Ferguson'dan Paul Scholes itirafı

Konu, 'Dünyadan Futbol' kısmında uydu3405 tarafından paylaşıldı.

1. uydu3405

uydu3405 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4

Eski Manchester United Menajeri Alex Ferguson, kariyerinin başında yanlış değerlendirdiği en iyi oyuncunun Paul Scholes olduğunu söyledi.
    Ferguson, bugüne dek çalıştığı en kültürlü oyuncuların ise Patrice Evra ve Diego Forlan olduğunu dile getirdi.
    "Bu çocuk çok küçük. Kendisinden futbolcu olmaz" Alex Ferguson bu sözleri Paul Scholes'u ilk kez izlediğinde söyledi. Efsanevi menajer, kulüp yetkililerin ısrarıyla Scholes'u ilk kez izlediğinde hayal kırıklığına uğradığını dile getirdi.
    [h=4]YARDIMCILARIM ISRAR ETMESE ASLA KADROYA ALMAZDIM[/h]Scholes'un diğer rakiplerinin yanında fiziksel olarak çok küçük kaldığını belirten Ferguson; "Onu ilk kez izlediğimde çok küçük olduğunu düşündüm. Ancak Paul, bugüne dek yanlış değerlendirdiğim en iyi oyuncu oldu. Yardımcılarımın ısrarı olmasa kendisini asla kadroya almazdım. Böyle bir hata yapmadığım için şükrediyorum" dedi.
    [h=4]EN KÜLTÜRLÜ OYUNCULAR EVRA İLE FORLAN'DI[/h]Ferguson, bugüne en kültürlü oyuncuların ise Patrice Evra ve Diego Forlan olduğunu dile getirdi. Evra ve Forlan'ın 5 dili son derece başarıyla konuşabildiğini ifade eden efsanevi menajer; "Böyle oyuncularla çalıştığım icin çok şanslıyım. Patrice ve Diego, kültürel birikimleriyle takıma saha içinde olduğu kadar saha dışında da çok yardımcı oldu" ifadesini kullandı.

Sayfayı Paylaş