Photo Dıgıtal 2015 Fuarındaki en son gelişmeler

Konu, 'Multimedya Oynatıcıları' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Canon’un yeni el kameraları tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için geliyor!

  Yeni modellerle tatilde veya partilerde full HD kalitesinde çekilen en özel anlar, hem izlenecek hem de paylaşılabilecek

  [​IMG]


  Baskı ve çözümleme lideri Canon, LEGRIA HF R Serisi’ne üç yeni kamera modeli eklediğini duyurdu. LEGRIA HF R68, LEGRIA HF R66 ve LEGRIA HF R606 ile özel anları full HD kalitesinde çekmek, izlemek ve paylaşmak mümkün...
  57X geliştirilmiş zum özelliği var
  Canon’un full HD video sistemiyle yüksek kaliteli DIGIC DV4 işlemcisini bir araya getiren yeni kameralar, tatillerden partilere veya okul etkinliklerinde favori anları olağanüstü detaylarla kayda geçirmeyi sağlıyor. 57x geliştirilmiş zum kapasiteli bir 32x optik zum donanımına sahip modeller birbirinden çok farklı sahneleri, yakındaki veya uzaktaki konuları çekebilme özgürlüğü sunuyor.
  [​IMG]
  Sarsıntı derdi yok
  Zum Çerçeveleme Yardımcısı'nın sunduğu güçlü zumlama kapasitesi sayesinde ailenin her anını takip edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken özel arama tuşunu basılı tutmak… Kamera yakınlaştırma yapmadan önce otomatik olarak uzaklaştırma yaparak konuyu yeniden bulmanıza yardımcı olur, her çekimin net olması garantidir. Akıllı IS, kamera sarsıntısını otomatik olarak azaltarak, aksiyona gönül rahatlığıyla yakınlaşmanıza imkan tanır.
  [​IMG]
  Kalabalık aile çekimleri veya engin tatil manzaraları gibi her çekimde kareye daha fazla şey sığdırmanıza yardımcı olmak üzere Legria HF R68 modeline yeni bir geniş açı lensi dahil edildi. Bu lens, kameraya çabucak takılarak odak uzaklığı 26.9mm'ye indirilebiliyor ve kameranın genel görüş açısı genişletiliyor.
  Yaratıcı video çekmek kolaylaştı
  Yeni ve kullanımı kolay kayıt modlarıyla videolara çabucak ve kolayca yaratıcılık katılıyor. Ağır çekim kayıtla, hızı 1/2x oranında yavaşlatarak bir çocuğun attığı ilk golü tüm ayrıntısıyla yakalayıp yeniden izleyebilirsiniz veya aksiyonu 1200x oranına kadar hızlandırarak, tatillerinizdeki gün batımlarını veya maceralı sürüşlerinizi bir çırpıda tekrarlayabilirsiniz.
  [​IMG]
  Dosya kilidiyle silinme riski bitiyor
  Değerli anlarınızı kolayca belgelemenize yardımcı olmak üzere, ‘bebek modu’nda çektiğiniz videolar otomatik olarak özel bir albüme kaydedilir. Böylelikle videolarınızı sorunsuz bir şekilde oynatabilir ve sevdiklerinizle anında paylaşabilirsiniz. Anılarınızın yanlışlıkla silinmesinin önlemek için dosya kilitleme işlevini kullanabilir, dosyalarda silme veya düzenleme yapılmasını önleyebilirsiniz. Böylelikle çocuklarınız en sevdiğiniz anları hiçbir risk olmadan izleyebilir.
  Kaydettiğiniz anları paylaşın
  Gün boyunca etkinliklerin tümünü kaydedebilir ve bunları NFC uyumluluğu¹ işlevini kullanarak, akıllı telefonlar, tabletler ve Canon'un yeni tanıttığı Connect Station CS100 dahil olmak üzere, başka cihazlarla kolayca paylaşabilirsiniz. Ayrıca sosyal paylaşım sitelerine ve bulut tabanlı hizmetlere de kolayca yükleme yapıp, dünyanın her yeriyle anında paylaşabilirsiniz.
  Ek olarak, Legra HF R606 FlashAir² SD kartlarla da uyumludur. Bu kartlar, özel bir internet bağlantısına gerek kalmadan videolarınızı akıllı telefonunuz veya tabletinizde paylaşmanıza, saklamanıza ve oynatmanıza imkan tanır
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Sony fotoğraf makineleri, 2-5 Nisan 2014 tarihleri arasında CNR Expo’da düzenlenen Türkiye’nin en kapsamlı fotoğrafçılık fuarı Photo Digital’de sektörle buluşuyor. Sony, fuarda olağanüstü görüntü kalitesi elde etmeyi sağlayan A7II, A7R, A7s ve A6000 başta olmak üzere farklı kullanımlar için geliştirilen fotoğraf makinelerini sunmanın yanı sıra farklı alanlarda çalışan fotoğrafçılardan oluşan marka sözcüleri arasında yer alanSina Demiral, Mustafa Turgut, İlkin Karacan ve Murat Pulat ile söyleşiler düzenleyecek.
  [​IMG]
  Nerede olursa olsun ve ne yaparsa yapsın anı kendisine özel biçimde yakalamak için tüm fotoğrafçılara, hassasiyet, tarz ve rahatlık sunan Sony fotoğraf makineleri, 6. Uluslararası Fotoğraf, Dijital Görüntüleme, Albüm, Reklam, Baskı ve Teknolojileri, Ekipmanları Fuarı Photo Digital’de sektörle buluşuyor. Türkiye’nin en kapsamlı fotoğrafçılık fuarı olan ve iki yılda bir düzenlenen Photo Digital, 2 - 5 Nisan 2015 tarihleri arasında İstanbul CNR Expo’da gerçekleştirilecek.
  [​IMG]
  Fuarda, kompakt boyutları ve hafif gövdesi ile olağanüstü görüntü kalitesi sunan Sony fotoğraf makineleri arasından öne çıkanlar 5 yönlü sarsıntı önleyici sistem ve 4D fokus özelliği ile A7II, yüksek megapiksel değeri, keskin ve yüksek renkli detaylar için low pass filtresiz sensör ile A7R, 4K RAW video çekimi ve yüksek ISO değeri ile A7s ve dünyanın en hızlı oto fokus hızına sahip aynasız fotoğraf makinesi A6000 olacak.
  [​IMG]
  Sony, Photo Digital’de ayrıca farklı alanlarda çalışan fotoğrafçılardan oluşan marka sözcülerini de fuar süresince ziyaretçilerle buluşturacak. 2 Nisan Perşembe saat 13.00 ve 17.00’de Düğün ve Moda Fotoğrafçısı Sina Demiral A7R ile ‘Düğün ve Moda Fotoğrafçılığı’, 3 Nisan Cuma saat 13.00 ve 17.00’de Reklam Fotoğrafçısı ve Eğitmen Mustafa Turgut ‘A7II ile Ticari Fotoğrafçılık’, 4 Nisan Cumartesi saat 13.00 ve 17.00’de Yönetmen ve Fotoğrafçı İlkin Karacan ‘A7s ile Film’ ve 5 Nisan Pazar saat 13.00 ve 17.00’de Fotoğraf Eğitmeni Murat Pulat ‘A58 ve A7II ile Fotoğrafçılık ve Eğitim Yaşamı’ başlıklı birer saatlik söyleşilerde katılımcıları bilgilendirecekler. Marka sözcülerinin yapacağı söyleşilerin yanı sıra, saat 15.00-16.00 arasında Sony ekibi tarafından dijital görüntülemede sunduğu imkânlarla kullanıcılara farklı bir dünyanın kapılarını açan Sony ürünlerinin tanıtımı yapılacak.
   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Canon PowerShot serisini Genişletiyor

  Fotoğraf makinelerinin lider firmalarından Canon Powershot serisine iki yeni model daha ekledi

  Canon büyük beğeni toplayan PowerShot serisini PowerShot G16 ve PowerShot S120modelleriyle güçlendirdi.
  [​IMG]
  Canon’un bu iki yeni modeli görüntüleme kalitesi ve performansında heyecan verici yeni bir seviyenin yakalanması amaçlanarak üretildi. Yeni modellerin her ikisi de etkileyici bir hız ve yanıt hassasiyetine sahip

  Bu iki yeni fotoğraf makinesi, Canon‘un görüntü işleme ve lens tasarımında uzmanlığını bir kez daha gözler önüne seriyor. Her iki model için de en önemli özellik Canon’un yeni DIGIC 6 görüntü işlemcisi. Bu güçlü platform; olağanüstü görüntüler yakalanmasını sağlıyor.
  DIGIC 6‘nın gücü, kullanıcıların fotoğraflama seçeneklerini artırdığı gibi çok daha farklı zorlayıcı çekim koşulunda gözalıcı görüntüler çekmelerine imkan tanıyor. Canon’un HS Sistemi, DIGIC 6 işlemcisini 12,1 Megapiksel 1/1,7 tip yüksek hassasiyette CMOS sensörüyle birleştirerek daha geniş bir dinamik aralıkta görüntü çekimi imkanı tanıyor ve ISO 12800 seviyesine kadar genişletilebilen hız hassasiyetiyle az ışıklı çekim koşullarında bile düşük parazit ve zengin ayrıntılar sunuyor.
  Süper hızlı çekim ve işlem kapasitesi
  Daha yüksek hız ve performans sunan bu fotoğraf makinelerinin her ikisinde de yaklaşık 9 kare/sn[1] kesintisiz sürekli çekim hızlarıyla süper hızlı çekim ve işlem yapma kapasitesi var. Fotoğrafçılar ciddi oranda geliştirilmiş AF hızlarının sağladığı avantajdan da yararlanabiliyor.PowerShot G16, kendinden önceki model PowerShot G15 ile kıyaslandığında %41 daha hızlı ve PowerShot S120’nin AF hızı önceki model PowerShot S110 ile kıyaslandığında ise %50 daha yüksek.
  ortak temel özellikler

  •Manuel kontrolle yaratıcı esneklik
  •Akıllı Görüntü Sabitleyiciyle net görüntüler
  •Hep bağlantıda kalın
  •Net ve berrak Full HD videolar

  Teknik Özellikler

  PowerShot G16 Temel Özellikler:
  [​IMG]
  •Parlak f/1.8-2.8, 28mm, 5x zum lensi
  •HS Sistemi: 12.1 MP CMOS,
  •DIGIC 6 5 eksenli video sabitlemesiyle Akıllı IS
  •9,3 kare/sn’ye kadar çıkan süper hız
  •7,5 cm (3,0”) LCD; Optik vizör
  •Ön Kadran, Tam Manuel, RAW
  •Full HD (60 kare/sn)
  •Wi-Fi; Mobil GPS
  •Yıldız Modu
  •Çeşitli aksesuar seçenekleri

  PowerShot S120 Temel Özellikler
  [​IMG]
  •24mm, f/1.8, 5x zum lensi
  •HS Sistemi: 12.1 MP CMOS,
  •DIGIC 6 5 eksenli video sabitlemesiyle Akıllı IS
  •9,4 kare/sn’ye kadar çıkan süper hız
  •7,5 cm (3,0″) dokunmatik ekran
  •Lens Kontrol Halkası Tam Manuel ve RAW Full HD(60kare/sn)
  •Wi-Fi; Mobil GPS
  •Yıldız Modu
  •Opsiyonel 40m Sudan Koruma Kılıfı
   
 4. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]Photo&Digital 2015 6. Uluslararası Fotograf, Dijital Görüntüleme Albüm, Reklam, Baskı ve Teknolojileri, Ekipmanları Fuarı


  Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 741x252px.
  [​IMG]
  Tarih 02 - 05 Nisan 2015
  YerCNR Expo Yeşilköy İstanbul Hall 1
  Düzenleyen Messe Stuttgart Ares Faurcılık

  Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 741x252px.
  [​IMG]

  Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 741x252px.
  [​IMG]
  [​IMG]
  Türkiye’nin en kapsamlı fotografçılık fuarı Photo&Digital bu sene de 2 - 5 Nisan 2015 tarihlerinde 6. kez sektörün tüm bileşenlerini ve uzmanlarını bir araya getiriyor. 2 yılda bir düzenlenen fuar; pazara yeni giren magazalar, farklı satış kanalları ve yeni fotograf teknolojilerine dair gelişmelerin ilk kez sergilenmesi ayrıcalıgıyla bu sene de fotograf profesyonelleri için en degerli platform olma özelligini sürdürecek.
   

Sayfayı Paylaş