Destiny Hakkında her şey

Konu, 'Play Station-PSP Bölümü' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [h=1]Destiny için House of Wolves DLC’si sızdırıldı![/h][h=2]Sızıntılara göre DLC’de bol eşyamız olacak.
    [/h]Öncelikle haber içeriğinde spoiler olduğundan Destiny‘i oynamamış oyuncuları uyaralım.

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Aktivison tarafından sızdırılan görselde Mart ayında gelecek olan House of Wolves DLC’si ile ilgili silah, zırh ve daha birçok şey içeriyor.

yayımlanan aşağıdaki görselde DLC ile birlikte gelecek olan eşyalar hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz

2. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Destiny’nin tüm ek paket (DLC) planları sızdırıldı!

Sızdırılan bu bilgilerle birlikte yeni bir Destiny paketi de görüldü.

Bungie’nin Destiny hakkında yaptığı bir toplantıdan sızdırılan bir görsel, Destiny’nin tüm ek paket planlarının görülmesine neden oldu. Sadece ek paket planlarını değil, yeni bir Destiny paketini de görmüş olduk bu sayede.

Sizlerin de yukarıdan görebileceğiniz bu görselde Destiny’nin çıkışı, oyun için planlanan 5 büyük ek paket ve 1 adet yeni Destiny paketi görülüyor. Görselde görebileceğimiz ilk ek paket olan The Dark Below zaten Aralık ayının başlarında çıkışını yaptı. Sırada bulunan 2. ek paket House of Wolves ise görselden göründüğü kadarı ile 10 Aralık 2015 tarihinde piyasaya sunulacak. Bu ek paketin çıkışının ardından ise bizleri Comet: Plague of Darkness isimli 3. büyük ek paket Eylül ayında karşılayacak. Ayrıca bu ek paket yeni bir Destiny paketi ile de karşımıza çıkacak ve hem dijital olarak hem de kutulu olarak Destiny’nin içerisinde bulunacak.
    Eylül ayındaki 3. büyük ek paketin çıkmasının ardından ise 4. ek paket olan The Vex ve Forge of Gods karşımıza çıkacak fakat bu 2 ek paket hakkında pek fazla bilgi bulunmuyor. Ayrıca bu ek paketlerin Destiny 2 ile birlikte de çıkabileceği söylentileri etrafta dolaşıyor. Görselde bulunan tüm bilgilere hemen aşağıdan detaylı bir şekilde göz atabilirsiniz.
    House of Wolves

Çıkış Tarihi: 10 Mart 2015
    Ek Paketin Etki Edeceği Yerler: Cosmodrome, Moon, Venus ve Reef.
    Yeni Aktiviteler: 3 hikaye görevş, 1 strike görevi, 1 raid modu ve 4 PvP haritası.
    Comet: Plague of Darkness

Çıkış Tarihi: Eylül 2015
    Ek Paketin Etki Edeceği Yerler: Moon, Venus, Mars ve Hive Ship.
    Yeni Aktiviteler: 12 hikaye görevi, 4 strike görevi, 1 raid modu, 1 yeni bölge ve 6 PvP haritası.
    Ek Olarak: 3 yeni karakter sınıfı ve 2 yeni silah tipi.
    The Vex

Çıkış Tarihi: Belli değil.
    Ek Paketin Etki Edeceği Yerler: Venus ve Mars
    Yeni Aktiviteler: 3 hikaye görevi, 2 strike görevi, 1 raid modu ve PvP haritaları.
    Forge of Gods

Çıkış Tarihi: Belli değil.
    Ek Paketin Etki Edeceği Yerler: Belli değil.
    Yeni Aktiviteler: Belli değil.

3. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Destiny İncelemesi - PS3 Versiyonu

Geride bıraktığımız yılın Ekim ayında duyurulan Destiny artık satışta. PlayStation 3 için olan versiyonu oynadık ve mercek altına aldık.

Kendimi bildim bileli konsollarda bir türlü FPS tarzı oyunlara alışamadım. Sol analog ile hareket, sağ analog ile nişan, ve diğer butonlar ile aksiyonlar için belki yaşım ilerlemiş de olabilir. Bu nedenlerden dolayı Destiny için çok büyük umutlar beslemiyordum. Oyun yüklenip ilk görevimi yaptığım anda bu fikrimi sanırım artık değiştirdim.

4. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [​IMG] Kendimi bildim bileli konsollarda bir türlü FPS tarzı oyunlara alışamadım. Sol analog ile hareket, sağ analog ile nişan, ve diğer butonlar ile aksiyonlar için belki yaşım ilerlemiş de olabilir. Bu nedenlerden dolayı Destiny için çok büyük umutlar beslemiyordum. Oyun yüklenip ilk görevimi yaptığım anda bu fikrimi sanırım artık değiştirdim.
    Destiny Nedir?
    Destiny Bungie tarafından geliştirilip Activision tarafından yayınlanan FPS (first person shooter) tarzında ama MMO (massively multiplayer online game) öğelerine sahip bir aksiyon macera oyunu.
    Hikayemiz insanoğlunun Mars’a ayak bastıktan sonra, nereden geldiğini bilmediği ve Traveler (gezgin) adını verdiği neredeyse ay büyüklüğünde bir uzay aracı ile karşılaşmasıyla başlıyor. Traveler Mars, Venüs gibi gezegenlerin birer atmosfere sahip olmasını ve yaşamı destekler hale dönüşmesini sağlıyor. İnsanoğlu dünyadan ayrılıp güneş sisteminin içindeki aylar ve gezegenler üzerinde koloniler kuruyor. Ancak bu mutluluk çok uzun sürmüyor. Traveler’ın çok eski bir düşmanı yerini tespit edip saldırıyor.

5. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Hikaye’nin bundan öncesine ve sonrasına ait çok fazla bilgimiz yok. Traveler’ın düşmanları dünyayı yok olmanın eşiğine getiriyorlar. İnsanoğlu yine Traveler’ın yardımı sayesinde hayatta kalmayı başarıyor ve direniş başlıyor.
    Oyunun amacı nedir?
    Traveler’ın otorobotlarından birisinin sizi dünyanın yıkıntıları arasında bulması ile maceranız başlıyor. Çok temel silahlarınız, yetenekleriniz ve eşyalarınız ile insanoğlunun son kalesi Tower (kule) yeni yuvanız oluyor.
    Oyunun hikayesi boyunca çeşitli gezegenler ve aylar üzerinde muhtelif görevlere gidiyorsunuz. Bu görevler oldukça büyük açık mekanlarda veya kapalı dehliz ve tüneller ile yıkılmış şehirlerde geçiyor. Amacınız hayatta kalmak ve görevleri tamamlamak.
    Ortam nasıl?
    Ortam devasa mekanlarda hedefinize ilerlerken tonla düşman ile karşılaşıp bu esnada diğer gerçek oyuncular ile birlikte hareket edebileceğiniz şekilde tasarlanmış. Biraz Call of Duty online modu alın, üstüne Farcry ve Crysis ekleyin, MMO öğeleri ile birleştin. Alın işte ortam tam böyle.

Orjinal boyutu görmek için tıklayın 987x555px ve 461KB.
    MMO öğelerinden ne anlamalıyız?
    Oyunda görevlerinizi yaptıkça deneyim kazanıyor ve seviyenizi yükseltiyorsunuz. Aynı zamanda para topluyor, çeşitli ırklar ile ilişki puanlarınızı yükseltiyorsunuz. Tüm bunlar Tower adı verilen ana merkezde yeni giysiler, silahlar, uzay gemimiz için eklentiler almamızı sağlıyor. Bunların bazılarını görev ödülü olarak da kazanıyorsunuz. Tüm bunlar karakterinizin gelişimini sağlıyor.
    Aynı zamanda karakteriniz klasik MMO’larda görmeye alışkın olduğumuz yetenek ağacına sahip. Her yeni seviyeye paralel olarak kazandığınız yetenekler sürekli size “gerçekten çok güçlendim” duygusunu yaşatıyor.
    Gerçekten çok mu güçlüyüz?
    Bu olaya nereden baktığınıza bağlı. Aslında gerçekten çok güçlü olmak yeterli değil. Akıllıca hareket etmezseniz armut gibi avlanırsınız. Bu yüzden stratejik düşünmeli, sabırlı karar alırken yeterince çevik olmalısınız.
    Karakterler var mı?
    Olmaz mı? Titan, Warlock ve Hunter şeklinde üç farklı karakter mevcut. Dilediğiniz gibi yeteneklerini geliştirirsiniz. Bunların detaylarına çok girmeyeceğim zira bunları kendinizin keşfetmesi daha eğlenceli olacaktır.
    Grafikler?
    Destiny şu anda sadece konsollar için satılıyor. PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One için versiyonları mevcut. Bize gelen versiyon PS3 için olandı. Grafiklerin sekiz yaşındaki bir konsol için gayet tatmin edici olduğunu söyleyebilirim.
    Henüz kendim deneyimlemedim ancak PS4 ile arasında çok fark olmadığı söylenlere rastladım. Ben izlediğim videolara dayanarak bunun doğru olmadığını düşünüyorum. PS4 için elimize oyun geçerse kıyaslamasını daha detaylı yapabileceğiz.

Orjinal boyutu görmek için tıklayın 987x541px ve 434KB.
    PS3’de haliyle kaplama kalitesi kısmen daha düşük, ışıklandırmalar biraz daha detaysız. Ancak şunu söyleyebilirim ki eğer PS4 grafik kalitesini görmediyseniz kesinlikle PS3 grafiklerinden de memnun kalacaksınız.
    Sesler
    Oyunun muhteşem sesleri için bence klasik TV ses çıkışı yetersiz kalıyor. Ya iyi bir ses sistemine veya düzgün bir kablosuz kulaklık setine ihtiyacınız var.
    Oynanabilirlik
    Yazımın en başında belirttiğim gibi benim gibi bir konsolda FPS oynama özürlü birisi bile bu işi kotardıysa sizler tozunu dumana katarsınız.
    Yok mu bir eksiği?
    Olmaz olur mu? Fiyatı! Türkiye’de 260 lira parayı bir oyuna vermek herkesin harcı değil. Bu fiyata kıyasla, iki oyun parasına ikinci el PS3, üç oyun parasına sıfır PS3, beş oyun parasına sıfır PS4 alınıyor.
    Bence 260 TL etiket fiyatı oldukça yüksek. Avrupa’da olduğumuzu göz önüne alırsak 60 Avro fiyat etiketi ile bu oyunun Türkiye’de 200 TL altında olması gerekirdi.
    Almayalım mı?
    Bence alın. Dokuz taksitle bu oyunu satın aldığınızda ayda 30 TL’nin altında bir rakam ödersiniz. Bu rakam zaten kaliteli bir MMO için ödeyeceğiniz aylık paraya eşit. Üstelik Bungie yaptığı bir açıklama ile Destiny evrenini yaşatacağını, büyüteceğini ve geliştireceğini açıkladı. Kısacası pahalı ama satın almamak için bir neden değil.
    Bungie’nin 500 milyon dolar bütçe ile geliştirdiği oyun, Activision’un açıklamasına göre tüm dünyada ilk günden bu rakamı elde etmiş durumda. Gerçi burada ufak bir kurnazlık yapmışlar, bu son müşteriye yapılan satışın geliri değil, satış noktalarına verilen oyunun toplam bedeli. Neyse bizim konumuz ekonomi ve ticaret mehmetkarahanlı son söz olarak ne der?
    Oynadım, beğendim, oynamaya devam ediyorum. Bu hafta içinde PS4 alınca PS4 versiyonunu da oynayacağım ve yazacağım. İşte 10 üzerinden verdiğim puanlar;
    Hikaye: 7
    Grafikler: 8 (PS3 için)
    Ses: 9
    Oynanabilirlik: 10

6. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Destiny, 3.2 Milyon Oyuncuya Sahip!

Halo’nun yaratıcısı olan Bungie tarafından geliştirilen online tabanlı FPS oyunu Destiny’e ait bazı yeni istatistikler paylaşıldı. İşte detaylar

Halo ismi ile hafızlara kazınan Bungie, Microsoft ile yaşadıkları anlaşmazlıklardan ötürü yoluna bağımsız bir geliştirici olarak devam etme kararı almıştı. Firma, Microsoft’tan ayrıldıktan kısa bir süre sonra Bungie isimli online tabanlı FPS oyunu Destiny’i duyurmuştu.

Bungie’nin Halo dünyası dışındaki ilk projesi olan Destiny’nin nasıl bir performansa sahip olacağı ise büyük bir merak konusuydu. Genelde etkileyici senaryolarla karşımıza çıkan Bungie ekibi, yeni projeleri Destiny’de ise senaryo modunun bulunmayacağını ve oyunun tamamen online bir temele sahip olacağını belirtmişlerdi.

Yalnızca online oynanabilen yeni bir yapımın satış grafiğinin nasıl olacağı da büyük bir merak konusuydu. Bungie’den geçtiğimiz gün yapılan açıklamada Destiny satışlarının son derece iyi gittiği ve günlük ortalama 3.2 milyon oyuncuya sahip oldukları belirtildi.

Bu 3.2 milyon oyuncunun Destiny’i günde ortalama olarak bir saatten oynadıkları ve oyuna bir oyuncunun günde ortalama 1.8 defa girdiğinin de altı çizildi. İnanılmaz bir ilk ay geçirdiklerini belirten yapımcı ekip, Destiny’nin istatistiklerinin ilk aya bakıldığında Halo 3 ve Halo Reach’ten daha üstün olduğunu da dile getirdiler.

7. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [h=2]Bungie ve Activision bir işler karıştırıyor.
    [/h]Bungie’nin yeni verdiği bir

firmanın yeni bir projesinin PC uyumluluğunu test edebilecek birileri aranıyor
    . Daha önce yayımlanmış bir PC oyununda çalışmış olması, derin bir oyuncu PC’si donanımı bilgisine sahip olması ve PC konfigürasyonundan anlaması beklenilen bu çalışan, görülen o ki Destiny’nin PC sürümünü test etmeye hazırlanacak.

Bungie ve Activision cephesinden hiçbir resmi açıklama bulunmamakta. Bakalım konsollarda sık bir şekilde oynanan Destiny, PC platformuna da gelebilecek mi? İşin arkasında Activision olduğu süreceeğer oyun PC için de gelirse pek şaşırmayacağız.

Sayfayı Paylaş