Beşiktaş'tan güncel haberler

Konu, 'BEŞİKTAŞ' kısmında ENGİN02 tarafından paylaşıldı.

1. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Büyükşehir Belediye maçında gördüğü kırmızı kart nedeniyle kupadaki Gaziantep Belediye ve ligdeki Kardemir Karabükspor maçlarında formasından uzak kalan Mehmet Aurelio, bugünkü Ankaragücü sınavıyla birlikte sahalara geri dönecek.
    Aurelio’nun yokluğunu fazlasıyla hisseden Schuster de rahat bir nefes aldı. İlk 11’de oynamasına kesin gözüyle bakılan Aurelio, “Arkadaşlarımı yalnız bıraktığım için çok üzgünüm. Ankaragücü maçında görevimizi yapıp, sahadan zaferle ayrılacağız” dedi.

2. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ersan Gülüm'ün ciddi sakatlığı sonrasında, “Geçmiş olsun Ersan Gülüm” yazılı tişörtlerle sahaya çıkan Beşiktaş'ın bu jestinin altında Guti Hernandez'in imzasının bulunduğu ortaya çıktı.
    [SIZE=+0][/SIZE]İspanyol futbolcunun isteği doğrultusunda, Siyah-Beyazlılar’ın bu ince davranışı gerçekleştirdiği bildirildi. Bugünkü Ankaragücü karşılaşması öncesinde de, geçtiğimiz günlerde babasını yitiren Simao Sabrosa’ya mesaj içerikli bir tişört giyilmesi bekleniyor.

3. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    ş Kulübü'nün 2010 Yılı Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı bugün yapılacak.
    [SIZE=+0][/SIZE]Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi’nde çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleştirilecek idari ve mali genel kurul toplantısı saat 10.00’da başlayacak. Genel kurul toplantısında, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören’in, perşembe günü Serdal Adalı’yı hedef alan açıklamalarda bulunan Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener’e yanıt vermesi bekleniyor.

4. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Spor Toto Türkiye Kupası bugün sahibini bulacak. Ezeli rakipler Beşiktaş Cola Turka ile son şampiyon Fenerbahçe Ülker saat 15.00'te kozlarını paylaşacak.
    [SIZE=+0][/SIZE]Basketbolda, Spor Toto’nun sponsorluğunda düzenlenen 26. Erkekler Türkiye Kupası, bugün Kayseri’de yapılacak final maçıyla sahibini bulacak. Yarı finalde Galatasaray Cafe Crown’ı eleyen Fenerbahçe Ülker ile Medical Park Trabzonspor’u geçen Beşiktaş Cola Turka, Kadir Has Salonu’nda saat 15.00’te başlayacak final maçında karşı karşıya gelecek. Karşılaşma Sports TV’den naklen yayınlanacak.

Kartal’ın kupası yok

Kupayı kazanan ilk takım olma unvanına sahip Fenerbahçe Ülker, geçen yıl kupayı kazanarak, 43 yıllık kupa hasretine son verdi. Kupada şampiyonluğu bulunmayan Beşiktaş Cola Turka ise 39 yıl sonra finale çıkmayı başardı.

Ataman’ın basın sitemi

Bu şansı en iyi şekilde değerlendirip kupayı kazanmak istediklerini belirten Beşiktaş coachu Ergin Ataman, basını da eleştirdi. Ataman, “Maçları Kayseri halkı göremiyor. Bu tam bir skandal” dedi.

Fenerbahçe antrenörü Neven Spahija ise zorlu bir maçın kendilerini beklediğini ifade ederek, “Daha önce de Beşiktaş’a karşı oynadık. Ancak bu sefer karşımızda farklı bir takım var. Hem oyuncu olarak hem oyun anlayışı olarak değişiklik yaptılar. Zor bir maç bizi bekliyor” şeklinde konuştu.

5. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Sezonun ikinci yarısında inişli-çıkışlı bir performans sergileyen Beşiktaş'ı 'Sarı-Lacivert' bir hafta bekliyor...
    [SIZE=+0][/SIZE]13 ŞUBAT 2011
    Lig yarışında varolmak isteyen Beşiktaş, bugün Ankaragücü deplasmanında 3 puan arayacak

17 ŞUBAT 2011
    Siyah-Beyazlılar, Avrupa Ligi’nde perşembe günü Dinamo Kiev ile çok kritik bir sınava çıkacak

20 ŞUBAT 2011
    Kartal’ın Sarı-Lacivert haftası, Fiyapı İnönü Stadı’ndaki Fenerbahçe derbisiyle noktalanacak

Kara Kartallar Sarı-Lacivert renkli üç rakiple karşılaşacak ve belki de bu sezonki kaderini çizecek. Şampiyonluk şansını büyük ölçüde yitiren ve Devler Ligi hesapları yapan Schuster ve öğrencilerinin ilk rakibi bugün Ankaragücü olacak. Başkent deplasmanında galibiyet hedefleyen Siyah-Beyazlılar, zirve yarışında tekrar varolmanın planlarını yapıyor. Ancak teknik direktör Bernd Schuster, bir sonraki maç olan Dinamo Kiev sınavını gözönünde bulundurup hafif sakatlığı bulunan Guti ile yorgun golcüsü Hugo Almeida’yı dinlendirmeyi düşünüyor. Beşiktaş, Ankaragücü maçının ardından perşembe günü evinde Ukrayna temsilcisi Dinamo Kiev’i ağırlayacak. Avrupa Ligi’nde tur atlamaktan başka düşüncesi bulunmayan Schuster ve öğrencileri, zorlu deplasman öncesinde tur yolunda avantaj sağlamak istiyor.

Son nokta derbi...
    Beşiktaş’ın Sarı-Lacivert haftası, 20 Şubat’ta Fiyapı İnönü Stadı’ndaki Fenerbahçe derbisiyle noktalanacak. Kartal’da hem yönetim hem de camia takımdan 3’te 3 yapmasını bekliyor. Bilindiği gibi teknik direktör Bernd Schuster, “Şubat ayında oynayacağımız maçlar, bu sezonki kaderimizi çizecek” açıklamasıyla bu üç maçı işaret etmişti.

6. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    upa Şampiyonluğu için hazırlanan Fenerbahçe Acıbadem, set vermeden kazanmak için çıktığı Beşiktaş maçını 2 defa yenik duruma düştükten sonra 3-2 kazandı.
    [SIZE=+0][/SIZE]İlk seti alan Beşiktaş, Fenerbahçe’nin hücumlarını durdurup iyi savunmayla ikinci sette de 5-2 öne geçti. Ancak, rakibini 15-15’de yakalayan Fenerbahçe, seti 25-19 aldı. Sayıyı plaselerde arayan Fenerbahçe’ye karşı, Rykhliuk’un bloklarıyla sonuca giden Beşiktaş, seti 25-20 alıp 2-1 öne geçti. Ancak, son iki sette daha iyi oynayan Fenerbahçe, rakibinin yorulmasından da yararlanarak 15-25 ve 10-15 aldığı setlerle maçı 3-2 kazandı.

Beşiktaş-Fenerbahçe A.: 2-3

SALON: Akatlar
    HAKEMLER: Esat Danzili, Metin Korkut
    BEŞİKTAŞ: Pelin ***, Gülbahar *, Duygu ***, Rykhliuk ****, Savenchuk **, Müge ***, Pınar (L) **, Kulikova *, Yeliz *, Banu **, Cansu ?
    FENERBAHÇE ACIBADEM: Naz ***, Sokolova **, İpek *, Skowronska ***, Eda ***, Osmokrovic ***, Songül (L) ***, Nihan **, Zülfiye *, Seda ?, Ergül **, Yağmur *
    SETLER: 25-19, 19-25, 25-20, 15-25, 10-15

7. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Kara Kartal'ın Portekizli yıldızı Simao, geçtiğimiz günlerde büyük bir acı yaşayıp, babasını yitirmişti.
    [SIZE=+0][/SIZE]Bu olayın ardından yönetimin, “İstediğin kadar izinlisin” teklifine rağmen tecrübeli futbolcu bir an önce formasına kavuşmak istediğini söylemişti. İşte Simao’nun bu davranışı, Beşiktaşlı taraftarların büyük beğenisini topladı. Özel yaşamında zor günler geçirmesine rağmen son haftalarda takımın en üretken ismi olan Simao, bu davranışıyla tribünlerin en sevdiği isimlerden Pascal Nouma’ya benzetildi.

8. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, kulübün mali genel kurulunda açıklamalar yaptı. Kısa bir konuşma yapan Demirören, TFF Başkanı Mahmut Özgener'i sert bir dille eleştirdi.
    [SIZE=+0][/SIZE]Yıldırım Demirören, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi’nde düzenlenen 2010 Yılı Olağan İdari ve Mali Genel Kurul toplantısında, Özgener’i sert sözlerle eleştirdi.
    Özgener’in hafta içinde yaptığı basın toplantısında söylediklerine cevap veren Demirören, "Sayın Özgener’in talihsiz ve samimi olmayan açıklamalarına bir şeyler söylemeliyim. Özgener’e soracağım sorular olacak. Sahada hakkıyla terlemiş futbolcunun, ısıtıcı merhemi ciğerine çekmiş futbolcunun kasti bir düdükle hakkının nasıl yenildiği ve hatalı kararlar nedeniyle 20 milyon camianın içinin yandığından dolayı bu soruları soruyorum" diye konuştu.
    Mahmut Özgener’in, futbolda demokrasinin olmadığını söylediğini hatırlatan Demirören, "Demokrasi yoksa kuralları nasıl uygularsanız? Yok diyorsanız siz bir faşistsiniz ve diktatörsünüz. Ayrıca demokratik bir ülkede demokrasi yok diyemezsiniz" dedi.
    "SİZ VE SARVAN BECEREMİYORSUNUZ"
    Demirören, Özgener’in, "Düzeltmek için çalışıyoruz, çalışacağız" dediğini de belirterek, şöyle devam etti:
    "Neler kötü ki düzeltmeye çalışacaksınız? Milli Takım ve MHK kötü. Milli takım, Türk milletinin problemidir. Bu konuda halk yargılayacak ve soracaktır. MHK, Türk futbolu ve bizim problemimizdir. Sayın Sarvan ve siz bu işi beceremiyorsunuz. Sayın Sarvan, ben dahil İnönü’deki 30 bin kişiye hakaret etti. Ne ceza vermeyi düşünüyorsunuz? Bilmeden çıkar, bu hakemleri göstermelik korumaya devam ederseniz, kasti hatalar azalmaz, artar."
    "KULÜP BAŞKANI ODA BASTI KONUŞMADINIZ"
    TFF Başkanı Mahmut Özgener’in, konuşmaları yapanları cezalandıracağını söylediğini ifade eden Demirören, şunları ifade etti:
    "Kasti hareket eden hakemlerin cezasını arttırdınız mı? Kendinize ne ceza vermeyi düşünüyorsunuz? Soyunma odası basanların cezalarını neden devre arasına denk getirdiniz? Kulüp başkanı oda bastı, konuşmadınız. Kulüp başkanı ’Hakemler dürüst değil’ dedi, konuşmadınız. Benim iki arkadaşım çıktı, oda basmanın doğru olmadığını, gerekirse en iyisini bizim yapacağımızı söylediler, çıkıp konuştunuz. Siz taraflısınız başkanım, taraflı."
    "DERS VERMEYE KALKMAYIN DERS ALIRSINIZ"
    "Büyük ailenin reisi olmak zordur Sayın Özgener ve birinci ilkesi eşitlik gerektirir, siz eşit değilsiniz" diyen Yıldırım Demirören, "Sayın Özgener, bu soruların cevaplarını sizden istiyorum. Sizler ve bizler geçiciyiz, ama Beşiktaş Kulübü kalıcıdır. Sakın Beşiktaş’a ders vermeye kalkmayın, veremezsiniz, ama çok ders alırsınız" diye konuştu.
    "BİZ BEŞİKTAŞIZ"
    Yönetim kuruluyla birlikte Beşiktaş’ın vizyonunu ve misyonunu değiştirdiklerini dile getiren başkan Demirören, "Vizyonumuz dünya kulübü olmak, misyonumuz Beşiktaşlılık duruşunu, dürüstlüğünü, hoşgörüsünü ve anlayışını Türkiye’ye, Avrupa’ya tanıtmak. Bunları yapacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Çünkü gücümüzü sizden alıyoruz. Biz Beşiktaşız" ifadelerini kullandı.

9. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Demirören, Genel Kurul öncesi FANATİK'e konuştu: Artık yöneticilerim MHK ve TFF'yle muhatap olmayacak. Sadece ben konuşacağım. Gasp edilmeye çalışılan hakkımızı tabii ki savunacağız...
    [SIZE=+0][/SIZE]Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, bugün saat 10.00’da Lütfi Kırdar’da gerçekleştirilecek olan Mali ve İdari Genel Kurul öncesinde, FANATİK aracılığıyla camiaya mesaj gönderdi. Başkan, “Ben ve yönetim kurulumuz her türlü eleştiriye açığız. Yapıcı, bilgi ve belge içerikli tüm eleştirileri dinleyip hareket ederiz. Elbette çalışan insan hata yapar, bizim de olmuştur. Bunları telafi etmek için emek vereceğiz” dedi.

‘Evet... Hamit’i istiyorum’
    “Kulüpte kimseye dargınlığım yok” diyen Demirören, sözlerine şöyle devam etti: “Başkan olarak herkesi kucaklıyorum. Her kulübe örnek olacak bir kongrenin ardından Ankaragücü maçına gideceğiz. Bundan sonra yönetici arkadaşlarım MHK veya TFF hakkında konuşmayacak. Direkt ben muhatap olacağım. Kimseyle polemiğe girmeyiz. Ancak gasp edilmeye çalışılan hakkımızı savunmamızdan doğal bir şey yok. Bu yıl iniş ve çıkışlarımız oldu, bu doğru. Yıldızlar topluluğu bir takım yarattık. Çıtayı daha da yukarı çekeceğiz. Avrupa’da bilinen bir takım olduk. Bugün nereye giderseniz, karşınıza Beşiktaş çıkar. Bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Hamit Altıntop’u istediğim doğru. Başka isimleri de kadromuzda görmek istiyoruz. Bunlar zaman ve imkân meselesi. Zamanı geldiğinde bakarız. Beşiktaş’ta transfer de projeler de bitmez...”

10. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    UEFA Avrupa Ligi'nde yarın Beşiktaş ile karşılaşacak Ukrayna'nın Dinamo Kiev takımının teknik direktörü Yuri Semin, siyah-beyazlı takımdaki yıldız isimlerin kendilerini korkutmadığını söyledi.
    [SIZE=+0][/SIZE]Semin, yarın maçın oynanacağı Fiyapı İnönü Stadı’nda düzenlediği basın toplantısında, Beşiktaş’ın iyi oyuncuları olduğunu ve iyi performans sergilediğini bildiklerini belirterek, "Ama bu bizi korkutmuyor. Bu tarz korkulara yenilirsek daha ileri gidemeyiz" dedi.

Yuri Semin, yarınki maçta beraberlik almalarının kendileri için iyi sonuç olacağını ifade ederek, "Yarınki maç için iyi hazırlandık. Daha önce oynadığımız hazırlık maçlarına benzemiyor. Daha zor olacak" diye konuştu.

Beşiktaş ile kendi sahalarında oynayacakları karşılaşmanın hazırlıklarını Kiev’de gerçekleştirileceklerini kaydeden Ukraynalı teknik adam, "İyi hazırlanarak istediğimiz sonucu almak istiyoruz" derken, liglerinin tatilde olması ve 3 aydır maç yapmamalarının bir sıkıntı yaratıp yaratmayacağı sorusunu ise "Bu olağan bir durum. Bir aydır hazırlık yapıyoruz. Eksilerimizi artılarımızı yarın göreceğiz" diye yanıtladı.

Semin, İstanbul’da Fenerbahçe ve Beşiktaş ile yaptıkları maçları unutmanın zor olduğunu, burada taraftar coşkusunun çok büyük olduğunu dile getirdi.

Dinamo Kiev kalecisi Olexandr Shovkovskiy ise İstanbul’daki maçların zorlu ve taraftar coşkusunun çok yoğun olduğunu dile getirdi.

DİNAMO KİEV SON HAZIRLIĞINI FİYAPI İNÖNÜ STADI’NDA YAPTI

Bu arada Dinamo Kiev, Beşiktaş maçının hazırlıklarını bu akşam, yarın karşılaşmanın yapılacağı Fiyapı İnönü Stadı’nda gerçekleştirdiği antrenmanla tamamladı.

Ukrayna ekibinde Beşiktaş maçı öncesi Taras Mikhalik, Yevhen Khacheridi, Artem Milevski ve Roman Eremenko kart sınırında bulunuyor. Bu oyuncular, yarınki maçta kart görmeleri halinde rövanşta cezalı duruma düşecek.

Öte yandan Dinamo Kiev’in Beşiktaş karşısına Shovkoskiy, Betao, Almeida, Khacheridi, Popov, Shevchenko, Vukojevic, Mikhalik, Yarmolenko, Eremenko, Milevskiy 11’i ile çıkması bekleniyor.

Bu arada, Beşiktaş ile karşılaşacak Dinamo Kiev’in maçını takip etmek üzere Ukrayna’dan kalabalık bir basın mensubu İstanbul’a geldi.

11. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Üst üste kötü sonuçlar alan Beşiktaş'ta yönetim, futbolculara mesaj gönderdi: Dinamo Kiev karşılaşması için özel prim yok. Çünkü bu maçı kazanmak zorundasınız!
    [SIZE=+0][/SIZE]Kritik Dinamo Kiev mücadelesi öncesinde, Siyah-Beyazlı yönetim galibiyet için özel prim belirlemedi. Üst üste gelen olumsuz sonuçların ardından yöneticilerin takımın önde gelen isimleriyle bir toplantı yapıp, “Ligdeki olumsuz görüntüyü, Avrupa Ligi’ne taşımayacağınızı düşünüyoruz. Dinamo Kiev maçı için özel bir prim belirlemedik. Çünkü bu karşılaşmayı kazanmak zorundayız. Camiamızı ve taraftarlarımızı daha fazla üzmeyin” dedikleri öğrenildi.

Ancak turu geçerlerse...

Ancak Beşiktaşlı idarecilerin, turun geçilmesi halinde ise UEFA’dan gelecek primi oyunculara dağıtmayı kararlaştırdığı kaydedildi. Yönetimin bir anlamda ‘maçı kazan, primi kap’ mantığını da ön planda tuttuğu ifade edildi.

12. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Taraftarların sevgilisi Ricardo Quaresma hedefini açıkladı: Beşiktaş'ın kaptanı olmayı çok isterim. Pazubandı taşımak çok önemli ve gurur verici olur...
    Beşiktaş’ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma, Dinamo Kiev maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulundu, kaptanlık konusunda ilginç ifadeler kullandı.

13. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Fiyapı İnönü Stadı'nda Beşiktaş'ın Pazar günü saat 19.00'da Fenerbahçe ile yapacağı derbi maçın biletleri, yarın satışa çıkarılacak.
    [SIZE=+0][/SIZE]Derbi maçın bilet fiyatları şöyle:

VIP Üst B-E:500 TLVIP Üst A-F:450 TLVIP Alt C-D:400 TLVIP Alt B-E:320 TLVIP Alt A-F:250 TLNumaralı Orta:250 TLNumaralı Kenar:225 TLKapalı Üst:200 TLKapalı Alt:175 TLYeni Açık:90 TLEski Açık:90 TL

14. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Beşiktaş'ın efsane isimlerinden Rıza Çalımbay, İbrahim Üzülmez'in takımdan gönderilmesini yorumladı.
    [SIZE=+0][/SIZE]Çalımbay, “Aslında iki oyuncuya ilk kavgalarında neşter vurulmalıydı. Affedilip, sonra bu olayın tekrar yaşanması yönetimi zor durumda bırakmıştır. Eğer Toraman da hatalıysa, o da cezasız kalmamalıdır. İbrahim Üzülmez’in basın toplantısına başkanın yanında yer almasını ‘sahiplenme’ duygusu olarak algıladım. Camia büyüktür. Herşeyi yoluna koyacaklarına inanıyorum. Ancak kavga Beşiktaş’a yakışmaz, üzüldüm” diye konuştu.

15. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ligin kaderini çizecek olan Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde, güvenlik önlemlerinin saat 15.00'den itibaren alınacağı ve taraftarların stada 16.00'dan itibaren girebileceği öğrenildi.
    [SIZE=+0][/SIZE]İl Spor Güvenlik Kurulu’ndan alınan bilgiye göre, maçta 2 bin 21’i emniyet mensubu, 870’i de özel güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 2 bin 891 kişi, güvenliği sağlayacak. Öte yandan, konuk taraftarlara 600 biletin ayrıldığı belirtildi.

16. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ankaragücü-Beşiktaş maçının devre arasında Üzülmez'in Toraman'a yumruk atması, Simao'yu şoka uğrattı.
    [SIZE=+0][/SIZE]Yaşanan tatsız olaydan sonra açıklamalarda bulunan Portekizli yıldız, “Ben hayatımda böyle birşey görmedim. Tam anlamıyla şok oldum ve üzüldüm. Keşke takım içinde böyle bir huzursuzluk yaşanmasaydı. Kenetlenmemiz gereken zamanda istenmeyen olayların yaşanması hiç iyi olmadı. Kaptan’ın böyle bir davranışta bulunması beni şaşırttı. Üzülmez’in yokluğunu hissedeceğiz” ifadelerini kullandı.

17. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Kara Kartal'ın tartışılan teknik direktörü Bernd Schuster, kritik Dinamo Kiev maçı öncesinde dün basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
    [SIZE=+0][/SIZE]Ümraniye’deki basın toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulunan Schuster, “Avrupa Ligi’nde iyi işler çıkardık. Taraftarımıza ve camiamıza iyi gittiğimiz kulvarda daha fazla şeyler vermek istiyoruz. Çok hevesliyiz. UEFA Avrupa Ligi bizim için çok önemli. Avrupa’da yaptığımız maçlarda Türkiye’den daha iyi sonuçlar aldık. Taraftarlarımızı mutlu etmek istiyoruz. Artık adım adım gidilecek maçlara çıkıyoruz. İşin ciddiye bindiği seviyeye geldik. Dublin için daha uzaktayız. Önümüzde çok yol var. Şu anda Avrupa Ligi’nde en önemli kulvara geldik ve elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

‘Hepimiz çok üzüldük’

İbrahim Üzülmez’in gönderilmesiyle ilgili de konuşan deneyimli teknik adam, “Pazar günü Ankara’daki olay hepimizi üzdü. Benim için sürprizdi ve beklemediğim bir olaydı. Zor, ancak alınması gereken bir karardı. Olaya karışan İbrahim Toraman’ı dinlendirebilirim. Sonuçta Ferrari hazır durumda. İki haftadır sağlıklı ve bizden forma şansı bekliyor. Üzülmez’in yerine kısa sürede bir alternatif bulmak kolay değil. İsmail’in sakatlığının ciddi olmaması bizi mutlu ediyor. Oynamasına engel bir durum yok. İleriki zamanlar için bir alternatif bulmaya çalışacağız. Belki sağda oynayan arkadaşlarımızdan birini buraya alabiliriz. Olaylar bu noktaya geldiği için İbrahim yok. Farklı alternatifler bulacağız” dedi.

18. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ne üst üste alınan kötü sonuçlar, ne de kaptanların yaşattığı tatsızlıklar...
    [SIZE=+0][/SIZE]Beşiktaşlı taraftarlar her şeyi bir kenara bırakıp bugünkü kritik Dinamo Kiev maçında İnönü Stadı’nı karnaval alanına çevirebilmek için var gücüyle çalışıyor. Maç öncesinde ikinci kaptan İbrahim Toraman’a ve babasını kaybeden Simao Sabrosa’ya destek vermesi beklenen Siyah-Beyazlılar, yapacağı bayrak şovla da takımlarını zafer için ateşleyecekler. Çarşı grubunun bugün için 150 adet el yapımı bayrak hazırladığı ve bu bayrakların kapalı tribüne bırakılacağı açıklandı.

19. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Teknik direktör Bernd Schuster, bugünkü Dinamo Kiev sınavında İbrahim Toraman'ın yerine sakatlığından kurtulan Matteo Ferrari'ye görev verecek.
    [SIZE=+0][/SIZE]Beşiktaş’ta yine rotasyon zamanı... Teknik direktör Bernd Schuster, yabancı kontenjanı kuralının bulunmadığı UEFA Avrupa Ligi’ndeki Dinamo Kiev sınavında tüm yıldızlarını aynı anda sahaya sürmeye hazırlanıyor. Alman teknik adamın, İbrahim Üzülmez’le girdiği tartışma sonrasında psikolojisi bozulan, aynı zamanda üst üste zorlu maçlara çıkan İbrahim Toraman’ı dinlendirmeye hazırlandığı kaydedildi. Deneyimli çalıştırıcı, sakatlığından kurtulan ve antrenmanlarda başarılı bir performans gösteren Matteo Ferrari’yi görevlendirecek. İtalyan yıldızın idmanlardaki hırsı ve istekli tavırları, Schuster’in yüzünü güldürdü.

Hücum hattı belli oldu

Simao ile Fernandes’in yokluğunda orta sahayı Ernst ve Aurelio’dan kurmayı düşünen Alman hoca, hücum hattında ise Guti, Hilbert, Quaresma ve Almeida’yı görevlendirecek.

20. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Beşiktaş - Fenerbahçe derbisinde %50 kırmızı kart çıkacak, %33 penaltı çalınacak ve berabere bitmeyecek.
    [SIZE=+0][/SIZE]Penaltı yüksek ihtimal. Çünkü 3 maçta bir, beyaz noktaya gidiyor. Oyuncu atması normal. Çünkü 2 maçta bir, kırmızı çıkarıyor. Beraberlik uzak ihtimal. Yönettiği 7 derbinin 1’i berabere bitti.

..Ve beklenen atama yapıldı, Beşiktaş-Fenerbahçe derbisini ilk yarıda olduğu gibi Çakır’ın yöneteceğini açıkladı. Pazar günkü mücadele, FİFA kokartlı hakemimizin düdük çalacağı 8. derbi olacak. Dikkat çekici olan, geride kalan 7 derbinin sadece birinin berabere bitmesi. O da ilk yarıda Şükrü Saracoğlu’nda oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisiydi. Kanarya, Çakır yönetiminde Galatasaray ile oynadığı 2 maçı ise galibiyetle kapatmıştı.

Beşiktaş, Çakır’ın düdük çaldığı 4 Galatasaray maçının 3’ün kaybetti, birini kazandı. Ligde 138 maça çıkan Çakır’ın en dikkat çekici özelliği, maç başına ortalama 4.3 sarı kart çıkarması, ortalama 2 maçta bir ise kırmızı kartına başvurması.

Çakır’ın bir başka özeliği ise 3 maçta bir penaltı kararı vermesi. Çakır’la 11 maça çıkan Fenerbahçe, 6 galibiyet, 3 beraberlik, 2 yenilgi aldı. Beşiktaş’ın karnesi ise zayıf: 10 maçta 4 galibiyet, 1 beraberlik, 5 mağlubiyet. İlginç olan nokta, Fenerbahçe’nin Cüneyt Çakır yönetiminde hiç penaltı kazanmaması, rakiplerinin ise bir kez beyaz noktaya gitmesi. Beşiktaş ise 3 penaltı kazanırken, rakipleri de 3 penaltı kullanmış.

Cüneyt Çakır’la Fenerbahçe

FenerbahçeRakipleriGalibiyet62Beraberlik33Yenilgi26Sarı2225Kırmızı13Penaltı01
    Cüneyt Çakır’la Beşiktaş

BeşiktaşRakipleriGalibiyet45Beraberlik11Yenilgi54Sarı2727Kırmızı11Penaltı33
    Cüneyt Çakır’ın Süper Lig karnesi
    Maç: 138
    Penaltı: 46
    Sarı kart: 602
    Kırmızı kart: 65

Cüneyt Çakır’ın ligde yönettiği derbiler

Fenerbahçe-Beşiktaş
    2010-2011 Fenerbahçe-Beşiktaş 1-1

Fenerbahçe-Galatasaray
    2005-2006 Fenerbahçe-Galatasaray 4-0