3. Dünya Savaşı Çıkmak Üzere

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında engunaydin tarafından paylaşıldı.

1. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Aklı selim sahibi herkesin gördüğü gerçek Akdeniz'in kan gölüne döneceği bir büyük savaşın adım adım geldiği. Gruplaşmalarla safların tutulduğu bu savaşta beceriksiz yöneticiler sayesinde taraf olacağız gibi duruyor.

2. Dünya Savaşının büyük yıkımını yaşamayan Türkiye bugünlerdeki savaş tahrikçilerinin eleştirdiği ekmek karnesi ve açlıkla bu badireyi atlatmış; bu toprağın çocukları anlamsız bir savaşta kan dökmemiş ve 1. Cihan harbinde olduğu gibi Anadolu işgale ve yıkıma uğramamıştı.

Şimdi ise gidişat büyük bir savaşa doğru. Umarım ülkemin yönetimine akıl ve fikir gelir de böylesi büyük bir tehlikeyi topraklarımızda yaşayıp canımızı ve kanımızı vermeyiz.

Bunları söyleten son gelişme ise İran'ın İsrail'le kıvılcım ateşlemeye yönelik yardım gemileri ile gerçekleşti. BM tarafından geçen hafta ambargo açıklanan İran gözünü kararttı ve madem ambargo uygulanacak kaybedecek ne kaldı tarzı bir yaklaşımla İran Devrim Muhafızları eşliğinde gemi yollamayı tartışıyor.

İşte o haber:

İsrail'le yaşanan gemi krizinin izleri silinmeden, bu sefer de İran, Gazze'ye yardım malzemesi taşıyan iki gemi gönderdi. Gemilerde İran Devrim Muhafızları'nın da bulunduğu tahmin ediliyor.

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

devlet radyosunun haberine göre, Gazze Şeridi'ne yiyecek, oyuncak ve inşaat malzemesi taşıyan ilk

gemisi dün yola çıktı. Geminin hafta sonunda Gazze açıklarına varması bekleniyor.
    "Filistin Ulusunun Müdafaası İçin Birlik" isimli İranlı sivil toplum kuruluşu yetkilileri, Gazze'ye İsrail tarafından uygulanan abluka kalkana kadar

gemi yardımına devam edecek" diye konuştu.
    İranlı üst düzey yetkililer, dini lider Ayetullah Hamaney'in emir vermesi halinde Devrim Muhafızları'nın gemilerde yer almaya ve gemilere eşlik etmeye hazır olduğunu açıklamıştı. Ancak bugün IRNA

ajansına konuşan Devrim Muhafızları liderlerinden Hüsseyin Selami, henüz böyle bir planları olmadığını ifade etti.
    İsrail'in yardım filosuna 31 Mayıs'ta düzenlediği operasyonda Mavi Marmara gemisinde bulunan 9 Türk hayatını kaybetmiş, kanlı baskın başta İslam ülkeleri olmak üzere dünyada büyük tepki ve öfkeye neden oldu.
    Bu olayın ardından

Kızılayı'ndan yapılan açıklamada, yaklaşık 100 bin İranlı'nın Gazze'ye gidecek gemilerde yer almak için başvurduğu ifade edildi.

2. nino

nino Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    işler fazla karışmasa bari :no_clue:

3. mescer

mescer Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    bir avuç israilin sonunu getırmek lazım

4. microlab

microlab Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bakalım Tayyip Bey bu işi nasıl çözebilecek.!!!! Allah Yardımcımız olsun....Ayıklasınlar bakalım şimdi pirincin taşını.

5. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    akıllı araplar sat sat sat bitirdiler bizdede aynısı bitmez birşey olmaz bakalım oluyormu olmuyor mu israilin sonu gelmez adamlar 10yıllık plan yapıyor bizde 10yıllık plan düzeni bozmak kendi hayellerini gercekleştirmek imamlarla cumhuriyeti yıkmak adam üretiyor biz insanlarımız için imam sayısını artırıyoruz hergeze 1 imam yetiştirinceye kadar sonra adamların silahlarına karşı bizim imamlar bakalım hayırlısı bakalım bundan sonra one minute eskidi şimdi ne diyebileçek recep bey

6. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    10 yıllık plan dediniz aklıma geldi bizdeki plansızlık, kafasızlık. Türkiye'nin hemen hemen hiç bir konuda bir planı yok. En azından siyasi iktidarların yok. Örneğin Türkiye'de her sene 5000 yeni iktisat fakültesi mezunu rahat veriliyordur üniversitelerden. Buna karşn sermayeye köle olmuş Türk siyasi iktidarları halen bu insanlara yönelik düzenlemeler yapmış değil. Bu insan gücünün temel çalışacağı yer bankacılık sektörüdür. Ama yasal düzenleme yapılmamakta; lokanta açacak adamdan köfte çevirmek için ustalık belgesi istenerek vatandaşa eziyet yapılırken büyük sermaye ucuz işgücü çalıştırabilsin diye bankacılık ve benzer sektörlerde çalışacak personelin nitelikleri ile ilgili düzenleme yapılmamaktadır. Bu yolla büyük sermaye için daha geniş bir işgücü piyasası sunulmakta; üniversite mezunu gençler işsiz gezerken işin gerektirdiği niteliklere sahip olmayan lise mezunları veya geniş emek piyasasının düşük ücretine razı üniversite mezunları ancak bankalarca istihdam edilmektedir.

Ne acıdır ki bu ülkenin başbakanı bu atıl nitelikli emek gücüne basit bir yasal düzenleme ile iş imkanı sunmak yerine 'Her üniversite bitiren iş bulacak değil' tarzı garip vecizeler yumurtlamaktadır. Halkı için en basit yasal düzenlemeleri yapmayıp; adeta sermayenin güdümünde hareket edip sonra da en büyük demokrat veya halkçı ayaklarına yatmaları ise kesinlikle beni çileden çıkarıyor.

7. kqkq

kqkq Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İçinde devrim muhafızları yokmuş . İran devlet TV si açıklmış.Ayrıca bu haksız amborgonun çözümü savaş ise ben hazırım. Hazır olmayanlar şöle kenara çekilsin.

8. kqkq

kqkq Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    O iktisat mezunlarının nasıl okuduğunu ben biliyorum.. Bizzat hergün görüyorum. Kantinde oturarak. Otobüs kuyrugunda sevişerek.

9. mescer

mescer Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    bu savasa bende hazırım yeter demek lazım bir noktada

10. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    ABD'de oturup da savaşa hazır olmak ne güzel iş valla. Tabii ABD diye yazıp da esas Türkiye ise özentilik de bir tuhaf.

Terbiyesizliğin de şerefsizliğin de gereği yok diye düşünüyorum. Tabi size şerefsizsiniz demiyorum; şerefsiz değilsiniz de demiyorum. Her şey ve seviye ortada zaten. Bu konuda yorum yapmak haddim değil; en azından yapsam bile bu yorumu paylaşmak gibi bir vazifem de yok.

Bu arada söz konusu mesajınıza yönelik yayın yolu ile hakaret davası açarsam hem ceza alırsınız; hem de tazminat ödersiniz. İlk tazminat emsal olur; bütün iktisat mezunları dava yolu ile sizden tazminat alır. Ayağınızdaki donunuza kadar tazminat ödetecek cüretkar ve aşağılık mesajlar yazmanız ilginç. Tabii aşağılık mesaj size çok yakışmış; forumdaki muhalif paylaşımlarımdan ötürü şikayet etmekle tehdit eden bir muhbir vatandaşa yakışan şeyler bunlar. Fikir özgürlüğüne bir forumda bile katlanamayan zihniyetin zavallı temsilcisi genç insanları hayasızca karalamakta da ilginç ki bir yanlış görmemiş....

11. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    sizi gemide göremedik mavi marmarada:DD::DD:

12. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    o keratalara söylüyorum üzmez hocanızı örnek alın evinizde calıştırdığınız kadın ve kızları daha makbul diye sonra savunma kolay kızlık zarı yırtılmamış diye birde 14 yaşında kızlara sarkın sonra vali kaymakam ilin ileri gelenleri yardımcı olur medyaya sızmadan çözerler işi olmadı parayı verirsin elinin kiri sonrası dahada kolay ama terbiyem dur diyor kgkg kardeş nedersin

13. microlab

microlab Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yolunuz AÇIK olsun hadi size GÜLE GÜLE...........

14. kqkq

kqkq Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Şerefsizin de şereflinin de kim olduğunu zaten ne sen ne ben belirleyebilirim. Herkes içinde yaşar.
    Dava açabilirsiniz.Ben gördüklerimi söyledim.Dava açarsanız benim kim olduğumu da anlamanız gecikmez. Zaten gecikmicek.
    Abd olayına gelince bu foruma üye olduğumda oradaydım. Bir sürede orada yaşadım işlerim dolayısıyla.Ben ülkemi seviyorum refah ferah muhabbetine de böle şeyler yapmam.
    Özenti olmayacak yaşta ve kapasitedeyim. Bakın ben tekim senin arkanda bi kaç tane sen gibi kişi var .. Aklınca yorum yazıp bana provakatör diyor. Sen de bende yakında tanışıcaz dolaylı olarak birbirimizle :)

15. kqkq

kqkq Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Allah Hüseyin Üzmez gibileri lanetlemiştir. Onun gibi kirli insanları muhabbete sokma.Onu savunacağım falan diye ortaya yem atıyorsan yanılıyorsun.

16. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Elinden geleni ardına koyup istediği makam veya mevkiye şikayet etmeyen ŞEREFSİZDİR....

Önemli biri olsanız da iyi olur. Yaptığınız hakaretten çok rencide oldum. Gecikmeksizin fırsatını bulup hakkınızda Cezai takip için de hakaretiniz nedeni ile Hukuk mahkemesinde hakaretinizle geçirdiğim yoğun üzüntü nedeni ile de size kişisel dava açıyorum. Bilginize....

Belirttiğim gibi önemli biri olsanız iyi olur; bu yayın yolu ile toplumun bir kesimine yönelttiğiniz hakaretten dolayı bu hakareti duyup da üzülerek dava açan pek çok kişi olacaktır. İktisatçı tanıdıklarımı geçelim Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı R. Tayyip Erdoğan'da bir iktisat fakültesi mezunudur. Kaç kişi ile davalık olacağınızı düşünmeye başlayın.

17. kqkq

kqkq Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bekliyorum. :)
    Benim yazdıklarım açıktır.Açıkça gördüğüm örneklerden bahsettim :)

18. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    yazımdan öyle bir anlam çıkardıysan üzülürüm ben bu adamı kurtarmak için uğraşanlara kızgınım bu tiplerin böyle birşey yapmayacaklarını savunan neyse anla biz itham etme mercihi değiliz biz yaşıyor görüyoruz ve insanları kullanma sömürme meziyetini kullandırmamaya yemin etmiş insanı ötesi yok yem muhabbetini bu tipler iyi bilir onuda iade ediyorum bizde yem kuş cinslerine atılır kaldiki senle muhabbet ettiğimize göre öyle bir düşüncemiz yok uğraşımız daha iyi bir yaşam için

19. kqkq

kqkq Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yani bu adamı hükümet kurtarmak istese zaren kurtarırdı. Akp ile alakası yok onun gazetesinde yazan birçok adama Provakatör denmeli bana değil ... Bunu da bana Provakatör diyen kişiye hitaben söledim.

20. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Evet açık. Kıvırma kaldırmayacak denli açık. Bütün iktisat mezunlarını kastederek söylediniz bunları. Şimdi zoru görünce kıvırıyorsunuz. Bir özürü bile çok görüyorsunuz üstelik... Bu saatten sonra özür dileseniz de boş...

İşte o gayet açık ifadeniz:

Sayfayı Paylaş