Aklınızı Çelip Cihazınızı Rootlu Hale Getirmenizi Sağlayacak 5 Neden

Konu, 'Android os' kısmında TaaLoS tarafından paylaşıldı.

1. TaaLoS

TaaLoS
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    53
    Telefonunu kurcalamaktan hoşlanan, kısıtlı olan kullanım alanını daha da genişletip birçok yenilik / özellikten faydalanmak isteyen Android kullanıcılarının bir numaralı işlemi, cihazını rootlu hale getirmektir...

Custom ROM Seçenekleri
    upload_2016-4-12_10-25-21.png

Telefonunuzu fabrikasından çıktığı gibi kullanmak zorunda değilsiniz, geliştiriciler tarafından farklı farklı piyasaya sürülmüş onlarca ROM bulunuyor. Bunlar sayesinde telefonunuzda hayal bile edemeyeceğiniz kişiselleştirmeler yapabilir, cihazınızın üretici şirketinin dağıtıma sunmadığı Android’in yeni sürümlerini kullanabilirsiniz. Örneğin telefonunuzu rootladıktan sonra Marshmallow’u desteklemeyen bir cihazınıza CyanogenMod yükleyebilirsiniz.

Kernel’e İstediğiniz Gibi Müdahale Edin
    upload_2016-4-12_10-26-58.png

Telefonunuzu kişiselleştirmek ya da kullanımını daha ergonomik hale getirmek için işletim sisteminin çekirdeği olarak tabir edilen Kernel yapısına müdahale edebilirsiniz. Bu sayede Kernel Adiutor gibi uygulamalar ile işlemci saat hızınıza direkt olarak müdahale edebilir, batarya tüketimi ve Wi-Fi çekim gücünü isteğinize göre optimize edebilirsiniz. Bu kadar detaylı kullanmak yerine ekran ışığıyla ya da sesle ilgili iyileştirmelerde bulunabilirsiniz.
    upload_2016-4-12_10-27-43.png
    Reklamların Alayını Kaldırın

upload_2016-4-12_10-28-16.png
    Aslında root gerektirmeyen cihazlar için reklamların engellenmesi amacıyla geliştirilen uygulamalar bulunuyor fakat bu yalnızca web sitelerindeki reklamlar için geçerli. Daha kapsamlı çalışan AdAway gibi root gerektiren uygulamalarla telefonunuzdaki tüm reklamları kaldırabilirsiniz.

Cihazınıza Ön Yüklü Olarak Gelen Uygulamaları Kaldırın

upload_2016-4-12_10-30-7.png
    Örneğin Samsung ya da LG’nin bir telefonunu kullanıyorsanız, stok ROM olarak ön yüklü bazı uygulamaların var olduğundan haberiniz vardır. Eğer cihazınızı rootlu hale getirirseniz bu uygulamaları telefonunuzdan temizleyebilir, daha hızlı ve performans gücü yüksek hale getirebilirsiniz. Telefonunuzda hiç kullanmadığınız halde yer alan ve arka planda çalışıp bir yandan da durduk yere RAM’inizi sömüren bu uygulamalardan kurtulmak, bataryanızın süresini de önemli pozitif anlamda etkileyecektir.

2. mario usta

mario usta
    Yetkili
    Yetkili Kişi Vip

Beğenilen Mesajlar:
    846
    reis bu uygulamalari nasil yapabilirim benim cihazim samsung ace2 android 2.3.6 bunu nasil degistire bilirim

3. TaaLoS

TaaLoS
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    53
    Bilgisayarına kingo root veya iroot googleden aratark bulup indirebilirsin , programı kurduktan sonra usb hata ayıklamayı açarak ( ayarlar,uygulamalar,gelişim,usb hata ayıklama tikli olacak ) bilgisayara telefonu usb kablosu yardımıyla bağlayarak indirmiş olduğun programla root yetkisi kazandırmış olursun.

4. mario usta

mario usta
    Yetkili
    Yetkili Kişi Vip

Beğenilen Mesajlar:
    846
    reis şu konuya resimli bi anlatım yapsana iroot u indirdim pc ye usb ile bagladım sadece dönüp duruyo telefonu görmüyor başka programda yüklemem gerklimi veya tele pc xp resimli anlatımyaparsan sevinirim

5. TaaLoS

TaaLoS
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    53
    Usb hata ayıklama'yı demek ki açmamışsın abi , cihazın marka modelini detaylı olarak yazarsan yardımcı olayım.
    Elimde şuan S7 Edge olduğu için sana yardımcı olamıyorum elimdeki cihazın android sürümü 6.0 seninki 2.3.

6. cafi

cafi
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    116
    selam benim telefonum viktor p1 telefon kilitlendedi servise gidip geldikten sonra telefon sarj oluyor fakat pc ile bağlantı kuramıyor
    geliştirici seçenekler bölümünde usb hata ayıklaması
    usb bağlandığında hata ayıklama modu çentikli yani açık
    normal şartlarda pc ile telefon bağlantı kurması lazım fakat kuramıyor

7. mario usta

mario usta
    Yetkili
    Yetkili Kişi Vip

Beğenilen Mesajlar:
    846
    usta samsung ace2 telefonum hata ayiklama modu centikli ama pc deki iroot programini acinca usb isareti dönüp duruyor connek sin diyo sona hata veriyo usta telefonada ayni programdanmi atmam gerekiyor bir turlu beceremedim pc gorse zaten bircok sey var kaldiracagim telefonu kasmasin diye

8. TaaLoS

TaaLoS
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    53
    Aleyküm selam kardeşim , telefonu data kablosuyla bilgisayara bağladığında bilgisayarda herhangi bir aygıt bulundu vs gibi bildirim alıyormusun ?

9. TaaLoS

TaaLoS
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    53
    Anladım abi ayarladan en altta cihaz hakkında yazması lazım oradan android sürümü kaç görünüyor ona göre çözüm önerisi söyleyeceğim.

10. mario usta

mario usta
    Yetkili
    Yetkili Kişi Vip

Beğenilen Mesajlar:
    846
    usta androit surumu
    2.3.6

11. mario usta

mario usta
    Yetkili
    Yetkili Kişi Vip

Beğenilen Mesajlar:
    846
    usta data kablosu derken usb ile baglamaya calistim teli data kablosu farklimi oluyor

12. cafi

cafi
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    116
    selam üstat bağlandığımda aygıt bulundu uyarısı almıyorum tamire gitmeden önce alıyordum pc de bilgisayar bölümüne tıkladığımda bulamıyorum normal şartlarda telefonu tanısa pc de bulmam lazım

13. TaaLoS

TaaLoS
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    53
    A.selam kardeşim , normalde şarj soketleri dört bacaktan oluşur iki tanesi şarj içindir artı ve eksi olmak üzere , diğer ikiside yine aynı şekilde artı eksi dir ve buda bilgisayar bağlantısı içindir. Büyük ihtimalle ya servisin dalgınlığına geldi yada unutuldu şarj soketinin iki bacağı lehimsizdir. Servisle görüşün isterseniz.

cafi bunu beğendi.
  14. TaaLoS

TaaLoS
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    53
    Aynen abi usb kablosuyla bağla eğer dediğim gibi geliştirici seçenekleri aktif ettiğin halde görmüyorsa google'dan aratarak samsung usb driver'i bulup indir yasak olduğu için link veremiyorum bulamazsan foruma ekleyeyim driver'i. Bundan da sonuç almazsan uzaktan yardımla halledelim abi.

mario usta bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş