Tepesi attı ve bir çekiç darbesi için bin doları çok buldu. Uzmandan ayrıntılı fatura göndermesini istedi. Uzmandan bir gün sonra aşağıdaki ayrıntılı fatura geldi :
    Makineye cekiçle vurma bedeli.............. 1 $
    Nereye vuracağını bilme bedeli........... 999 $
    Toplam....................................... 1.000 $

13. abayrad

abayrad Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bir rahip, bir doktor ve bir mühendis golf sahasının boşalmasını beklemektedirler. Mühendis:" Bu adamlar ne yapıyor böyle, 15 dakikadır bitirmelerini bekliyoruz." Doktor: "Bilmiyorum ama hiç böyle bir saçmalık görmedim." Rahip: "İşte görevli geliyor, onunla konuşalım." Rahip: " Merhaba, Şu anda sahada olan grup ne zaman çıkacak, neden bu kadar yavaşlar?" Görevli: "Evet onlar kör itfayeciler. Klübümüzde geçen sene çıkan yangında gözlerini kaybettiler. Bu yüzden istedikleri zaman burada ücretsiz oynamalarına izin verildi. Rahip: "ne kadar üzücü, bu akşam onlar için dua edeceğim." Doktor: "Çok güzel bir fikir, ben de hastanedeki doktor arkadaşlarla konuşup onlar için bir şeyler yapabilir miyiz diye bakacağım." Mühendis: "Bu adamlar neden geceleri oynamıyorlar?"

14. abayrad

abayrad Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İlkokulda hayat bilgisi dersinde bulutların oluşumu hakkında konuşulurken, öğretmen çocuklardan birine sorar: -"Yani bulutlar nelerden oluşuyormuş?" -"Sulardan öğretmenim!" Birkaç dakika daha konu anlatan öğretmen, bu sefer, dışarıyı seyretmekte olan bir öğrenciye soru sorar: -"Sen söyle bakalım, peki siyah bulutlar nelerden oluşur?" -"Hmmmm... Kirli sulardan öğretmenim!"

15. abayrad

abayrad Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Derste fiil çekimleri işlenmektedir. Öğretmen çocukları sırayla kaldırır, birer fiil verir ve bunu zamanlara göre çekmelerini ister. Ayşe, "gelmek" fiilinin çekimlerini yapmak üzere kalkar: "Geldim, geliyorum, geleceğim..." Öğretmen daha sonra sınıfın haylazlarından Ahmet'i kaldırır: -"Söyle bakalım, çalmak fiilinin gelecek zaman hali nedir?" -"Hapse girmektir hocam!"

16. abayrad

abayrad Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Mısır hükümeti Kızıldeniz'in altına tüp geçit yaptırmak için ihale açar.
    İhaleye İngiltere'den, Amerika'dan, Japonya'dan birer firma ve Türkiye'den de Temelin firması olmak üzere dört firma katılır. Firmaları teker teker mülakata çağırırlar ve teknik bilgi isterler.
    İngiliz Firması:
    - Biz iki taraftan da eşzamanlı olarak tüneli kazmaya başlarız ve denizin altında tam ortada buluşuruz.
    Tüneller arasında maksimum 1 metre fark olur, 30 metre enindeki tünelde de 1 metreyi rahatlıkla düzeltiriz. derler.
    Amerikan Firması:
    - Biz de iki taraftan kazmaya başlarız ve tam ortada buluşuruz.
    Maksimum 50cm fark olur. derler.
    Japon Firması:
    - Biz iki taraftan kazmaya başlarız ve tam ortada buluşuruz.
    Maksimum 20cm fark olur. derler.
    Sıra bizim Temel'e gelir.
    Temel:
    - lla biz de iki taraftan kazmaya başlarız.
    Ortada buluştuuuk buluştuk, buluşamadık iki tüneliniz olur. der!!!

17. abayrad

abayrad Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Cennetle cehennemdekiler birgun demişlerki aramızda bir köprü yapalım arada sırada birbirımize gidip geliriz.Anlaşmışlar yarısını cennetdekiler yarısını da cehennemdekiler yapıcak.
    Ertesi sabah cennetdekiler bir bakmışki köprünün yarısı tamam. Sabaha kadar bitirmişler.
    Aradan aylar geçmiş ama cennet tarafında kıpırdama yok. Cehennemdekiler sormuslar;
    - Ya ne oldu vazmı gectınız? Bakın biz hemen yaptık siz daha başlamadınız.
    Cennettekilerin cevabı:
    - Vallahi aradık taradık cenneti didik didik ettik ama bir tane muteahit bulamadık.

18. abayrad

abayrad Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Baba, uzak bir şehirde, son sınıfta okumakta olan oğlundan gelen mektubu büyük bir sevinçle açar ve okumaya başlar: -"Sevgili anne ve babacığım. Mükemmel bir dönem geçirdik. Dersler inanılmaz zevkliydi, ben de hepsine katıldım ve son derece başarılı oldum. Bu nedenle öğretmenlerim, gelecek sene benimle tekrar çalışmak istediklerini söylediler, ben de kabul ettim..."

19. abayrad

abayrad Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Birinci sınıfta, öğretmen tembel ama uyanık öğrencilerinden birini kaldırır ve sorar: -"Bu harfin adı nedir?" Çocuk biraz mırın kırın eder, sonra cevaplar: -"Valla öğretmenim, o harfi çok iyi tanıyorum ama adı bir türlü aklıma gelmiyor..."

20. abayrad

abayrad Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Öğretmen dilbilgisinden bahsediyorken, fiil çekimi yapmış, "-"Bağırmadım, bağırmadın, bağırmadı" dersem, bu ne olur?" demiş. Bir süre kimseden ses çıkmamış, sonra bir çocuk ayağa kalkmış: -"Önemli bir durum yoktur hocam, zaten kimse bağırmamıştır."

Sayfayı Paylaş