Antalya Hayvanat Bahçesi'nde Sürüngen Yuvaları Yenileniyor

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında alpus tarafından paylaşıldı.

 1. alpus
  Offline

  alpus Süper Üye Üye

  Kayıt:
  11 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.034
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Şehir:
  BURSA-Gemlik
  Antalya Hayvanat Bahçesi'nde Sürüngen Yuvaları Yenileniyor

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Hayvanat Bahçesi'ndeki Sürüngen Barınakları Yeniden Düzenleniyor. Doğal Malzemelerin Kullanıldığı Çalışma Sonunda Hayvanların Tabii Yaşam Koşullarına Uygun Alan Oluşturulacak.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Hayvanat Bahçesi'ndeki sürüngen barınakları yeniden düzenleniyor. Doğal malzemelerin kullanıldığı çalışma sonunda hayvanların tabii yaşam koşullarına uygun alan oluşturulacak.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğü hayvanların yaşam alanlarına yönelik yapmayı planladığı iyileştirme çalışmalarına başladı. Bu kapsamda sürüngen evinde bulunan iguana, yılan ve timsahların barınakları yeniden dekore ediliyor. Doğal malzemeler kullanılarak yapılan iyileştirme çalışmalarında hayvanların iklimsel yaşam koşulları dikkate alınıyor.
  Hayvanat bahçesinde görev yapan zooteknist Dr. Nilgün Kahraman yapılan çalışmaların hayvanların büyüme ve gelişimlerine yönelik bir iyileştirme olduğunu söyledi. Kahraman, "Bazı sürüngenler doğal yaşamları gereği tırmanma, suya girme ya da kuma gömülme gibi davranışlara ihtiyaç duyar. Bunlar sürüngenlerin büyüme ve gelişimleri için önemlidir. Barınaklarda yaptığımız yeni düzenlemeler ile hayvanların bu ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışacağız." dedi.
  Uzman veteriner hekim Dr. Aygül Arsun da barınaklarda yürütülen çalışmalarda doğal malzemeler kullanıldığı bilgisini verdi. Barınaklara gerçek ağaç dalları, kaya parçaları ve su havuzları eklediklerini anlatan Arsun, "Sürüngenlerin türlerine göre var olması gereken iklimsel sıcaklıklar da çok önemli. Elektronik termometre ile hayvanların ihtiyaç duydukları sıcaklık ve nemi kontrol altında tutuyoruz." diye konuştu. Hayvanat bahçesindeki sürüngenler arasında 4 iguana, 2 kral piton, 3 boğa yılanı, 2 anakonda ile diğer yılan türleriyle 4 timsah bulunuyor.
   

Sayfayı Paylaş