İOS Android uygulamalarına nasıl şifre konulur

Konu, 'İOS Android Teknik uygulamalar' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Birçok kullanıcı için arama yapmadan ya da herhangi bir mesajı kontrol etmeden önce her seferinde ekran kilidi ile uğraşmak gerçekten can sıkıcı olabiliyor. Ama elbette verilerinizi ve özel bilgilerinizi korumak önemli. Peki korumak istedikleriniz hangi verileriniz? Hesap makinesine girmeden önce ekran kilidi ile uğraşmak ya da her seferinde şifre girmek istememeniz çok doğal. İşte böyle düşünenler için ücretsiz bir uygulama olan

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  önerilebiler. Bu uygulama ile telefonunuzda bulunan seçeceğiniz uygulamalara şifre koyarak kullanımını kolaylaştırabilirsiniz. Aynı zamanda telefonunuz da daha güvenli olacaktır. Uygulamayı şu şekilde kullanabilirsiniz :

  1) Play Store'a girip Applock uygulamasını indirin, kurun ve çalıştırın.
  2) Uygulamayı ilk açışınızda size bir şifre soracak. Hatırlanabilir bir şifre belirleyin ve onaylayın.
  [​IMG]Uygulamayı indirin ve kendinize şifre seçin/ © Android3) Size güvenlik ve teyit için bir e-mail adresi soracak. Her zaman bir e-mail adresi vermeniz gerekmiyor fakat bence güvenlik için bunu yapmakta fayda var.
  4) Program açıldığında karşınıza şifre koyabileceğiniz uygulamalar çıkacak. Hepsini şifrele gibi bir seçenek olacak fakat bunu yapmayın çünkü tüm uygulamalara girmeden şifre girmek ayrıca sıkıcı olacaktır. Buradan istediğiniz uygulamaları seçin ve kilit açma deseni çizin. Bu sizin yeni şifreniz olacak. Aynı zamanda cihazda uygulama kurulup kaldırılması gibi özellikleri de bu uygulama sayesinde engelleyebilirsiniz.
  [​IMG]E-mail adresi vermek faydalı olabilir / © Android5) Uygulamanın ayarlar bölümünden gizlilik ayarlarınızı kişiselleştirebilirsiniz.
  6) Aynı zamanda uygulama da zaman kilidi, konum kilidi gibi farklı seçenekler yer alıyor. Bunların arasından size en uygun olanı uygulayabilirsiniz.
  [​IMG]Seçtiğiniz uygulama için kilit belirleyin/ © AndroidBu süreci bitirdikten sonra AppLock yaptığınız seçimler için bir sonraki girişinizde şifre soracaktır. Böylece verilerinizi artık daha güvende olacak!
   
 2. ifa
  Offline

  ifa Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  18 Kasım 2011
  Mesajlar:
  4
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  Lefkoşa

Sayfayı Paylaş