Atatürk'ün Laiklik ile ilgili Söyledikleri Sözler

Konu, 'ULU ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK' kısmında LeyL tarafından paylaşıldı.

1. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Hatiplerin ezberciliğide de konuşmasıda iyidir bunun için eğitim alırlar örnekleri çok ama sonunçuları bukalemun gibi her ortama her kılığa gireiyorlar ama hatipliklerine birşey diyemem ama bizim zayıf noktalarımızı iyi ezberlemişler hep oradan vuruyor soru soruyor ama cevap vermek işlerine gelirse sonrada mazlumu oynamak timsah gözyaşları dökmek lazım ozzy 1990 kardeşim iyi yakalamış ATATURKün emirleri yok emirleri olanlarkendini birgün padişah birgün haşa peygamber sayanlardır

2. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    kardeş o senin dediğin müslümanlar aslında müslüman olmayıp müslüman gibi görünenler onlara islam dininde münafık denir onların azabı ALLAHA inanmayanlardan daha çok. gerçek müslüman asla haram yemez ALLAHIN kitabında harama yaklaşmayın diye birçok yerde kesin emir var imanın şartı 6 dır bunların biride kitaplara inanmaktır kuranı kerimde harama yaklaşmayın diyor buna inanmayıp haram yiyen veya zina yapan bir insan haram işlemiş olurki buda kitaba inanmıyor demektir.evet ibadetin gizlisi makbuldür ama peygamberimiz bana ALLAH peygamberlik verdi diye gizleseydi islamı kimseye tebliğ etmeseydi kimse müslüman olamazdı ALLAHIN kitabında belirttiklerini biz müslümanlarda (elhamdürilah)tebliğ etmemiz gerekiyor evet ibadet gizlidir ben namazımı gösteriş için kılarsam,haccımı gösteriş için yaparsam zekatımı gösteriş olsun diye verirsem orucumu bak bu adam nasıl oruç tutuyor diye gösteriş için tutarsam ben sizlere verdiğim zekattan kıldığım namazdan tuttuğum oruçtan yaptığım hacdan bahsedersem o zaman gösteriş yapmış olurum lütfen aradaki çizgiyi iyi ayıralım ALLAH BUYURUYOR: EMRİ BİL MARUF NEHYİ ANİL MÜNKER. lütfen manasını internet sitelerinden okuyun her yerde var.

3. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    ergünaydın ve toycan ne desem boş ben size sizin özelliklede ergünaydının kırıcı üslubuyla hitap etmeyeceğim ALLAH sizleri af edip cennetine alsın diyeceğim bu çünkü ne kadar bazı şeyleri anlatmaya çalışsamda lafı başka yerlere çekiyor veya anlamak istemiyorsunuz(dikkat edin anlamıyorsunuz demiyorum bu kırıcı bir kelimedir kelime seçimimde bile kırmamaya özen gösteriyorum.

4. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Atatürk kimsenin tekelinde değildir daha önce birçok defaatle belirtiğim gibi bazı kişiler kendi fikirlerini Atatürke maletmeye uğraşıyorlar Atatürk bu milletin bir değeridir kendi fikirlerini Atatürke maletmeye uğraşan zavallılar Atatürk gibi bir hutbe okusunlarda görelim Atatürkün dini konulardaki fikirlerini kabul etsinlerde görelim Atatürk cumhuriyeti kurarken KURANI KERİM okutmuştur kendileri bir iş yaparken KURANI KERİM okutsunda görelim Atatürk Cuma gününü kutsal bir gün saymıştır onaylasınlarda görelim.ATATÜRKCÜLÜK atayı herşeyiyle benimsemektir.

5. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Sayın Beydemir'i kırmışım... Mağdurluk edebiyatı ile bütün Türkiye mağdur duruma düşürüldü. Biraz da mağrur olun; kendiniz Cennet'e hak kazanın. Başkalarına Cennet bahşetmek veyahutta başkaları sanki Cehennemlikmiş siz Cennetlikmişsiniz gibi tavırlar içine girmek hoş değil.

Atatürk'ün dini konulardaki fikirleri ile ilgili önünüze el yazmaları ile de gelmesini bilirim ancak Atatürk'ün dini inanışları ne sizi ne de beni ilgilendirmez. Atatürk'ün dinini tartışmak kimseye düşmez. Siz kameralarla Cuma namazlarına giden kendi şoven liderlerinizle Atatürk'ü lütfen karıştırmayın. Din ve vicdan özgürlüğü vardır bu ülkede. Bu ülkenin kurucusu ve bu özgürlükleri sağlayan liderin özelini kurcalamak kimsenin haddi değildir.

İsmet İnönü'yü de Atatürk'ü de sizden öğrenmeyecek kadar biliyorum. Ancak bunları tartışmayı manevi şahsiyetlerine karşı ayıp kabul ederim. Baştan beri tartışmayı Atatürk'ün dinine çekmeye çalışıyorsunuz ki bu Allah'la Atatürk'ün arasındadır kimseyi ilgilendirmez.

Tarikat yollarını bırakın biraz da Hakikat yollarına bakın...

6. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    ergünaydın ben cennetliğimmi dedim sana? ben senin için dua ettim, sende benim için dua edersen ben memnun olurum doğrusu. hepimizin duaya ihtiyacı var .şöyle diyeyim bu lafıma ne kulp takacaksın merak ediyorum ALLAH sana hak ettiğini versin İNŞAALLAH.
    Ne diyeyim kardeşim insan lafdan anlar ama sen lafdan ve insanlıkdan anlamıyorsun lafdan anlamayan lafı başka taraflara çeken benim muhatabım olamaz o yüzden seni muhatap kabul etmiyorum.

7. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Laf: Boş söz.

Baştan beri yaptığınız LAF zaten. Sevinirim bu kararınıza. Farkındaysanız sizi de muhatap alan yok. Zırva beyanlarınızın yarattığ kirliliğe tepkiler hepsi ve bunlar ile 3 sayfa doldu geldiğiniz nokta ise 'lafdan ve insanlıktan anlamıyorsun' noktası ki insanlıktan anlayıp anlamadığımı ölçecek arkadaşın düşünsel anlamda Pavlov'un şartlı refleksinin ötesinde bir şeyler sunmasını beklerim. Oysa karşımda zil sesine tepki verir gibi bir şey dendiğinde o şeye standart tepki geliştiren bir örnek var.

8. LeyL

LeyL
    Yetkili
    Emekli Admin

Beğenilen Mesajlar:
    1

Zaten demek istediğimde tamda buydu.. Görüşünden dolayı kimseye dinsiz muamelesi yapılamaz.. Nasıl siz, tüm müslümanlar haram vs yemiyor diyorsanız bende tüm solcular dinsiz değil, tüm Atatürkçüler de dinsiz değil diyorum.. Lütfen insanları kimliklerine, görüşlerine, dinlerine, ırklarına göre yargılamayınız..

Yaradılanı sevelim, yaradandan ötürü..:thumb_up:

9. karamanli77

karamanli77 Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1

bu forumda bazı islam düşmanlarının akp'yi gösrererek niye islama ve müslümanlara saldırdıklarını merak ediyordum.bunlara niye bir uyarı dahi yapılmıyor diyordum.son cümleden cevabı aldım teşekkürler sayın admin.

10. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Bu forumda bir dini gruba saldırı yoktur. Laflarınıza dikkat edin. Aksine başı çekenler arasında olduğunuz bir grubun Türkiye Cumhuriyeti'ne saldırıları vardır. Siyasi bir kişilik gibi terörist başını bile bu foruma taşıyorsunuz; PKK yayın organı gibi Öcalan beyanlarını yayınlatıyorsunuz (adminler de siliyor haliyle) ve sonra da ters gelince aman forumda dine saldırıyorlar diye yaygara yapıyorsunuz. Ayıp, ayıp utanın biraz.

Madem böyle bir saldırı olduğunu ve göz yumulduğunu samimi olarak düşünüyorsunuz tepkinizi koyun ve girmeyin bu foruma.

Sayfayı Paylaş