2. Hüseyin Üzmez Vakası: Ak Tecavüzcü

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında engunaydin tarafından paylaşıldı.

1. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1

Tunceli'nin Ovacık İlçesi'nde Ak Parti eski İlçe Başkanı'nın zihinsel engelli kıza tecavüze kalkıştığı iddiaları halkı ayaklandırdı.

Tunceli'nin Ovacık İlçesi'nde

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

eski İlçe Başkanı Rıza Ç.’nin 14 yaşında zihinsel engelli bir kıza tecavüz girişiminde bulunduğu iddiaları ilçeyi karıştırdı. Rıza Ç. çevresinde toplananlardan silah tehdidiyle kurtulup İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne sığınırken, sayıları yaklaşık 2 bine ulaşan öfkeli kalabalık saatlerce kaymakamlık önünde bekleyip şüphelinin kendilerine verilmesini istedi. Gerginliğin sürdüğü ilçede polis ve jandarma sıkı güvenlik önlemleri aldı.
    VATANDAŞLAR GÖRDÜ
    Ovacık’ta

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

eski İlçe Başkanı Rıza Ç, iddialara göre dün öğleden sonra ilçe dışında kendisine ait cipin içinde zihinsel engelli 14 yaşındaki A.K.’yi yarı çıplak halde olduğu halde soyup tecavüz girişiminde bulunurken çevrede bulunan iki kişi tarafından görüldü. Vatandaşların cipin yayına giderek kızı kurtarmaya çalıştığı sırada Rıza Ç.'nin tabancasını çekerek, “Buradan uzaklaşın yoksa sizi vururum” diyerek tehdit ettiği öne sürüldü. Eski ilçe başkanı, daha sonra arabasıyla birlikte hızla olay yerinden kaçarken, kendisine engel olmak isteyen Murat Yerlikaya'ya çarptı. Yerlikaya yaralanırken, Rıza Ç. aracıyla birlikte Emniyet Müdürlüğü’ne sığınarak can güvenliği olmadığını söyledi.
    2 BİN KİŞİ TOPLANDI
    Olayın duyulmasının ardından ilçede esnaf kepenk kapattı, aralarında çocuk ve kadınlarında bulunduğu Ovacıklılar, Emniyet Müdürlüğü’nün hemen yanında bulunan Kaymakamlık binası önünde toplanıp, Rıza Ç.’nin kendilerine teslim edilmesini istedi. Kısa sürede kalabalığın 2 bin kişiye ulaşması üzerine, polisin yanı sıra jandarmada takviye olarak ilçede geniş güvenlik önlemleri aldı. Bir grup ise ilçe caddelerinde yürüyüş düzenleyip, ‘Dersim onurdur, onuruna sahip çık’, sloganları attı. İlçe Jandarma komutanlığı yetkilileri, toplanan kalabalığı sakinleştirmek için yoğun çaba harcarken, zanlının elerinde olduğunu ve gerekli yasal sürecin başladığını ve konunun örtbas edilmeyeceği yönünde konuşmalar yaptı.
    ZIRHLI ARAÇLA GÖTÜRÜLDÜ
    Bu arada şüpheli Rıza Ç., zırhlı bir araca konularak gizli bir şekilde İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürülüp, burada Cumhuriyet Savcısı tarafından ifadesi alındı. Savcı Rıza Ç:’nin yanı sıra görgü tanıklarının da ifadesine başvurdu.
    Öte yandan vatandaşların slogan attığı sırada adliyeden çıkan bir savcının, “İçinizde aklı başında biri yok mu ? Onunla konuşalım” dediği iddia edilirken, kalabalık buna da tepki gösterip, savcının kendilerinden özür dilemesini istedi.

Yaklaşık 5 saat Kaymakamlık önünde bekleyen Ovacıklılar, şüphelinin kendilerine verilmesini istedi. Bu arada Ovacık Demokrasi Platformu adına, olayı kınamak için basın açıklamaları yapıldı. Rıza Ç’nin Emniyet Müdürlüğü önünde park halinde olan cipi ise bazı vatandaşlar tarafından kundaklanmak istendi. Akşam saat 21.30 sıralarında vatandaşlar Kaymakamlık önünden yavaş yavaş ayrıldı.
    LİNÇ NÖBETİ DEVAM EDİYOR
    Vatandaşlar bugün de ayaklandı. Adliye'nin de bulunduğu kaymakamlık binasının önünde toplanan zanlılar tecavüz zanlısının kendilerine verilmesini istiyor.
    TUTUKLANDI
    Zihinsel engelli kıza tecavüz girişiminde bulunduğu belirtilen ve linç edilmek istenen Rıza Ç., gece İlçe Jandarma Komutanlığı'nda tutuldu. İfadesi alınan Rıza Ç., bugün saat 05.00 sıralarında büyük gizlilik içinde adliyeye sevkedildi. Savcı tarafından ifadesi alınan ve nöbetçi mahkemeye sevkedilen Rıza Ç., ‘Küçük yaştaki çocuğu alıkoyup, cinsel istismarda bulunmak’, ‘Silahla tehdit’, ‘Adam yaralama’ suçundan tutuklandı. Ovacık'ta cezaevi bulunmadığı gerekçesiyle evli ve 2 çocuk babası olan ve TEDAŞ'ta işçi olarak çalışan Rıza Ç., askeri helikopterle Tunceli'ye götürülürek burada cezaevine konuldu.
    Cinsel istismara uğradığı belirtilen A.K., ise Tunceli Devlet Hastanesi'ne sevkedildi. A.K.'nin burada gerekli tedavisi yapılırken, 3 kardeş oldukları ve anne ve babasının işsiz olduğu belirlendi.

2. atakurtul

atakurtul Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Bunların niyetleri hep böyle,bu seçimle başımızdan bir gitseler ülkeyi ne durama sokular

3. Örnek

Örnek Guest

Böylesi adama ne denir ki ne lanet okunur ki bilmiyorum. Bunun gibilerini öldürmek ceza olmazda kolunu, bacağını kesip sokağa atmak lazım!

4. neskali

neskali Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Allah belasını versin ki vericek zaten şüphesiz

5. 05camci

05camci Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bizim medyamıza pek güvenmiyorum ama eğer gerçekse allah belasını versin bunungibilerini mapuslarda beslemicen asıcanki bu düşüncede olanlara ibret olsun birde bu konuyu siyasete çekenleri kınıyorum ne demek bunlar hep böyleler ağzımı bozdurmayın başka partilerden böyleleri çıkmıcak diye bi garantinmi var yazdığınız yorumun nerelere gittiğine dikkat edelim bir birimizi kırmamaya özen gösterelim bu ülkede 2 kişiden biri bu partiye oy vermiş bunu aklımızdan çıkarmayalım kişilerin suçları kendilerini bağlar ........saygılar iyi çalışmalar

6. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    ya yok öyle birşey bu adamların günahını alıyorlar komplo bunlar herşey iye gidiyor yandaş medyanın uydurmaları günahlarını alıyorsunuz inanmış ak insanların siz doğruyu zaman gazetesinden vakitten şafaktan hatta hatta en yeni engüzel gazete tarafdan isminde de var taraf kimin için ne için oradan öğrenmek daha doğru bakalım onlar ne diyor bakın dtp liler olaylara sahip çıkmış nerede benim çelik bakanım van fatihim yok nedense

1 kişi bunu beğendi.
  7. harami44

harami44 Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Hüseyin Üzmez gibi deli raporu alır bu olaydan kurtulur kendilerini aklamanın en güzel yolu

8. evangelis

evangelis Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ya kafayı yiyeceğim, bu topluma ne oldu böyle? Her taraftan her gün böyle iğrenç haberler geliyor. Bir partiden olması ayrı bir sorun ama, genele baktığımız zaman Türk toplumu böyle değildi. Toplumsal cinnet mi acaba? Anlamakta gerçekten zorlanıyorum. Yapanların Allah da hukuk da belasını belasını versin.

9. kqkq

kqkq Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bu Egunaydın adlı yetkili arkadaş ... Sen sürekli burda siyasi propaganda amaçlı konular ve mesajlar yazıyorsun... yakışmıyor sana kendi düşüncelerin seni ilgilendirir... Koyun güder gibi burda kimseyi etki altında tutmaya çalışma.. Hiç muhalefet'in yaptıklarını görmezden geliyorsun...Yakışmıyor.

10. amoli_1

amoli_1 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Deniz baykal deli raporu almadan sıyrıldı işin içinden. sadece genel başkanlıktan oldu. buna ne diyecen

11. kqkq

kqkq Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bazıları forumu Chp , Mhp yuvası yapıyor. Geçin bunları %47 ile ezmiş geçmiş bir parti var..
    Bir iktidar , iyi veya kötü size göre dünyaya adımızı yeniden duyuruyor. Turkey diyince hindi anlayan insanlar vardı . ;O derece geriydik. Artık öyle değil haa işinize gelmiyor. Ama sizinkisi inatsa benimki inatın ötesinde birşey.

12. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    bencede duyarsız cahil olmak veya 3 maymunu oynamak en güzeli gecen olaydada vali emniyet müdürü ileri gelenleri halleder olay kapanır ne olaçak 13-14 yaşında kız taciz etmiştir sen nasıl bir yönetiçisin kardeşim ak partiye laf olur mu adamlar ak bak ülkemlede ilgilenmiyorlar varsa yok sa gazze ve araplar adamlar altın yumurtlayan tavuğu mu düşünecek canı cıkazı insanını mı ? adamın görmek istediğine bak o yüzden rahatsız olan arınç interneti düzenliyeceğiz diyor ama siz korkmayın Türkiye iran olmaz daha beteri olur inşaallah bu zihniyetle

13. LORD_KING

LORD_KING Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Arkadaşlar Herhangi bi konu hakkında tartışma yaparken kimse kimseyi kırmamaya gayret göstersin.Eğer kırılmalar devam edecekse konu kapatılacaktır. Bunu böyle biliniz.Herkesin düşüncesi kendini ilgilendirir.Burası siyaset meydanı değil burası bi paylaşım formudur......

14. urunguahmet

urunguahmet Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    meselenin özü geçmişe dayanıyor içi boşaltılmış bir eğitim sistemi.televizlardan empoze edilen cinsel içerikli diziler.ensest ilişkiler adeta normalmiş gibi ekranlara yansıtılıyor.ondan sonra böyle oluyor.acı ama gerçek millet olark *****cu olmuşuz haberimiz yok.elinde hafıza krtlı telefon olanların çoğu dyıyor ***** içerikli videolrı.bugün ilkokul 3 sınıfa giden çocuğun elinde bu içerikler cirit atıyor.

15. kıpkıp

kıpkıp Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1

:apploud::apploud::apploud:

haklısınız valla şu 8 yıllık iktidarları döneminde sen daha fazla zenginleştin.dahada refaha kavuştun..huzur ve mutluluk dolu bir ülkede yaşıyorsun.insanların yüzleri gülüyor ,sabahları belediye otobüslerinde birbirlerine günaydın,iyi günler deyip gülümseyen yüzler,kitap okuyan insanlar çoğaldı.. artık birbirleriyle gülümseyerek ve hoş görüyle tartışıyorlar...Ülkemizde PKK sorununu hallettik,insanlar ölmüyor,şehit cenazeleri bitti..kendi sorunlarımızı bitirdik...şimdi bizi arkadan vuran PKK'yı barındırıp büyüten arapların sorunlarını çözmeye başlamalıyız..haklısın..senin gördüklerini bizde görmeliyiz..ama galiba bizlerin gözlerinde at gözlükleri var.....

16. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Siyasi propaganda? CHP ne yapmış da neyi yazayım. Bu bir parti konusu değil ama merak etmeyin CHP iktidar olursa muhalefet egemen güce yapılır felsefesinden hareketle onun hatalarını da yazarız...

CHP eski lideri Deniz Baykal evlilik dışı bir ilişki yaşıyor ve deşifre ediliyor mahrem görüntüleri. AKP eski ilçe başkanı ise tecavüze yelteniyor. Şimdi CHP liderinin suç oluşturmayan ilişki emaresi taşıyan görüntülerine ses çıkarmayıp da tecavüz zanlısı bir AK Partilinin gösterilmesine kızmak nasıl bir iştir acaba?

Muhalefet bir şey zaten yapamıyor; topu topu 99 kişiler :) Velev ki yaptılar yandaş medya tabir edilen şey yaptıklarını da yapmadıklarını da 1'e 1000 katıp kirli bilgi bombardımanı ile sunuyor zaten. Susulan, ses çıkarılmayan, korkulan ise iktidar. Dolayısıyla muhalefeti şu an yazmaya gerek yok.

Beni şikayet edeceğiniz tehdidi ile susturmaya kalkmanız ise çok manidar. Konuşanı içeri alıyorlar; engunaydin'i da içeri alsınlar diyen muhbir bir vatandaşsınız. Zannımca muhbirlikten daha aşağılık bir şey de yoktur.

17. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    %47 aldı ise eski ilçe başkanı tuttuğunu halledebilri diyorsunuz yani. Belki bir gün sizin bir yakınınza yönelik böyle bir hareket olur (ki inşallah olmaz.). O zaman ne yapacaksınız, haydi bastır %47 diye tezahürat mı yapacaksınız; bir kişinin pisliğini %47 kılıfı ile mi savunacaksınız; milli irade suç işlenmesi için oy vermiş gibi milli iradeye bu anlayışınızla hakaret mi edeceksiniz?

Adımızı duyuruyormuş. Kimle duyuruyorlar bu arada? Hamas ile İran ile. Bilim ile neden duyurmuyorlar; ekonomik kalkınma ile neden duyurmuyorlar; refah artışı ile neden duyurmuyorlar da Hamas ile İran ile duyuruyorlar...Reklamın iyisi kötüsü olmaz diyorsunuz. O zaman bu habere neden kızdınız. Alın işte reklamın iyisi kötüsü olmaz AK diyerek haberin içinde de AK Parti diyerek reklamları oldu. Ama siz hayır diyorsunuz Türkiye'nin kötü reklamı olursa olsun beni ilgilendirmez ama AKP'nin kötü reklamını yapmayın. Size göre AK Parti Türkiye'den büyük olabilir ancak öyle değildir olamaz da. Türkiye'nin bekaası içindir siyasi partiler. Ancak ülkenin varlığı ile anlam kazanırlar dolayısıyla ülkeden büyük olamazlar.

Tecavüz zanlısını %47 ile savunmaya kalkışıp milli iradeye ettiğiniz hakaret nerdeyse küstahlık boyutunda. Cüretkarlığınızdan dolayı da tebrikler!

18. kqkq

kqkq Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ben yapılanı doğru bulmuyorum. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz...Muhtemelen bu iddaa doğrudur.
    AK Parti 300 küsür milletvekili 500 küsür Belediye başkanı 81 Valiyi yardımcılarını sekreterini kontrol altında nasıl tutabilir.
    Önce vatandaş duyarlı olucak. Her yerde çürük olur.Önce ispatlanması gerek.
    Bu egünaydin başlık yazıyor direkt bir kesimi %100 olarak zan altında bırakıyor.Bu bir iddaa!

Türkiye,Türkiye'dir İran olmaz. Ama her zaman haklının yanında olur.
    Ne İsrail'in ne Amerika'nın uşağı olur. Dizlerim çoğunuzun dizleri gibi titremiyor ABD korkusuyla.

Haklısın internet ortamında +18 siteler ve reklam yapan Google gibi bazı şeyler engelleniyor diye rahatsız olan çok.Engellensin orta okulda ilk okulda bu videoları izleyip erkek erkeğe inşaatlarda ilişkiye girenler var.Ben çevremde şahit oldum bunlara.

Ben memnunum...Ülkenin geneli memnun ki hala iktidarlar.Ben yıllardır ekmeği 75krş a alıyorum.Ekmek alırken karne göstermeme gerek yok,ve kuyruk yok.Refahım arttı, babamın emekliliği dahi yok.Ben şuan sağlık karnesiz yaşıyorum.Ama siz gibi bu kadar kötümser değilim.Daha iyisi gelsin bi sn beklemem onları desteklerim.Ama palavracıları değil.
    Pkk konusunda şunu söyleyebilirim.Bu örgüt Kürt halkına daha çok önem vermemizden rahatsız,yanlız kalacaklar eninde sonunda o yüzden çırpınış içindeler.Haa beğenmediğiniz o İran 1 ayda 11 Pkk lıyı astı.Özendiğiniz Fransa ,İsrail,Abd ise her sene bizi Ermenilerle tehdit ediyor..

Yazarsın bilirim :)

Önder Sav çıkmassa altından ne olayım :)

Sen böle 1500 forumda daha yaz belki 100 kişi olurlar :) Yandaş medya arıyorsan Belediye seçimlerinde M.A.Birand'ın canlı yayındakı sözlerine bakarsın,Uğur Dündarı söylemeye gerek yok zaten :)

Ben bu forumu çok seviyorum. Çok mesaj yazmasamda çok gezip takılıyorum aylardır.Sizinle ilgili durumu boş bir vaktimde Adminler ile görüşeceğim.
    Bunun dışında forumu sevmesem 1 dakika beklemezdim seni şikayet etmek için ama forum erişime engellenecek diye korkuyorum açıkcası.

Evet bir kişinin pisliğini bütün partiye mal etmeniz ne kadar doğru?Milli irade hiç bir zaman sen ve senin gibilerden olmayacak.
    Bunlaru yazarken Ergenekonculara,Danıştay saldırısı yapanlara çantayla para götüren muhalefet vekilini sen hiç görme.
    Seni burdan da uyarıyorum arkadaşım objektif ol.
    Belki bu yazıdan sonra bazı durumlara girip ban yememe sebeb olacaksın.Ben saygılıca hakaret etmeden yazdım.Dikkat ettim.
    Ama emin ol hep takipdeyim seni artık. İmzasız haber yayınlıyorsun ayrı bir suç. Hemde imza olmadığından direkt sana mal edilebilecek yazılan bunlar...O da ayrı bir suç :e010::e010:

19. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ekmek 2002'de 25 kuruş idi. Bilginize. Artış oranı %200. Gramajındaki düşüş hariç.

Ekmek karneye 2. dünya savaşında bağlanmıştır. Ki siz böyle dönemleri görmediniz. İnönü belki halkını aç bıraktı ama kundaktaki bebekleri, babalarımızı dedelerimizi öksüz bırakmadı. Anlamsız bir savaşa sokmadı. Almanlar Edirne sınırına dayandı; bu halk yemedi Alman Ordusuna mühimmat verildi ve tehlike kapımızda iken diplomasi ile önlendi. İnönü bebekleri yetim bırakmadı ama sizin gibi düşünenler İnönü'ye ' Savaşa girmeyerek bu ülkenin erkekliğini öldürdü.' gibi tuhaf şeylerle saldırdılar. Felaket ve acıdan başka bir şey getirmeyecek savaşı yücelttiler. Bugün de ellerinden gelse bugün İsrail'e savaş ilan edip ortadoğudan dünyaya yayılacak bir savaşa kıvılcım yakacaklar.

Sağlık karnesiz yaşamak maharetse ben de sağlık güvencesi olmadan yaşıyorum. Karnem olduğu zaman da hastane kapısından döndürürlerdi son Bağkur ödemenizi yapın da gelin diye. Yahu ben esnafım bu ay yatırmadım durumum yok gelecek ay 2 aylık yatıracağım belki.. Hiç umurlarında olmadı. Adı Ak olan partinin iktidarından önce böyle bir rezalet yoktu. Esnafa bu kadar eziyeti kimse yapmadı.

Gelelim alıntılara... Telif haklarına aykırıdır haklısınız ancak Hukuk davası konusudur; Ceza davası değil. Kaldı ki ister ceza davası olsun ister hukuk davası bu davayı açmaya veya bu şikayette bulunmaya hakkı olanlar telif hakkı sahipleridir. Böyle bir suç ihbarı durumunda suçun unsurları oluşmadığı; şikayete bağlı bir durum olduğu ve etkilenen kişiler şikayetçi olmadığından konu hakkında takip yapılmasına gerek olmadığı kararı verilir.

Bir de banlenmeniz konusu var. Bu konuda elbette gerekli girişimlerde bulunmayı düşünüyorum. PM yolu ile yaptığınız şikayet tehdidi hiç hoş değil. Bu tür davranışları bana veya forumun herhangi bir üyesine yöneltmenizi; özgürce fikirlerin beyan edildiği konuşulabildiği bir platformda insanlara baskı kurma çabanızı hiç bir iyi niyet ile bağdaştırmak mümkün değildir. Siz bu forumun ne kadar üyesi varsa hepsinin düşüncelerini ifade özgürlüğünü tehditlerle, ceza korkutmaları ile gasp etmeye çalışacak ondan sonra da belki beni atarlar diyeceksiniz. Belki değil bu tür davranışta kim bulunursa bulunsun kesinlikle atılması lazım gelir. İnsanların fikirlerini ifade özgürlüğünü kısıtlamak; korkutmaya yeltenmek hoş değil ve kabullenemez.

20. kqkq

kqkq Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ben büyük ekmekten bahsettim.
    Bakkal ekmeği 40 Krş şuan ne bekliyordun 8 yılda 8 kat düşmesini mi?
    Sen komedisin hocam..
    JR. Hitleri savunma bana rica edeceğim.. Zaten rengini belli ettin iyice :)

Bu yalan işte... Kimliğini göster tedavini olursun.Kapıdan geri çevirmezler..Haa para aldı desen neyse ama kapıdan çevrilmek doğru değil.

Hukuk hakkındaki bilgilerin de pek iyi.Kimse görmüyorsa çalarım mantığı mı bu.. Unutma her zaman bi gören vardır...

Burda muhalefet binlerce insan var neden bi tek size tepkim var .. Bu açıdan bakınız. Siz tehdit algılamışsınız ben uyardım :)
    Reelde fiziki temas içinde olmam mümkün olmayan birine tehdit savurmam da mantıksız olur.
    Uyarı diyoruz biz buna...
    Bi konu altına yorum yazdığınızda tepkimi almadınız.Forumdaki insanları yalan yanlış bilgilerle beslemeye çalışmanız beniz kızdıran.Çok biliyorsan sende çık başbakanın karşısına konuş.
    Ona cesaret edemiyorsun burda Kenan Evren gibi ,D Baykal gibi konuşuyorsun.Emin ol arkadaşım Pm de yazdıklarımı da yaparım. O zaman hukuk bilgine gerçekten ihtiyaç duyarsın ...

Sayfayı Paylaş