Android cihazınızda özel bilgilerinizi saklamanın en iyi yolları

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Hepimizin telefonunun da özel bilgiler vardır. Elbette bazılarımız biraz daha “özel” verileri cihazlarında barındırmak isteyebilir. Bu veriler aynı zamanda risk faktörü olarak da devamlı sizinle hareket halindeler. Peki böyle önemli ve paylaşmak istemediniz verileri sadece ekran kilidiyle mi güvende tutmayı planlıyorsunuz? İşte size özel hayatınızı güvenceye alacak birkaç uygulama.
  [​IMG]©

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  /

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  [h=2]AppLock[/h]AppLock ile uygulamalara özel şifreler koyabiliyorsunuz. Aslında bu ekran kilidi kullanmayanlar için oldukça uygun bir uygulama. Cihazınızda yüklü tüm uygulamaların listesi çıkıyor ve buradan hangi uygulamalara şifre koymak istediğinizi seçiyorsunuz.
  Bunun haricinde uygulamayı kendinize göre ayarlayabilmek çok rahat. Örneğin gelen aramaları kabul etmek ya da erişim ayarları gibi konularda seçeneklerde geliştirmeye gidebilir ve cihazı kendinize daha özel bir hale getirebilirsiniz.
  [​IMG] / © [​IMG]

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=2]Andrognito[/h]Bu uygulama sadece kullanışlı değil aynı zamanda güzelde. Modern ve rahat bir tasarıma sahip olan Andrognito, cihazınızdaki içeriği şifrelerken aynı zamanda görünürlüğünü de yok ediyor. Bu uygulamayla resimler, videolar ve daha fazlasını rahatlıkla saklayabilirsiniz. Uygulama asla “en çok kullanılan uygulamalar” bölümünde de çıkmıyor.
  Uygulamayı “stealth mode” durumunda kullandığınızdaysa artık bilgilerinizin hatta bu uygulamanın cihazınızda bulunması neredeyse imkansız hale geliyor. Açıkçası yaptığımız testlerde uygulamanın işleyişini neredeyse kusursuz bulduk.
  [​IMG] © ANDROIDPIT[​IMG]

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=2]Smart Hide Calculator[/h]Smart Hide Calculator olayı bir adımda daha ileriye taşıyor. Uygulamayı açtığınızda karşınıza oldukça kullanışlı bir… evet doğru tahmin ettiniz- hesap makinesi çıkıyor. Bu hesap makinesine şifrenizi yazın ve eşittire basın. İşte tüm bilgileriniz burada saklanıyor olacak.
  Bu uygulamada sadece seçtiğiniz şifreyi biraz büyük bir sayı seçmeye bakın ki şans eseri bulunması imkansız olsun. Oldukça işlevsel ve akıllı bir uygulama.
  [​IMG] © IDSstudio[​IMG]

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !   

Sayfayı Paylaş