33'ün tipi değişti

Konu, 'Renkli Hayatlar-Magazin Dünyası' kısmında amoli_1 tarafından paylaşıldı.

1. amoli_1

amoli_1 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Rehberlik hizmeti veren 118’li reklamlar izleyicilerin tepkisini çekiyor. Özellikle son dönemde çok fazla ekranları işgal eden 11833’ün abartılı efemine karakteri tepkiler sonrası ekrandan çekildi. Geçen hafta tartışma programlarını da işgal eden bu karaktere ilk tepkilerden biri de Haber 7 yazarlarından Serdem Çoşkun tarafından gösterildi.

TEPKİ ÇEKMEYİ BAŞARDILAR!

“Ne olur ‘yalnız değilsin’ deyin bana” başlığıyla bir yazı yazan Serdem Coşkun, “Dikkat çekmek için yaptılarsa, başardılar. Ama çoğu insan benim gibi ya sabır çekip kanal değiştiriyordur bence. Kimseyi ayıplamıyorum, tütüleyip karalamıyorum. Sadece, zihniyeti çözmeye çalışıyor ama başaramıyorum.” diye yazdı.

İLK TEPKİ SERDEM'DEN

Serdem Coşkun, cinsellik çağrışımlı reklamları eleştirdiği yazısında şu değerlendirmeyi yaptı; “Para kazanma ya da reyting derdiyle düşürüldüğümüz duruma bakınız. Neresinden çekerseniz çekin... Ele gelir bir yanı yok bu saçmalıkların. Birileri bana kızacakmış, kızarsa kızsın. Hiç umurumda değil. Henüz kimse cesaret edip de bu nasıl bir reklamdır demedi. Hepsine sus... Sus... Sus! Nereye kadar?

Memlekette bir ben mi varım?

Haydi, ne olur... 'Yalnız değilsin' deyin bana... Lütfen, Lütfen!”

GİDERKEN DE SİNİR ETTİ

Haber 7 yazarı Serdem Coşkun’un bu çıkışının ardından geçen hafta tartışma programlarına da malzeme olan reklamın eleştirilen karakteri hafta sonu itibariyle ekranları terk etti. Hafta sonu itibariyle, izleyicinin sevgisini kazanamayan ve istenmeyen 33 figürü, yeni reklam filmlerinde yerini çok daha beyefendi ve kendisinin tam zıttı, bir karaktere bıraktı. Böylece izleyicinin bakış açısı, 118 33’ün reklamlarını şekillendirmiş oldu. Sevilmeyen 33 tiplemesi ekranı terk ederken ‘Allaha ısmarladık 33’ şarkısıyla izleyicileri sinir etti.

2. mescer

mescer Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    her taraf bilinmeyen numaralarda doldu

Sayfayı Paylaş