Android Asistan Uygulamasında Neler Var?

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Android Asistan Uygulamasında Neler Var?
  Android işletim sisteminde kullanılan asistan uygulamasının Beta versiyonunda pek çok yeni özelliğin olduğu ortaya çıktı.
  [​IMG]
  Mobil telefonlarda en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alan kişisel asistanlar pek çok işlemin komutlar ile yapılmasını sağlıyor. Bu konuda her ne kadar iPhone tarafından kullanıma sunulan ve Siri adı verilen kişisel asistan ön plana çıkmayı başarmış olsa da Android üzerinden de sunulan asistan uygulaması pek çok konuda kullanıcıların yardımına yetişiyor.

  Gelişmiş Arama Sağlıyor

  Yapılan ilk incelemelerde telefon ya da tabletlerde derin bir şekilde arama yapılarak uygulamalar üzerinden çeşitli bilgilerin ele geçirilmesini sağladığı görülürken özellikle bu özelliğin pek çok geliştirici için avantaj yaratacağı düşünüyor.

  Aynı zamanda arama bölümü üzerinden yapılacak aramalarda istenildiği takdirde asistan uygulaması üzerinden en çok yapılan aramaların kapatılması yada açılışı da sağlanabilir. Böylece ilgi duyulmayan haberlerin ekranda çıkması önlenebileceği gibi kişilerin kendi ihtiyaçlarına yönelik arama yapabilmesi mümkün kılınabilir.

  Şu anda beta sürümü bulunan uygulamanın önümüzdeki günlerde son halinin verilmesi ve tüm kullanıcılar için güncelleme ile sunulması bekleniyor.
   

Sayfayı Paylaş