120 lik çanak yardım

Konu, 'Diğer Uydu Ekipmanları' kısmında 05camci tarafından paylaşıldı.

1. 05camci

05camci Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    selam arkadaşlar bi arkadaştan elime 120lik çanak geçti altan gelen lnb tutan kalın demiri var yalnız lnb yi yanlardan sabitlemede kullanılan yan ince demirleri yok onları kendim yapmayı düşünüyorum yalnız uzunlukları konusunda bilği alabilirmiyim kac cm olucak .... anten ofset diyorsunuz heral yumurta şeklinde olandan ... saygılar iyi günler

2. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Selamlar
    @05camci usta eğer Lnb'yi tutan kalın demiri sabitleyeceğiniz noktada civata yerleri mevcutsa onları sabitleyin. Geri kalan sizin yapacağınız iki ****l kaidenin ölçüleri onların civata yerlerinden alacağınız ölçülerle ortaya çıkacaktır.

Eğer hiçbir parçası olmasaydı sizi uğraştırırdı ama Lnb'yi tutan parçanın olması işinizi kolaylaştıracaktır.

3. 05camci

05camci Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    selam ustam cevap için teşekkürler lnb tutan demir biraz eğri gibi duruyor unu düzeltmem gereklimi yoksa orjinalımı öyle idi onun için o çubukların ölçütlerini sormuştum eğri iken mesafe farklı doğrudunca farklılaşır heralde anlaşılan biraz uğraştıracak bizi hayırlı artık saygılar iyi akşamlar

4. 05camci

05camci Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    selam ...birde lnb tutan demiri tek bir vida direk antenin kendi sacına bağlı tutuyor yan demirler olmadan sabit kalmıyor o yüzden mesafeyi anca yan demirlerle sabitlene bilir o yüzden mesafe çok önemli bilen arkadaşların yardımına ihtiyacım var

5. Ertan AKTEPE

Ertan AKTEPE
    UyduTürk
    Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Her çanağın kalıbı farklı olduğu için tam mesafa imalatçı dışında kimse veremez.
    Ama şu var 2 yandaki demirler yok ise ordaki demirin tam ortada durması yeterli olacaktır yani daha başka bir ayarı yok zaten.

6. 05camci

05camci Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    cevap için teşkkürler ustam uğraşım biraz saygılar

Sayfayı Paylaş