Facebook Hakkında gelişen son haberler

Konu, 'İnternet Alemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Messenger artık bağımsız
    Sosyal medyanın en büyük sitelerinden Facebook, mesajlaşma uygulaması olan Messenger'ı sade kullanabiliyorsunuz
    Dünyanın en iyi sosyal medya sitelerinden olan Facebook, Messenger'ı için artık hesap sahibi olmanıza gerek yok. Artık üyesi olmasanız bile Facebook Messenger'ı kullanabileceksiniz. Peki bu nasıl mı ? Olay çok basit sadece Messenger'a girdiğinizde ''Facebook kullanıcısı değilim'' seçeneğini seçmeniz yeterli. Sonrasında sizden cep telefon numaranızı isteyecektir.

Peki böyle yaptığınız zaman Facebook arkadaşlarımla nasıl konuşacağım diye düşünüyor olabilirsiniz. Bende aynısını düşündüm ama uygulama şu şekilde programlandı eğer konuşmak istediğiniz arkadaşınızın cep telefonu numarası Facebook'da varsa bu şekilde konuşabilirsiniz. Tabi bu benim düşüncem olduğunu belirteyim. Sallıyorda olabilirim çok güvenmeyin.

2. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Facebook'dan farklı bir yenilik
    Facebook'taki diğer uygulama kullanıcıları ile aranızda kaç kişi var ?
    Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, yaptığı en son ki açıklamada 1,59 milyar kullanıcıya sahip. Dünyanın nüfusunu 7.5 milyar olduğunu biliyoruz. Buda demek oluyor ki dünyadaki her 5 kişiden 1'i Facebook kullanıyor. Aslında bu rakam çok daha fazla olması gerekir nedeni ise Çin Facebook'u yasakladı. Çin'in nüfusununda 1,3 milyar olduğunu biliyoruz eğer yasaklanmasaydı şuan Facebook kullanıcı sayısı 2 milyarı geçmişti.

Facebook'un ağ algoritması Six Degrees of Separation teorisinden ilham alınarak geliştirildi. Bu teori ilk kez Macar Yazar Frigyes Karinthy tarafından 1929 yılında ortaya atılmıştı. Six Degrees of Separation teorisine göre dünyadaki herkese en fazla 6 kişi üzerinden ulaşabilirsiniz. Neden 6 derseniz, bunun altında bazı istatistik hesaplamalar var. Bu teoriyi duyduktan sonra "dünya harbiden çok küçükmüş" diyorsunuz.
    Son açıklanan bilgilere göre Facebook'taki herhangi 2 kullanıcı birbirlerine ortalama 3,57 derece uzaklıktalar.Yani Facebook'ta herhangi birisine ortalama 3,57 kişi üzerinden erişebilirsiniz.
    Şimdi diceksiniz ki ne diyor bu adam. Açıkcası bende çok fazla anlamadım bu haberden fakat insanlar arasındaki dereceyi ölçüyor sizde derecenizi

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

ölçebilirsiniz.

Benim derecem 3.6 çıktı sizinkileri yoruma yazmayı unutmayın.

3. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Messenger ile satranç oynanabildiğini biliyor musunuz ?
    Facebook Messenger'ı dünyada milyonlarca kişi kullanıyor fakat, Messenger ile satranç oynayabileceğini kimse bilmiyor.
    Facebook'un milyonlarca kişi tarafından kullanılan Messenger uygulamasında gizli bir satranç oyunu olduğunu biliyor muydunuz ?

Facebook Messenger üzerinden satranç oynayabildiğini söylesek inanırmıydınız ? Bu haberi yapmadan önce ben bilmiyordum açıkcası. Facebook bunu neden saklıyor bilmiyoruz fakat böyle bir özelliği var. Bu özellik sadece Messenger üzerinde var.

Uygulamayı nasıl kullanacağınız hakkında ufak bir bilgi vereceğim. Eğer yapamazsanız yorum olarak mesajınızı atın detaylı anlatımını gerçekleştireyim. Yardım almak için @fbchess help yazabilir, sohbet ettiğiniz kişiyle yeni bir satranç oyunu başlatmak için @fbchess play yazabilirsiniz. Messenger'daki satranç oyunu Sticker göndermediğiniz zamanlarda boş zamanınızı değerlendirmenizi sağlayabilir.

4. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Türkiye'de kullanıcılar, sabah itibariyle sosyal medya platformu Facebook'a bağlantı sorunları yaşıyorlar. Bağlantı sorunlarının dün gece gerçekleşen saldırı ile paralel olduğu düşünülüyor.

Türkiye merkezli Facebook kullanıcıları sabah 05.00 civarından bu yana sosyal medya platformuna erişim konusunda bağlantı sorunları yaşıyorlar.
    Kullanıcıların, Facebook'a bağlanamama sebeplerinin henüz resmi bir açıklama yapılmasa da, dün gece itibariyle İstanbul Atatürk Havalimanı'ndagerçekleşen terör saldırısından kaynaklandığı belirtiliyor.
    Facebook'a bağlanılamıyor

Dün gece 21.22 sularında İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen terör saldırısından kısa bir süre sonra, Bakırköy 3.Sulh Ceza Hakimliği, yazılı ve görsel basın, sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren medyada, her türlü haber, röportaj ve olay görüntülerine ilişkin yayın yasağı getirilmesine karar vermişti.
    Kullanıcıların Facebook, Instagram ve bazı diğer sosyal medya uygulamalarına bağlanamamalarının getirilen yayın yasağından kaynaklandığı belirtiliyor.
    Yayın yasağının, internet-sosyal medya platformlarına erişimin ne zaman sağlanacağı henüz bilinmiyor.

Sayfayı Paylaş