Aktütün Gazisi Hain Saldırıyı Anlattı

Konu, 'Güneydoğu Anadolu Bölgesi' kısmında ENGİN02 tarafından paylaşıldı.

1. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    KAHRAMAN HEMŞERİM İŞTE TÜRK ASKERİMİZ:apploud:

Aktütün Jandarma Karakolu'na yapılan hain saldırıda gazi olan Adıyamanlı Okan Özalp, memleketinde alkışlar ve gözyaşları ile karşılandı.Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün Jandarma Karakolu'na yapılan hain saldırıda sol koluna şarapnel parçasının isabet etmesi sonucu yaralanarak gazi olan ve Adıyaman'ın Besni ilçesinde ikamet eden Jandarma Er Okan Özalp havalanında protokol üyeleri ve yakınları tarafından çiçeklerle karşılandı. Karşılamaya Besni Kaymakamı Hulusi Şahin, Besni Belediye Başkanı İbrahim Öztürk, kurum amirleri ve yakınları katıldı. Adıyamanlı gazi Okan Özalp, Havaalanı'ndan Besni İlçe merkezinde bulunan evine uzun bir araç konvoyu eşliğinde gitti.

Aktütün gazisi Okan Özalp evinin önünde Besnili vatandaşlar ve yakınları tarafından alkışlarla ve gözyaşları ile karşılanırken, gazi Özalp için kurban kesildi. Kesilen kurbandan akıtılan kan, Aktütün gazisi Okan Özalp'in alnına sürüldü. Hain saldırı sonucunda yaralanarak Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisine kaldırılarak tedavi altına alınan ve tedavisi yapıldıktan sonra evine dönen Aktütün gazisi Okan Özalp, ailesi ile hasret giderdikten sonra Aktütün'de yaşanan saldırıları ve çatışmaları anlattı.

Besni halkının kendisine daima sahip çıktığını da belirten Aktütün gazisi Özalp, vatanı en iyi şekilde koruduğuna inandığını dile getirerek, vatanı korumak için sonuna kadar mücadele ettiklerini kaydetti. Şehit olan silah arkadaşlarına başsağlığı dileyen Özalp, çatışma sonrasında kolunda kırıkların olduğunu belirterek, "Gazilik duygusu anlatılmaz yaşanır. Askere gidecek arkadaşların vatanımızı en iyi şekilde korumalarını istiyorum. Biz görevimizi yaptık. Askerliğin değerini askere gidecekler daha iyi anlayacaklardır.

Hiçbir zaman vermedik bu toprakları ve vermeyeceğiz. Böyle saldırılara daha önceden de maruz kaldık. Genelde bizim sayımızı az buldukları sırada saldırıyorlardı. Bütün saldırılarda teröristleri savurmaya başardık. Gürkan vadisi dahil olmak üzere bütün çatışmalarda Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından teröristlere gereken yapıldı. Ben şehit olan silah arkadaşlarımı görmedim. Hepsi diğer mevzideydiler. Benim bulunduğum mevzide şehit vermedik Teskereme 35 gün var. İmkan verseler bu 35 günü de tamamlamak isterim. Vatanın ne zaman bize ihtiyacı olursa seve seve görevimin başına geçmeye hazırım" diye konuştu.

Gazilik unvanının kendisine gurur verdiğini vurgulayan Özalp, "Allah'ın izniyle bu askerler olduğu sürece bu devletin direkleri yıkılmaz" dedi. Çatışma esnasında şehit ve gazi bütün askerlere üzüldüğünü söyleyen Aktütün gazisi Okan Özalp'in babası Faik Özalp, büyük bir gurur yaşadığını kaydederek, "Ne mutlu bana ki benim oğlum o çatışmada gazi olmuştur. Ülkemizi bölmeye çalışanlara gereken mücadeleyi vermiştir. Benim gazi babası olarak alnım açık. Vatanımız sağ olsun gerekirse ben oğlumun teskeresine kalan 35 günlük askerliğini ben yapmaya hazırım. Oğlumla beraber bana da görev verilirse seve seve askere giderim. Her Türk asker doğar ve ne mutlu Türküm diyene. Herkes oğlumu örnek alsın ve sonuna kadar bu devleti bu toprakları korusun" şeklinde konuştu.

Aktütün'de yaşanan terör olayları sonrasında oğlunu çok merak dile getiren anne Ayşe Özalp, şehit annesi olmanın çok farklı bir duygu olduğunu savunarak, "Televizyonlar da çocuğumuzun haberini alınca yıkıldık. O anda oğlumuzun Ankara'da olduğunu öğrendik ve hemen Ankara'ya gittik. Durumunun iyi olduğunu görünce derin bir nefes aldık" diye konuştu.

Özalp ailesinin 5 çocuğunun, 2 erkeğinden biri olan Okan Özalp'in kardeşi, abisi gibi askere gidince gazi olmak istediğini ve düşmanlarla çatışmak istediğini vurguladı.

Bu toprakların hiçbir zaman yad ellere teslim edilmeyeceğini açıklayan Besni Kaymakamı Hulusi Şahin ise, "Aktütün'deki Mehmetçiklerimiz vatan toprağını canları pahasına korudular ve eşkıyaya teslim etmediler. Bu vatan savunma esnasında şehitler verdi. Bu gün Aktütün kahramanlarından Besnili Okan Özalp'i karşıladık. Bu bizim gururumuzdur. Okan kahramanlığını vatan toprağını savunarak gösterdi. Bunun için gerekirse kan ve can vereceğiz. Ama asla teslim etmeyeceğiz. Bunun canlı kanıtı Okan Özalp'tir" dedi.

videosu için tıklayın

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş