Cüpeli'den Gülen'e gazze yanıtı

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında ahmetsami33 tarafından paylaşıldı.

1. ahmetsami33

ahmetsami33 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0

Cüppeli: Ölü toprağı üzerimizden kalktı

Cüppeli Ahmet Hoca, Gazze’ye yardım götüren gemiler ile açıklamalar yapan Gülen’e göndermede bulundu, “Bazılarımız diyor ki Filistin’e yardım götürürken izin alınmalıdır. Bu lafı söyleyen şuur sahibi olamaz” dedi

[FONT=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]Arifan dergisi tarafından, dün Zeytinburnu Abdi İpekçi Kapalı Spor Salonu’nda organize edilen “Resulullah Aşkına Cüppeli Ahmet Hoca” adlı programı, yaklaşık 20 kişi tarafından izlendi. 15 bin kişilik salona sığmayan izleyicilerden içeri giremeyenler için stat dışına sinevizyon ekranı kuruldu. Mehter marşlarıyla yapılan programın açılışında, kuran okunup şiirler söylendi. Tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez de programda şiir okudu. “Cüppeli Ahmet Hoca” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü vaazına başladığı sırada, kadınlar bölümünde oturan çarşaflı bir kadının çığlığı duyuldu. “Bazıları cezbeye geliyor” diyen Ünlü, vaazına devam etti. Çığlık atan kadının ise salon dışına çıkarılarak, eline ve yüzüne su dökülüp sakinleştirilmeye çalışıldığı görüldü.

Padişah tahtı gibi

Osmanlı padişahlarının tahtlarını andıran bir tahta oturarak vaazına başlayan Ünlü’nün hedefinde, geçtiğimiz hafta Amerika’dan açıklamalarda bulunan Fethullah Gülen vardı. İsrail’in kanlı baskını ile ilgili yaptığı açıklamada “İsrail’den izin alınmalıydı” diyen Gülen’i hedef gösteren Ünlü, “Şimdi bazılarımız diyor ki, Filistin’e yardım götürürken izin alınmalıdır. İsrail’in sözlerine itaat etmek lazım onlarıda kırmamak lazım. Asla ve kat a doğru değildir. Bu lafı söyleyen şuur sahibi olamaz. Çünki İsrail ne zaman izin verdi ki mazluma yardım etti. Böyle bir şey olabilir mi? Boyun eğmek izin almak asla ve asla olmaz” diye konuştu.

‘Gazze olayı ölü
    toprağını kaldırdı’

Zaman zaman esprili anlatımıyla katılımcıları güldüren Ahmet Ünlü, dini sohbetinde siyasete girmeden edemedi. “Post-modern darbe” olarak nitelendirilen 28 Şubat 1997’de hükümete yapılan askeri müdahale ile girilen süreci eleştiren Ünlü, “28 Şubat sürecinden sonra insanlar daha soğuk hale gelmişti.

Bir araya gelip toplanmaktan bile korkar hale gelmişlerdi. Aramak sormak yoktu. Bunlar yapılmaz hale gelmişti. Ben ümmetten umudu kesmiştim. İnsanlar tamamen değişmişti. Böyle bir soğuk hale gelmişti. Allah korkusu yoktu. 28 Şubat sürecinden sonra ben ne haller gördüm? Bu bizim üzerimize ölü toprağı atılmış gibi bir şeydi” dedi.

‘Allah da onlara acısın’

Son Gazze olayında bu durumun değiştiğini öne süren Ünlü, “Bu Gazze olayı beni yine ümitlendirdi. Üzerimizdeki bu ölü toprağını üzerimizden kaldırdı. Bazı solcu arkadaşlar da Filistin davasına sahip çıkıyorlar. Evvelden beri Filistin’e sahip çıkıyorlarmış.

Yine sahip çıktılar. Teşekkür ediyorum onlara ama inşallah onlar da Allah yolunda niyaz ederler. Bu arkadaşlar Filistin’deki ve dünyanın farklı yerlerindeki zulüm gören insanlara acıyorlar. Allah da onlara acısın” diye konuştu.

VATAN
    [/FONT]​

2. microlab

microlab Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Aman ne güzel oldu ama düne kadar FETHULLAH EFENDİ diyenler birden bire nedense şimdilerde O
    müstesna ŞAHSİYETİ artık ELEŞTİRMEYE başladılar. Çok biliyor Cübbeli bey üstümüzden ölü toprağı kalkmışmış ALLAH muhafaza bir SAVAŞ çıksa o zaman gitsin FRANSA da tatil yapacağına bu sefer o çok sevdiği FİLİSTİNLİLER için ölsün nasılsa ŞEHİT olmayacakmı.Ama nerede JET SKİ lerde gezerken millete denize girmek haram derken kendisi en kral tatili yapıyor hey gidi hey bizim ATALARIMIZ boşuna dememiş Hocayı dinle ama dediğini yapma diye...Filistin zerre kadar ilgilendirmiyor beni sadece ÜLKEMİN VATANDAŞI ilgilendirir gerisi benim için teferruattır.Ölen 9 vatandaşımızın tek sorumlusu iktidardır yazık günah boşu boşuna ÖLÜME gönderdiler bu insanları keşke o gemide bu işi organize eden VEKİLLER olsa idi............

3. ahmetkenan

ahmetkenan Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Gülenin çıkışını hiçbir müslümanın benimsemesi mümkün değildir

4. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    gülen ve cemaati o çıkışıyla çok şeyler kaybetti kanısındayım

5. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    bu adam hiçbirşey kaybetmez ağlamayı bukadar iyi bilen bir adam bitmez hele hele bu zenginliği içinde onu bitirecek birini tanımıyorum ben şeker hastalığını bile azrile meydan okuyarak yenen bu adamın sırtı kolay kolay yere gelmez hele hele amerikada

6. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Benimserler benimserler. ABD'nin kucağında olmasını benimseyip sahiplendilerse buna da alışırlar. Kucakta ne bekliyordunuz ki? Bu zamana kadar da hep o kucaklayanların istedikleri doğrultuda dinin arkasına saklanarak yapıldı işler. Şimdi ise mızrak çuvala sığmıyor; oturulan kucağın sahibinin istekleri dindarlık kılıfı ile saklanamıyor...

7. kqkq

kqkq Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İlk başta inanmamıştım. Ama sonra teyit edecek açıklamalar geldi. Şaşırdım!

8. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    yarınlar da daha çok şaşıracaksınız inşaallah gercekler acı cünkü

9. kqkq

kqkq Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Belkide.. Bu cemiyette hiç bulunmadım. Bulunan arkadaşlarım vardı çok .. Bi yamuklarını da görmedim Allah için.

10. ahmetsami33

ahmetsami33 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bak şimdi sen beni şarşırtın.Zaten mesele çok kötü yada çok iyi insan olmaları değil kimlerin oyuncağı olduklarında!Çok üzülüyorum bu ülkenin insanlarının bu haline!

11. asker_31

asker_31 Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    bu demek oluyor ki hiç kimseye hiç bir partiye körü körüne baglanmıyacaksın...şunu belirtmek isterim fettullah gülen yorumuna katılmak mümkün degil ancak bu yorumdan daha kötü düşünenlerde yok degil...

12. atakurtul

atakurtul Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Her TÜRK Gülenin çıkışını doğru kabül ediyor

13. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    kardeş sen Türk değilmisin :sunglasses2:

14. kqkq

kqkq Banlı Üye