AKP nin kilis milletvekili şehitlerimize aldırmadan halay çekti

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında ebolatli tarafından paylaşıldı.

1. ebolatli

ebolatli Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    AKP milletvekilinin oğlunun sünneti için futbol sahasına taş döşendi

DHA

AKP Kilis Milletvekili Hasan Kara'nın 5 yaşındaki oğlu Mehmet Enes'in sünnet düğünü için, Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne ait stadyumun toprak zeminine belediye ekipleri mıcır serildi, parke taş döşedi. Kilis Valisi Nevzat Turhan, diğer protokol mensupları ile birlikte üzerinde AKP logosu bulunan sünnet pastasını kesti. Halayların çekildiği görkemli sünnet düğünü, Aktütün Karakolu baskınında 15 askerin şehit olduğu güne rastladığı için düğünün haber yapılmasını engellemek için gazetecilerin görüntü kasetlerine el konuldu.

3'ü kız 4 çocuk babası olan 39 yaşındaki Milletvekili Avukat Hasan Kara, kirveliğini Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın yaptığı sünnet düğününü, Kilis'in merkeze bağlı Yavuzlu Beldesi'ndeki futbol sahasında yapmaya karar verdi. Kilis Belediyesi ekipleri toprak futbol sahasını mıcırla kapladı ve bir bölümünü de kilit taş döşenerek eğlence için pist haline getirildi. TEDAŞ da sahanın ortasına ve çevresine dev direkler dikti. Özel İdare Müdürlüğü de stadın çevre düzenlemesini yaptı. Bu çalışmalar yaklaşık 20 gün sürdü ve Yavuzlu Stadı sünnet düğününe hazır hale getirildi.

AKP'li Hasan Kara'nın dağıttığı oğlunun sünnet düğünü davetiyelerine, kirvenin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım olduğu da yazıldı.

`PROGRAM DEĞİŞTİ' DENİLDİ AMA!

Sünnet düğününün yapılacağı gün, Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ndeki Aktütün Karakolu'ndan 15 askerimizin şehit olduğu haberi geldi. Bunun üzerine sünnet programının değiştiği, mevlit okutularak şehitlerin anılacağı söylendi. Ancak, gelişmeler böyle olmadı.

Konuklar düğün alanına gelirken davul zurnalarla karşılandı, sadece `hareketli havalar' yerine mehter marşları çalındı. Sünnet olacak Mehmet Enes'in alana gelişi sırasında da davul zurna ekibi görevini yaptı. Daha sonra Suriye'den gelen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile eşi Saniha Yıldırım sünnet alanına girdi. Bakan ve eşi de davul zurnanın çaldığı mehter marşı ile karşılanıp protokol için ayrılan yerlerine oturdu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çiçek gönderdiği düğünde Bakan Binali Yıldırım, sünnet olan Mehmet Enes'e bisiklet ile altın künye, eşi de tam Cumhuriyet altını hediye etti. Diğer konukların da hediyelerini sunmasının ardından, üzerinde AKP logosu bulunan sünnet pastası konuklar tarafından kesildi. AKP logolu pastayı kesenler arasında Kilis Valisi Nevzat Turhan da yer aldı.

BAKAN GİTTİ, HALAY BAŞLADI

Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı sünnüt düğününde, hediye ve pasta kesiminin ardından Kilis'te görev yapan imamlardan oluşan grup mevlit okudu. Mevlidin bitiminin ardından Bakan Yıldırım ve eşi Ankara'ya dönmek üzere tören alanından Gaziantep Havaalanı'na gittikten sonra, `Antep'in hamamları' türküsüyle ünlenen, ancak repertuarında asker türkülerine ağırlık veren Gaziantepli türkücü Mehmet Yakar sahneye çıktı. Mehmet Yakar'ın `Ağrı Dağı Eteğinde' türküsüyle piste fırlayan, aralarında bürokratların da bulunduğu davetliler, davul zurna eşliğinde halay çekmeye başladı. Oturanlar ise alkışla halay çekenlere tempo tuttu. Halk oyunları ekipleri de halay çekenlere eşlik etti.

Sünnet düğününde eğlencenin görüntülenmesine düğün sahipleri tepki gösterirken, gazetecilerin yanına gelen bir kişi, "Sayın milletvekilimiz buradan görüntü alınmasını istemiyor. Tören alanını terk edin" dedi. Bu sözler üzerine gazeteciler ayrılıp araçlarına giderken, önlerini kesen 20 kişilik grup, düğün görüntülerinin bulunduğu kasetleri zorla ellerinden aldı. Gazeteciler jandarmaya başvurarak, şikayetçi oldu
    .

MHP'Lİ BAŞKAN'IN SÖZLERİ

Yavuzlu Belediye Başkanı MHP'li İsmail Hakkı Cannacar, AKP milletvekili Hasan Kara'nın devletin tüm imkanlarını oğlunun sünnet töreni için seferber ettiğini söyledi. Milletvekili oğlunun sünnet düğünü için gençlerin futbol oynadığı stadın mıcır ve taşla kaplanmasına tepki gösteren Başkan Cannacar, "Bunları yaparken cebinden de 5 kuruş harcamayacaksın. Devletin imkanlarıyla, devletin işçileriyle, siyasi iktidarın verdiği güçle bunların yapımını sağlayacaksın. Böyle şey olmaz" dedi.

Başkan İsmail Hakkı Cannacar sözlerini şöyle sürdürdü:

" Bu milletvekili, daha önceki yıllarda yaptığımız asfalt çalışmalarında bize devletin bir greyder ve silindirini verdirmedi. Düğün için sahanın kilit taşı yapımını üstlenen Kilis Belediye Başkanı'nın amacı yeniden aday olabilmek için milletvekiline yağcılıktan başka bir şey değildir. Biz talepte bulunduğumuzda reddeden İl Özel İdaresi ve diğer kurumlar, milletvekilinin şahsi işi için maalesef beldeye gelip çalışma yapıyor."

VALİ: BEN İZİNDEYDİM

Kilis Valisi Nevzat Turhan, futbol sahasına mıcır serip, taş döşenmesi çalışmasını belediyenin yaptığını, bu çalışmalar yapıldığı günlerde izinli olduğunu ve ayrıntılı bilgi sahibi olmadığını söyledi.

Futbol sahasında valilik olarak bir çalışma yapılmadığını savunan Vali Nevzat Turhan, "O çalışmaları sanıyorum belediye yaptı. Ben de izindeydim. Düğün arifesinde izinden döndüm. Detaylı bilgim yok. Vilayet olarak yaptığımız bir şey yok orada. Zaten orası genelde futbol sahası. Kiraladılar orayı. O nedenle çalışmalar da kendi özel imkanlarıyla hem de belediye imkanlarıyla yapıldı" dedi. Vali Turhan, TEDAŞ'ın sünnet düğünü için futbol sahasına direk dikip, ışıklandırma yapmasıyla ilgili olarak ise "O konuyu bilemiyorum. Onu siz basın olarak araştırın, benim bilgim yok" diye konuştu.

milletvekilinin sünnet düğünü için yola taş döşenen bu ülkede, barakalarda askerlik yapan mehmetcik olmadık baskınlarla yok yere canından oluyor.

Ekli Dosyalar:

2. Ertan AKTEPE

Ertan AKTEPE
    UyduTürk
    Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    19
    sadece tebrik ediyorum haber konusu şahsı:apploud:

3. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    yorum yok.ortada herşey

4. ebolatli

ebolatli Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar sallamasyon haber deildir resimleri incelemeyi unutmayın yorumlara açıktır yorum yapmaktan çekinmeyin

5. Mu®aT

Mu®aT <b><font color="red">System Administrator</b></fon Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Başbakan şehitlerimize kelle derse, itin birine sayın diye hitap ederse bunların olması normaldir...Bir söz vardır imam bişey yaprsa cemaat bişey yapar diye aynen öyle olmuş işte.. Hesabını verecekler hepsi verecekler az kaldı...Yüce divanda mısırların koçanları gemilerin direkleri televizyon kanallarının antenleri sahiplerine SO... rulacak...az kaldı...üslubum için özür dilerim ama türkiye 17 şehidine ağlarken bunların olmasınıda hazmedemiyorum

6. ENGİN02

ENGİN02
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    2
    harika yorum katılıyorum:apploud::thumb_up:

7. draculu45

draculu45 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    ağzına sağlık üstadım:nono::nono::nono::nono::nono::nono::nono::nono::nono:

8. ebolatli

ebolatli Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0

teşekkür ederim murat bu güzel özetin ve yorumun için üsluybunda bana göre gayet normal ve aşırı birşey yok şunu belirtmekl isterim onlar ulu orta millete vatandaşa değerlerini her türlü lafı söylüyor onlar ilk önce özür dilicekler ki sonra biz saygı duyacaz çifçi açız diyor başbakan bey ise sen ak partili olmazsın tühhhh atın bunu gözümün önünden diyor yazık ki kimlerin elinde yönetiliyoruz

9. ahmetsami33

ahmetsami33 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Hiç şaşırmadım.murat ustaya katılıyorum.bunlar birbir hesap vereceklerdir...

10. sungur

sungur Guest

Üstad doğrusunu söylemek gerekirse üslubunuz çok hoşuma gitti.ellerinize ,ağzınıza ve yüreğinize sağlık duygularıma tercüman olmuşsunuz sizi tebrik eder şükranlarımı sunarım.

11. headend

headend Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    yakışır bumlara ..SUÇLU ARAMAYACAKLAR ..SORUN ÇÖZECEKLER ..ŞEHİTLER CABASI ONLAR İÇİN NEDE OLSA ..ORALARDAN SAYI KAZANIYORLAR ...SANDALYE İÇİN .SUÇLU KİMKİ SANDALYE VARKEN ..yoksa koltuk gider ..OTUR OTURABİLDİGİN KADAR NİCE FENERLERE ..

12. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    :no_clue::d040::ne kadat siyasete düşkün bir milletiz şu konu yazan olduğu için gündemden düşmedi ancak şehitlerimizle ilgili konular ilgisizlikten gündemden düştü beğenmiyorsan oy zamanında oyunu vermezsin ne akp kalır nede milletvekili bizim gibi millet zor bulunur vesselam:no_clue:

13. Mu®aT

Mu®aT <b><font color="red">System Administrator</b></fon Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1

Siyaset hayatın her alanında var...Okulda işte camide sokakta evde yani heryerde var...Bu yüzdende hayatımızın bir parçasıdır...Ayrıca Bizim seçip gönderdiğimiz ensesi kalınlar orda bizi doğru düzgün temsil etmiyorsa bizde burda sesimizi çıkarmak zorunda kalırız..Bu konu güncel bir konudur çünkü 17 tane şihidimizin acısı hala yüreğimizde duruyor...17 şehidi bir anda unutmak mümkünmüdür...Biz burda sesimizi çıkaracağızki onlar orda rahat oturamasın

14. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Bizmi siyasete düşkünüz pes valla hocam bu milletin kıkı çokmıyor enson tepkide fettulcı polislerin baskısında hergez nasibini aldı başka memlekette bukadar zam üstüne zam yapılsın 71 tirilyon çalan deniz fenerine geleçek tepkileri hayal edemiyorum yada kelleden dasından seni yargılayan hakimi içeriye atacaksın kimseye duyurmadan yada adamları ergenekon diye davadan suçlayacaksın 2sene davayı sonuçlandıramayacaksın kitlerini satacak ama çok hayırlı biriş yaptım diye övünürken karşında hiç muhalefet olmayacak aynı kitler aynı yıl karlarını katlayacak hiç yatırım yapmadan ama secim zamanıda bize düşen işten çok dış güçler olayı belirlemese gercek görülür kanaatindeyim

15. ahmetsami33

ahmetsami33 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    :angry26:bizim gibi millet zor bulunur ;bize hakaret edenden hoşlanırız,bizim gibi millet zor bulunur ,yüzümüze tükürenden hoşlanırız,bizim gibi millet zor bulunur,hakını ve kendi gibi memur olan polislerin hakını koruyan ve arayanlara zulm ederiz,bizim gibi millet zor bulunur,her ay 20 şehit verir hepsinde aynı tepkiyi gösterir susarız,bizim gibi millet zor bulunur , sınır ötesi operasyon için toplanmadan cumhur başkanımız finlandiya'dan sadece hava harekatıder bizde onunla gurur duyarız,bizim gibi millet zor bulunur,şerefsizlerden arınalım deriz en ufak arınmada kıyameti koparırız vesselam efendi...:angry26:

16. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    :no_clue: ne diyelim arkadaşlar benim niyetim milletvekilinin yaptıklarını onay değil hatta milltvekilinin böyle birşey yaptığı için vekillikten istifa etmesi lazım kayıtsız şartsız benim dediğim bambaşka birşeydi herneyse yanlış anlayana doğru anlayana herkese :no_clue:SELAMLAR

17. yakupyurt

yakupyurt Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar o vekil pkkyı temsil ediyordur mecliste şehitler sevincinden halay cekmiştir derhal istifa etmesi lazımdır hatta intüihar etsin biraz gurur varsa o vekilde şiddetle ayıplıyorum kınamak anlamında tabii

18. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    akp li vekilin mi güldürmeyin arkadaşlar dişli denen zadın çaldığı tescillendi ama dokunulmazlığını kaldıramadılar ne pislikler çıkacağını bildikleri için chp li milletvekilinin dokunulmazlığını kaldıramıyorlar nedeni ne acaba değilki bukadar duyarsız şerefli bir insanın dokunulmazlığını kaldıracaklar helehele oy kaybettikleri bugünlerede

Sayfayı Paylaş