Android 4.4.3 sorunları ve çözümleri

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !  Android 4.4.2 kullanıcıları telefonun kendi kendine kapandığını ve kapanıp açıldığından şikayetçiydi. Aynı şikayetler 4.4.3 güncellemesini yükleyen Nexus 4 ve Nexus 5 kullanıcılarından da aynı şikayetler alınmaya başlandı.

  Android 4.4.3 güncellemesinin esas büyük problemleri

  -Kişilere erişim arama geçmişinde boş beyaz bir ekran çıkıyor kişilere ve arama geçmişinize ulaşamıyorsunuz.

  -Sizi arayan kişileri de göremiyor ve beyaz bir ekran ile karşılaşıyorsunuz.

  -Kişiler görünür oluyor ancak aramak istediğiniz kişileri arayamıyor ve numara çeviriciden hata alıyorsunuz.

  -Gelen aramalarda arayan kimliği görülmüyor

  -Gelen aramalar ve kişinin görünme süresi arasında büyük fark var.

  -Aşırı batarya tüketimi söz konusu

  SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ?

  Android 4.4.3 güncellemesinde var olan bu problemlerin elbette en kesin çözümü Google’ın hataları gideren ufak bir güncelleme daha yayınlaması olacak ancak cihazınızı üçüncü parti uygulamaları devre dışı bırakan güvenli modda yeniden başlatarak bu sorunların bir kısmından kurtulabilirsiniz Google Play sorununu ise cihazınızın ayarlar kısmına giderek Google Play uygulamasının geçmişini temizleyerek kurtulma ihtimaliniz var.
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG] Android KitKat’ın uzun süredir beklenen 4.4.3 güncellemesi nihayet Google’ın kendi markası olan Nexus cihazlar için yayınlandı. Ne yazık ki bazı hataların düzeltildiği 4.4.3 güncellemesi düzelttiklerinin yanına yeni hatalar da eklemedi değil.

  Şikayet edilen çoğu problemin çözüldüğü 4.4.3 güncellemesi, WiFi bağlantı sorunu başta olmak üzere pek çok sorunu hala hayatta tutuyor. Ayrıca çok sayıda kullanıcı da rastgele kapanmalardan, Google Play Store hatalarından, 3G problemlerinden ve arama ekranı sorunlarından dert yanmaya başladı.
  Kapanma Problemi Düzeldi mi?

  Android 4.4.2 kullananlar telefonlarının kimi zaman kendi kendine kapandığını ya da kapanıp yeniden açıldığını söylüyordu. Ne yazık ki aynı şikayetler 4.4.3 güncellemesini yükleyen Nexus 5 ve Nexus 4 kullanıcılarından da gelmeye başladı.

  Ayrıca yine bazı kullanıcılar arama ekranında da sorun yaşadığını söylerken eksik ya da hatalı bildirimler, e-mail bildirimleri ve 3G bağlantı problemleri ile elbette batarya tüketim sorunlarının da devam ettiğine dair şikayetler mevcut. Ayrıca az sayıda kullanıcı kamera uygulamasının 4.4.3’ü yükledikten sonra bozulduğunu ve Google play Store ve BBC gibi uygulamaların çalışmadığını söylemiş. Bu sorunlar ise muhtemelen işletim sistemi dışındaki bir nedenden kaynaklanıyor; zira yaygın bir problem olarak görülmüyor.

  Android 4.4.3 güncellemesinin esas büyük problemlerini şöyle sıralayabiliriz:
  • Kişilere erişim - Arama geçmişinde boş beyaz bir ekran çıkıyor ve ne rehberinizdeki kişilere, ne de arama geçmişinize ulaşamıyorsunuz. Ayrıca zaman zaman sizi arayan kişileri de göremiyor, yine beyaz bir ekran ile karşılaşıyorsunuz.
  • Arama sorunu - Klavyenizle bir numara yazmaya başladığınızda kişileriniz görünür oluyor; ancak aramak istediğiniz kişileri arayamıyor ve numara çeviriciden hata alıyorsunuz.
  • Gelen aramalarda arayan kimliği görüntülenmiyor.
  • Gelen aramalar ile kişinin görünme süresi arasında uçurum var.
  • Aşırı batarya tüketimi var.
  Bu sorunlar nasıl çözülür?

  Android 4.4.3 güncellemesinde var olan bu problemlerin elbette en kesin çözümü Google’ın hataları gideren ufak bir güncelleme daha yayınlaması olacak; ancak cihazınızı, üçüncü parti uygulamaları devre dışı bırakan güvenli modda yeniden başlatarak bu sorunların bir kısmından kurtulabilirsiniz. Google Play sorununu ise cihazınızın ayarlar kısmına giderek Google Play uygulamasının geçmişini temizleyerek kurtulma ihtimaliniz var.

  Tabi ki bu yöntemlerle tüm sorunlardan kurtulamıyorsunuz ve maalesef Google, Nexus 5 ve 4’lere başka bir Android 4.4 güncellemesi yayınlamayı düşünmüyor.
   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Android 4.4.3'te hangi yenilikler bizleri bekliyor!

  Android'in yeni güncellemesi 4.4.3 bizlere neyi getirecek merak ediyor musunuz?

  [​IMG]
  Android ekosisteminde güncelleme sorunları her zaman olmuş ve olacak bir problemdir. Birçok Android kullanıcısı ise bu duruma kayıtsız kalmanın kronik bir durum haline gelmeye başladığını bizlere göstermektedir. Oysaki en güncel ve en stabili firmalar bizlere vermekle yükümlüdür. Eski sürüme sadece "stabil" diye katlanmak yeni özelliklerdne faydalanamamayı da beraberinde getirir ve bu "akıllı" kelimesi ile özdeşleşememektedir.
  Android 4.4.3 güncellemesi tanıtalı aylar oldu ve bu güncelleme yavaş yavaş öncelikle amiral gemileri dahil olmak üzere tüm telefonlara dağıtılmaya başladı bile. Android 4.4.3 güncellemesi ile birlikte kullanıcılar özellikle "güç tasarrufu" konusunda sorun yaşadıklarını belirtmeye başladılar.
  Android 4.4.3 güncellemesi öncelikle daha stabil bir Android deneyimini bizlere suuyor
  [​IMG]
  Nexus 5'e yüklenen Android 4.4.3 sürümünün kamera kullanmında daha fazla pil gücü kullandığı yapılan analizlerde ortaya çıktı. Özeliikle forumlarda birçok Nexus 5 kullanıcısının "pil kullanım bilgilerini" sistemden kontrol ettiklerinde kameranın büyük oranda bir kullanıma sebep olduğunu görmekteler.
  Güç tüketimiyle ilgili sorunların Motorola'nın telefonları Moto X Moto G, ve Moto Ede de görüldüğü yapılan şikayetlerden ve geri dönüşlerden belli olmaktadır.
  Bir başka değişiklikte arama ekranında ortaya çıkıyor. GMail uygulamasından alışık olduğumuz ikonların artık telefona daha fazla entegre olduğunu görmekteyiz. Google'ın hala Google +'tan umudunu kesmediğini görmekteyiz.

  [​IMG][​IMG]

  Android 4.4.3 ile birlikte FLAC dosyalarına destek verildiğini görmekteyiz. Android 4.4 sonrasında birçok kullanıcı FLAC dosyarının çalınması ie ilgili sorun yaşıyor ve 3.parti uygulamalar kullanmak zorunda kalıyorlardı.
  Android 4.4.3 sonrasında "uyarı" düğmesine basarak acil kişilerin aranabilmesinin sağlandığını görüyoruz. Bununla birlikte belli bir konuma geldiğinizde favori kişilere konum bildirmenizin yapılması da sağlanarak iOS'a atıfta bulunuluyor.
  Kamera tarafında dfaha fazla güç kullanılmış olsada özellikle ön kamera konusunda Android 4.4.3 sizlere çok daha fazlasını sunuyor. Şu aşamada Nexus ve Motorola kullananların Android 4.4.3 güncellemesinin doğru bir karar olduğunu söylemek yanlış bir yönlendirme olmayacaktır.
   
 4. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Microsoft'un bulut sistemi olan OneDrive, Lollipop için güncellendi.
  OneDrive, Bilgisayarlardan sonra mobilde de kullanıma başlandı. Şuan beta aşamasında olan OneDrive uygulamasında ufak tefek hatalar bulunmakta. OneDrive kullanıcılarının geliştirmesi için OneDrive 2.9.6 sürümünü test etmek ve hata gönderebilirsiniz.


  APK dosyasını

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  indirebilirsiniz.
   

Sayfayı Paylaş