AKP ye oy veren eller kurusun

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında beydemir tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4

3. Ordu Komutanı Saldıray Berk Başbağlar köyünde yaptığı ziyaret sırasındaErdoğan'ı vatanı satmakla suçladı. Köylülere oylarını nereye verdiklerini soran Berk aldığı AK Parti yanıtını alınca 'elleriniz kurusun' dedi..

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı 240 kilometre uzaklıkta bulunan Başbağlar köyünü 2008 yılı mayıs ayında ziyaret eden 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk yaptığı konuşmalar ile AK Parti'ye ve başbakana ağır eleştirilerde bulundu.

Daha önce de hükümete yönelik ağır eleştiriler ile internette yayınlan ses kayıtları ile gündeme gelen Orgeneral Saldıray Berk bu kez de muhafazakar yapısı bilinen ve 1993 yılında 33 vatandaşını şehit veren Başbağlar köyünde hükümete yönelik yaptığı ağır eleştirilerle gündeme geldi.

Orgeneral Saldıray Berk ile üst düzey rütbelilerin Başbağlar köyünde bulunan ve Tunceli iline sınır olan jandarma Karakolunda inceleme sonrası köy halkıyla köy kahvesinde bir araya geldi.

Başbakan Memleketi Sattığını Biliyormusunuz

Köy kahvehanesinde köylünün sorunlarını dinleyen orgeneral Berk daha sonra Köy sakinlerine seçimlerde oylarını nereye verdiklerini sordu. Vatandaşlar tarafından Ak Partiye yanıtını alan Saldıray Berk “AK partiye oy veren elleriniz kurusun” dedi.

Bunun üzerine köy sakinlerinden Necati Aydınoğlu ( 70) “neden öyle diyorsunuz paşam bende verdim oyumu ” dedi. Necatı Aydınoğlun’a dönen orgeneral Saldıray Berk sen niye oyunu AK partiye verdin sorusuna karşılık Necati Aydınoğlu Kış aylarında İstanbul da ikamet ettiğini ve Nurettin Sözen zamanında İstanbullun susuzluktan kavrulduğunu Recep Tayip Erdoğan’ın Ak Parti den Belediye başkanı seçilmesinin ardından altı ay gibi kısa bir sürede bu sıkıntılarının giderilmesi üzerine Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ı sevdiği için oy verdiğini söyledi.

Cevabı tatmin edici bulmayan Berk “bu iyide memleketi sattığını da biliyormusun' dedi.

Onu bilmiyorum diyen Necat Aydınoğlu paşadan duyduğu bu kelimeler karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Gerçekleşen bu kısa süreli ziyarette bir çok köylü vatandaşın da konuşmalara şahit olduğu öğrenildi.

Vatan ve milletini seven ve her fırsatta ülkede birlik mesajını veren Başbağlar köyü halkı 1993 yılında 27 vatandaşını kurşuna dizilmek suretiyle, 5 vatandaşını ise yanarak toplam 33 kişiyi şehit verdi. Orgeneral Saldıray Berk ile 2008 yılında yapılan bu kıssa görüşmede duyduklarına inanamayan köy halkı olayın şokunu halen üzerinde yaşıyor.

2. ceryan

ceryan Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yorumsuz...

3. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ergenekon Operasyonu’nda evleri basılanların, gözaltına alınanların ve tutuklananların hemen hepsinin ortak bir özelliği vardı. Türkiye’nin Atlantik ekseninden kopmasını, NATO’dan çıkmasını, AB üyelik hedefinden vazgeçmesini ve IMF ile olan ilişkisini bitirmesini istiyorlardı. Bu isimlere göre Türkiye, Avrasya ekseninde, Çin, Rusya, İran ve Orta Asya’daki Türkî cumhuriyetlerle yeni bir ittifak kurmalıydı.
    Örneğin eski MGK Genel Sekreteri Tuncer Kılınç, bu isteğini yüksek sesle ifade etmişti. Örneğin Şener Eruygur ADD’nin başına geçtikten sonra bu eksen kaymasını savunmaya başlamıştı. Örneğin Erol Manisalı bütün bir entelektüel mesaisini bu hedefe yönelik olarak harcayan bir akademisyendi. Örneğin Doğu Perinçek çok uzunca bir süredir “Avrasya Seçeneği”ni savunuyordu.
    Operasyonun bulaştığı Yalçın Küçük ya da Merdan Yanardağ gibi isimler ise, zaten dünya görüşleri olan sosyalizm nedeniyle, NATO, ABD ve emperyalizm karşıtıydılar, dolayısıyla onlar da içerde ve dışarıda bir eksen kaymasından yanaydılar.
    Üstelik Cumhuriyet Mitingleri Türkiye’nin Atlantik ekseninden çıkmasını isteyen güçlerin, hızla kitleselleşebileceğini de gösteriyordu. Mitinglerdeki yüz binler, hep bir ağızdan “ne ABD ne AB, Tam Bağımsız Türkiye” sloganını atıyorlardı.
    İşte bu noktada dışarıdaki ve içerideki Atlantikçi güçler, hem Türkiye’nin emperyalist planlar doğrultusunda dönüştürülmesine karşı durabileceklerini hem de bir eksen kaymasına neden olabileceklerini düşündükleri hedeflere yönelik bir tasfiye operasyonuna giriştiler. Birinci cumhuriyetin yıkılıp ikincisinin kurulması için bu güçlerin engel olmaktan çıkarılması gerekiyordu.
    Bu söylediklerimiz ışığında “neden 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk hedef tahtasında” sorusunu sorabiliriz.
    Öncelikle komutanlığı Erzincan'da bulunan 3.Ordu’nun geçmişte Sovyetler Birliği’ne karşı kurulduğunu, şimdi ise Gürcistan ve Ermenistan sınırlarını koruduğunu bilmemiz gerekiyor; ABD’nin her daim yakından ilgilendiğini ve önemsediğini tahmin edebiliriz.
    3.Ordu’nun şimdiki komutanı Saldıray Berk ise biyografisinden anlaşıldığı kadarıyla, 2.Ordu Komutanı Orgeneral Necdet Özel’le birlikte, NATO’da görev yapmamış iki komutandan biridir.
    Berk, NATO’da görev yapmadığı gibi, yine biyografisine bakıldığında görülebileceği üzere, Moskova Kara Ataşeliği ve Bakü Silahlı Kuvvetler Ataşeliği görevlerinde de bulunmuştur. Ayrıca Berk, TSK bünyesindeki Rusça bilen az sayıda isimlerden biridir.
    Saldıray Berk, cemaate yönelik Erzincan’daki soruşturma bağlamında hedef tahtasına yerleştirilmiş olabilir ama tek neden bu olmamalıdır; Berk NATO’cu değildir ve biyografisinden ve hakkında yazılanlardan Avrasyacı fikriyata yakın Kemalist bir paşa olduğu sonucuna varılmaktadır.
    Türkiye’nin Rusya’ya en yakın sınırlarını NATO’cu olmayan bir paşa tarafından komuta edilen bir ordunun savunmasına ABD’nin sessiz kalması söz konusu olamaz.

Bunlar göz önüne alındığında, Atlantikçi güçlerin ve onların içerideki işbirlikçilerinin Berk’i hedef seçmiş olmalarında şaşırtıcı bir yan bulunmamaktadır.

4. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Saldıray Berk'e gitgide daha sempati ile bakıyorum. Dediyse eğer bu iddia edilenleri ağzına ve yüreğine sağlık.

Başbuğ yerine Berk olacaktı ki o zaman bakalım Türk Ordusuna çirkin iftiralarla saldırmak bu kadar her baldırı çıplağın harcı oluyor muydu!!!

5. mescer

mescer Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    hiç kimse başka bir kişinin nereye oy vereceğini tayın edemez ve berkı kınıyorum herkesınde kınamasını ıstıyorum

6. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Nereye oy vereceğini tayin ettiğini nerden çıkardınız? Sayın Berk ülke savunmasından sorumlu bir asker olarak görevinin gereğini yapan şerefli bir subaydır. Görevinin gereğini yapmaktan tereddüt edenlerden değildir.

Asker ülke için bir tehlike gördü mü elbette söyleyecektir. Asker konuşuyor diye korkmayın; rahatsız olmayın. Asker de bu ülkenin vatandaşıdır; herkes gibi fikrini ifade edebilir. Asker susarsa işte o zaman korkmak lazım.

Ki asker konuşur, konuşur; gördüğü tehlikelere işaret eder. Siz o tehlikeleri algılamamakta ısrar ederseniz bir gün susmaya karar verir. İşte o sustuğu gün esas tehlikedir. Demokrasinin geleceği için Asker'e de kulak vermek zorundayız; askerin algıladığı tehlikelerin boyutuna ve gerçekliğine bakmalıyız. Eğer gerçek bir tehlike var ve halk bunu görmezden geliyorsa eninde sonunda ya ara rejim denilen bir dönem yaşanır ya da tehlike gerçekleşir ve asker görevini yapmamış olur.

Ara rejim de ülkede korkulan tehlikenin gerçekleşmesi de istenmeyen durumlardır. İstenmeyen durumları yaşamamak için Asker'i bırakıcaz konuşsun ve meramını, korkularını, gördüğü yanlışları halkla paylaşsın; ve hiç bir önyargı veya ön kabule tabii olmadan objektif bir şekilde bakacağız olaylara, gidişata.

Asker konuşsun ve ülke de demokratik düzen devam edebilsin. Asker sadece konuşmasın; dinlensin de ve hak ettikleri saygı gösterilerek fikirlerinden yararlanılsın.

Kendi ordusunun askerini kınayan ve kınamaya çağıran herkesi kınıyorum. Herkesi de, bu tip davranışlarla Türkiye'yi germek; çıkmaz sokaklara sokmak isteyenleri kınamaya davet ediyorum.

7. <VATAN>

<VATAN> Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    şerefli ordumuzu,askeri kınayalım diye bir söz okumadım, berki kınayalım diye yazılmış...

ayrıca sizinde savundunuz demokratik ülkelerde konuşacakların tasnifi yapılmıştır.

8. Örnek

Örnek Guest

3. Ordu Komutanı'na ne yahu kimin kime oy verdiği bence yanlış yapmış bu tür gevşek konulara taraf olmamaları lazım böyle bir kurumun ordu siyasallaşıyor diye yorumlar yapıyor böyle gaza gelip yorum yapan komutanlarda pirim veriyor kime oy verirlerse versinler onlar da bu ülkenin vatandaşı 3. Ordu Komutanı gibi senin görevin onları eleştirmek değil korumak kollamak 2 seçimdir iktidar adamlar onun için mecbur sözde demokrasiden bahsediliyorsa! Körü körünü eleştiri yapmamak lazım örneğin; seneler önce akp mi var açılım mı varda bu teröristler askerli geçtik sivil halka bile ne zararlar veriyordu! Partileri bırakıp herkes işin yapsın askerden önce bir sürü kişi var oy verenleri eleştirecek ama milletteki beklenti şu heralde asker hükümeti sevmiyor bir darbe yapalım hem hükümeti devirelim hem herzaman ki gibi bu memleketi 30 daha geriye götürelim şahsen bu benim işime gelmez işine gelenler de ya o zamanı yaşamamış ya da yaşamış ama iyi yaltaklanmış olarak düşünürüm. Onun için üstte de yazdım TSK bu gevşek konulara girmeyecek gereken yapılır zaten yargıya güven var ise Balyoz da kimse kalmadı onun için tutupta eli kurusun kafası yarılsın gerek yok!

9. Örnek

Örnek Guest

Şimdi ki terör olayları doksanlı yıllarda olsaydı böyle yorumlar yapmadan işlerini yapmazlarsa ne olacağını bilirlerdi 1993 K.K. Komutanı'nın görevden alınması gibi onun içindir ki köylünün hangi partiye oy vereceğini tayin etmeye uğraşmaktan vazgeçip işlerine yoğunlaşmaları lazım terör konusu hükümetin, muhalefetin değil sadece asıl etkili politikanın Tsk tarafında yapılması lazım gerekiyorsa Genel Kurmay Başkanı'nı görevden alacaksın. Asker mi yönetiyor ülkeyi siyasi iktidarlar mı belli değil! Tapınma derecesin de bir ilkel ordu sistemi var anlamadım gitti nasıl bir sistemse bu eleştiriyede kapalı olacak birde tam oldu işte herkesi herşeyi eleştir askeriye mi orada dur onlar hata yapmaz onlar özel olarak seçilmiş tanrılar.

10. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Totaliter rejim özentisi tutumlar; Ak faşizm havası taşıyan haller. Asker de konuşacak siyasetçi de konuşacak. Herkes argümanlarını ortaya koyup değerlendirmede bulunacak.

Sen askersin sus!!!

Yok ya!!!! Asker sizin köpeğiniz mi sus deyince sussun!!!

Gerçeği bilmeyen cahildir onu aydınlatmak lazımdır; gerçeği bilipde söylemeyen ise en hafif tabirle onursuzdur. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin onurlu subaylarının gerçeği göre göre susmasını kimse bekleyemez.

Kim ne derse desin ben ordumun muvazzaf ve emekli subaylarıyla büyük ölçüde gurur duyarken gelmiş geçmiş siyasetçilere baktığımda ise duyumsattıkları gurur değil aksine çok büyük ölçüde utanç...

11. Örnek

Örnek Guest

Şimdi biraz manidar değil mi askerde konuşacak siyasetçide konuşacak demek ozaman kaldıralım demokrasiyi askerleri seçelim Genel Kurmay Başkanı'da hem devlet başkanı olsun hem ordunun başkanı olsun şu laflarıda çarpıtmayalım köpek etiketi nerden çıktı şimdi konuşmayacak tabi bu zaman kadar nezaman konuşmuş darbelerin dışında askerin belirlenen görevleri arasında siyasi konularda taraf olmak var mı ben bilmiyordum ama öğrenmiş olduk şimdi. Demokraside halkın seçtiği iktidar ülkeyi yönetir deniyor halk cahil diye sorgulanıyor mu bu cahilliği neye göre beliriyorsunuz peki Afrikada da belirli bölgelerde seçim olduğunda dünya olayı gibi lanse edilir onlarda cahil bu içeriği etkiliyor mu onlar haklaını kullanıp seçiyor değil mi yönetilmek istediklerini sizin yorumlarınıza göre demeokrasi cumhuriyet hikaye sizin gibi akıllılar memleketi yönetsin gerisi nasıl olsa cahil oy kullansalarda cahilliklerinden vermişlerdir onlar bir şey bilmez anlamı çıkıyor. Bu forumda sizin kadar faşist yorum yapanda nadir üye vardır bunuda söyleyelimde askerden medet uman haller ve benisenmediğini bir partiye oy veren insanlara hakaret eden ben değilim sanırım:) Ben vizyonsuz siyaseti ve siyasetçileri savunuyorum siz körü körünü tek taraflı bir şekilde yaklaşıp tek bir noktaya kanalize olup öyle yorumlar yapıyorsunuz bence.

12. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Bu kadar abartı ve çarpıtma olur bu arada. İnsanlar aptal değiller. Unutmuyorlar. İnsanlar unutsa arşivler duruyor:

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

`Bakan arkadaşlarıma her yerde görüşmelerini tavsiye ediyorum. Çünkü ben ülkemi adeta pazarlamakla mükellefim, bu konuda herkesle her yerde görüşürüm.' Başbakan Tayyip Erdoğan'ın sözleri bunlar.

Her pazarlama faaliyetinin tamamlayıcı unsuru satmak ve komisyon almaktır ki pazarlamacılık işinin vazgeçilmez karşılığıdır. Şimdi Başbakan ülkeyi pazarlarken laf yok; asker ülkeyi satıyorlar deyince kıyamet. Yok yaaaaa... Bu milleti aptal sandınız herhalde. Ismarlama haber yapar yediririz sandınız herhalde.

Yapın o ısmarlama haberleri forumlara da ekleyin elbet yalanları, yanıltmaları, yönlendirmeleri görecektir aptal muamelesi yaptığınız insanlar.

Asker sussun, Recep Tayyip Bey pazarlasın...

Oldu canım, olur hayatım... Asker de susar biz de susarız aman tüccar din-iman makyajlı siyaset ülkeyi pazarlamaya devam etsin, tekere taş konmasın. Aşkolsun yahu, susmaz mıyız hiç !!!!

:hahaha: Komik insanlar....

Üzülmeyin bu rahatsızlık size mahsus değil. Bizim millet sever vizyonsuz adamları... :)

13. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    aynen katılıyorum amuduy götürenler hep siyasetciler hep alayanlar da onlar nasıl bir çelişki coçuklar elleriyle işaretleştiler diye recep beyin talimatıyla karga tulumba tutuklamadılar mı hangi demokrasiden bahsediyorsunuz işinize geldi mi demokrasi gelmedimi yandaş medya adamlarda coluk coçuk hatta hocaları da amerikada dünyalıklarını hazırladı biz burada güzelim civanımın kimi küfürlerini kimi gün almamalarına ninni gibi dinliyoruz delikanlı olan asker gibi hesap verir ama yok onlar tövbe tövbe

14. star1

star1
    Yetkili
    Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    8
    yazık o köylüler aptalmış, oyları bedavaya gitmiş oysa pazarlık yapsalardı buzdolabı, çamaşır makinesi ve tv sahibi olabilirderdi...avantadan....

15. şimşek59

şimşek59 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    ülke her geçen gün kötüye gidiyor :devilprv::angry26:

16. microlab

microlab Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bu her halde bir ŞAKA olmalı KIRMIZI ile Alıntısını yaptığım yerde 2008 yılında olmuş bir OLAY 2010 da neden temcit Pilavı gibi önümüze geliyor.Bunun Açıklaması nedir.!! Bende o zaman Daha Taptaze olan fakat şimdilerde Hala TERCÜME edilmeyi bekleyen bir türlü DAVASI açılamayan DENİZ FENERİ nin akibetini soruyorum buna hakkım yokmu işin ilginç yanı her şey ortalarda gezerken FENER de YAYIN YASAĞI var oh ne güzel ama kendilerine göre her şeye bir kulp buluyorlarya helal olsun...Bana Bu FENER in HESABINI versinler nerede kayıp TRİLYON Paraları. GÜNDEM kalmadımı gene 2 yıl önceki bir GEZİ bile şimdilerde ortaya çıkmış EFSANE gibi ortalarda geziyor.Belki PAŞA mız dozu kaçırmış olabilir fakat şimdilerde BİRLİK BERABERLİĞE en çok ihtiyacımız olduğu günlerde nasıl olurda böyle şeyler gene ortaya çıkar.!!! Anlaşılan önümüzdeki günlerin GÜNDEMİ şimdiden belli TSK eee tabii şimdi önümüzde REFERANDUM var HÜKÜMETİN en iyi yaptığı şeyde TSK ile takışmak çünki PRİM buralardan geliyor sanıyorlar kendilerince HİÇÇ boşuna uğraşmasınlar ne yaparlarsa yapsınlar yinede bu ülkenin en GÜVENİLİR kurumu TSK dır. Son MAVİ MARMARA baskınından sonra atıp tutanlar bir bakıyoruzki ÇAKTIRMADAN İsrailli BAKAN ile GÖRÜŞÜVERMİŞLER.Ve bu görüşmeyi
    sızdıranda İSRAİL basını ne biçim bir POLİTİKADIR bu, at tut sonra git gizli gizli görüş... Ayıptır günahtır çünki o geminin oraya gidip 9 CANIMIZA mal olan HAİNLİK kendi POLİTİKALARINA alet oldu ama sonra FETHULLAH bey bile İSYAN etti İsrail den İZİN alınmalı dedi yaaaa işte burada filim koptu iç siyasette tabii durgun GÜNDEMİ ısıtmak lazım hemen ilk yol TSK iyiki varsın valla yoksa biz nasıl unutacağız rekor derecede ŞEHİTLER verdiğimizi...Yıl 2008 MAVİ ile alıntı ileyaptığım yerde ise İSTANBUL un SUSUZ luğunu kendine dert edip bunu dönemin Başkanı Nuerttin sözene bağlayan ve sonrada sorunları 6 ayda JET hızı ile çözen Akp yi çok seven vatandaşım sizin fikrinize saygı duymuyorum ah keşke şimdi karşımda olsanda az aşağıya yazacaklarımı DİREKT olarak senin yüzüne söylem benim CAHİL Vatandaşım bundan yaklaşık 2.5 yada 3 yıl önce İSTANBUL da SU sıkıntısı yokmu idi BARAJLAR tam takır kalmamışmı idi o zamanlarda susuzluğa çare bulanlar neden çare bulamadı bu sefer Yahu ben biliyorum her CUMA Camilerde YAĞMUR DUASINA çıktık.El insaf yahu Nuretin sözen gidip Şimdiki başkan geldikten sonra esas su sorununu çözen ALLAH tı ALLAH .Her şeyi bir zihniyete bağlayan CAHİL insanlar yüzünden çekiyoruz zaten daha ne denilebilirki..............

17. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Köylü milletin efendisidir .M.Kemal Atatürk
    ey köylü AKP ye oy veren elleriniz kurusun saldıray berk
    ey... Atatürkü kendi fikirlerini alet eden bir avuç zavallı insan şu yukarıdaki sözlerdendemi utanmıyacaksaınız konu kaç yılında geçerse geçsin olan bir olay ayrıca bu köy pkk ya karşı durduğu için bir sürü şehit vermiş bir köy onadamı saygı duymayacaksınız
    ey... tuzu kuru bir avuç insan hadi ALLAHDAN korkmuyorsunuz kendinizdendemi utanmıyorsunuz.

18. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    O Pkk katliamı herhangibi bir köyde de olabilirdi. PKK'ya karşı duran değil PKK köyü basınca teslim olan bir köy nasıl karşı durmuş onu da anlayamadım. Keşke karşı dursalardı da bugün bir Kahraman Maraş bir Gaziantep gibi ansaydık katledilen insanların köyünü.

Allah'tan korkmayanlar bellidir; köşeye sıkışınca Allah'ı alet edenler de bellidir. Bir klasik yaşıyoruz yine; PKK ile gerçekten mücadele eden Türk Askeri'ne saldırmak için PKK'ya teslim olan Köyü PKK'ya karşı durdu diye lanse eden bir zihniyet klasiği. PKK'ya teslim olan köylüler kahraman; onlara saygı duyulacak; Ama PKK ile bilfiil çatışmalara giren askerlere gelince saldırılacak... Sezar'ın hakkı Sezar'a Türk Askeri'nin hakkı mezara zihniyeti bu.

Esas utanılması gereken davranış sizin gösterdiğiniz davranış şeklidir. Siz Allah mısınız da sizin paylaştığınız habere karşı çıkınca Allah'dan korkmayan tuzu kurular oluyoruz? Bu ülkenin Allah Allah diye savaşa giden askerini savununca Allah'dan korkmamış mı oluyoruz? Siz Allah'dan korkuyor musunuz acaba; Allah Allah nidalarıyla gerektiğinde canını veren Peygamber Ocağı Ordumuza ve komutanlarına söverken?

Dinime küfreden müslüman olsa....

Bunların ezberi bu kadardır. Sıkıştılar mı Atatürk... Yahu Atatürk nereden çıktı şimdi, ne alakası var da Atatürk'ü fikirlerine alet eden diye bir laf yumurtlama ihtiyacı hissettiniz?

Zihniyet budur, ezber budur. Sıkıştılar mı tam saha pres uygularlar. Bir Atatürk'ü alet ediyorsunuz derler olur olmaz her konu da; bir de Allah ve din tartışmasına olayı çekmeye çalışırlar. Çapları budur...

Bunlarla yapılacak sohbet-tartışma şöyle oluyor:

A-Yahu adam vatanı pazarlıyorum diyor; vatan pazarlanır mı?
    B-Atatürk'ü kullanma!!!

A-Atatürk nereden çıktı şimdi vatan pazarlanır mı onu soruyorum!

B-Allah'dan kork

A-Tamam korkayım da vatanı satmak, pazarlamak ne demektir?

B-Atatürk'ü alet etme!

A-Tamam güzel kardeşim, vatanı pazarlıyor adam ne diyorsun?

B-Allah'tan korkmuyor musun?

A-Sen korkmuyor musun da alet ediyorsun, konu saptırıyorsun!

B-Atatürk'ü kullanma!

A-Yahu 10 satır oldu; Vatanı pazarlıyormuş adam son kez soruyorum bu normal mi onu söyle bari.

B-Münafık!!!

İşte bu zihniyetle tartışınca alacağınız cevaplar bunlardır. Ya Allah'sızsınızdır ya da Atatürk'ü alet ediyorsunuzdur. Anca onların gösterdiklerini alkışlayacak, yerdiklerini yereceksiniz ki makul kabul etsinler sizi.

Demokrasi dillerinden düşmez, ama karşı çıkarsanız söylediklerine Atatürk'ü alet etmenizden başlayıp Allah'sızlığınıza kadar giderler. İftiranın, çirkefin sınırı yoktur.

Ve sorsanız Allah'dan korkarlar.... Dua ediyorum korkuyorlar, ya bir de korkmasalar?

19. urunguahmet

urunguahmet Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    referandum öncesinin bunun gündeme getirilmesi yine acılar çocuığunun bir oyunu olsa gerek.a benim saftirik müridler yetmedi mi acıların çocuğuna kandığınız.bizler o kadar tuhaf bir milletiz ki önce hayat kadınına kızarız ardından gider onunla birlikte oluruz.acıma zihniyetiinin hakim olduğu toplumlarda düşünce fikir akıldan eser olmaz.

20. ünal

ünal Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    AKP ye oy veren elleri öperim.bu anayasayla buraya kadar evet evet evet.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş