Nikon Kullanıcı Ayarları: U1 ve U2 Modları

Konu, 'Multimedya Oynatıcıları' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Nikon DSLR fotoğraf makinelerinde yer alan kullanıcı ayarları nelerdir? Nikon kullanıcı ayarları U1 ve U2 modlarını nasıl kullanabilirsiniz. Bu yazıda bu ayarların nasıl yapıldığını ve detaylarını aktarmaya çalışacağız.
  U1 ve U2 modlarının içerisinde yer alan “U” harfi “user defined settings” yani kullanıcı tarafından atanmış ayarlar anlamına gelmektedir. Bu yüzden kullanılan Nikon makinede sık kullandığınız ayarları çevirmeli ayar ya damod teker düğmesindeki U1 ve U2 konumlarına atayabilirsiniz. Peki U1 ve U2 modları hangi ayarları kaydedebiliyor ve nasıl kayıt ediliyor?
  İster yarı otomatik modlardan (

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  veya diğerleri), ister tam

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  olsun, fotoğraf makinesi üzerinde sık kullandığınız ayarları atayın. Bu aşamada U1 ve U2 modların içerisine hangi ayarları dahil edebileceğinizi aşağıda görebilirsiniz.

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !


  [h=2]Nikon Kullanıcı Ayarları U1 ve U2 ile Neleri Kaydedebilirsiniz[/h]
  [h=3]U1 ve U2 Modlar ile Kaydedemeyeceğiniz Özellikler[/h]
  • live view oynatma ekranındaki ayarlar
  • ayarlar menüsü seçenekleri
  • mekanik butonlar ile değiştirilebilen deklanşör,

   Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

   gibi butonlar.
  • eğer varsa lens üzerindeki düğmeler
  [h=2]Nikon Kullanıcı Ayarları için U1 ve U2 Modlara Kaydetme[/h]Menüleri görüntülemek için “MENܔ düğmesine basın. Ayarlar menüsünde Kullanıcı ayarlarını kaydet seçeneğini bulun ve “OK” düğmesine basın. Ardından gelen ekranda U1’e kaydet ya da U”ye kaydet seçeneklerini göreceksiniz. Ayarları kaydet seçeneğini görüp uyguladıktan sonra belirlemiş olduğunuz ayarlar U1 veya U2 modlarında kayıt edilmiş oluyor.
  Bu aşamadan sonra favıori ayarlarınızı nikon kullanıcı ayarları mod teker düğmesinden U1 veya U2 seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.
  Kaydetmiş olduğunuz bu ayarları yine “Ayarlar” menü ekranından “Kullanıcı ayarlarını sıfırla” seçeneğini seçerek devre dışı bırakabilirsiniz. Bu aşamada Nikon menü olarak U1 mi U2 mi hangisini sıfırlamak istediğinizi soruyor.
  Bu aşamadan sonra mod tekerinde bu iki özelleştirilebilir seçeneği kullanmak sizin tercihinize kalmış. Eğer sık kullandığınız özellikler varsa ve her seferinde değiştirmek istemiyorsanız U1 ve U2 modlarını el alışkanlığı haline getirebilirsiniz.
   

Sayfayı Paylaş